Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

[Konkurs] Stwórz swoją tier listę – głosowanie


W ciągu ostatniego tygodnia dostaliśmy od Was sporą liczbę ciekawych tier list. Teraz oddajemy władzę Wam, użytkownikom i przypominamy, że były one tworzone na podstawie patcha 5.1, czyli tego tuż przed usunięciem DFG. To Wasze głosy zadecydują o tym kto stworzył najlepszą tier listę i zasłużył na nagrodę główną. Poniżej przypominamy wszystkie tier listy biorące udział w konkursie oraz zamieszczamy ankietę.

 

Pex


zed

Władca cieni jest obecnie najpotężniejszym zabójcą, w dobrych rękach potrafi odmienić losy meczu splitpushując czy też szybkim wyeliminowaniem przeciwnych carry.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

Kordylianazir

Od niedawna króluje na środkowej linii. Potrafi zniechęcić niejednego przeciwnika na linii, a im dłużej trwa gra, tym bardziej rośnie w siłę. Idealne narzędzie do przepychania linii. Po 7 minucie, w której to znika buff turretów redukujący obrażenia zadawane przez bohaterów, zejście z linii nawet na chwilę jest równoznaczne ze stratą wieży. Nic się w nim tym patchu nie zmieniło (poza naprawieniem jednego bugu), ale niektórzy (jak na przykład ja) biją na alarm i narzekają typowym „Rito pls”, prosząc o drobnego nerfa (koszenie turretów w ciągu kilku sekund raczej nie jest zbalansowane)

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

Rangofizzzed

Jeżeli chodzi o solo q to postacie te powinny być bez wątpienia w Tierze 1, ponieważ są chyba jednymi z najmocniejszych postaci jeżeli bierzemy pod uwagę walkę 1v1. Umieściłem je niżej ze względu na to, że wybranie takich postaci wiąże się z tym, że drużyna zostanie pozbawiona wave cleara, albo zostanie zmuszona do wybrania postaci z wave clearem na górną aleję. Co to oznacza dla drużyny? Głównie chodzi o to że drużyna ze słabym wave clearem nie jest w stanie dobrze bronić swoich wieży, a zatem jeżeli przeciwnicy zyskają lekką przewagę, będą mogli ją zwiększać niszcząc kolejne wieże.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

XaverQorianna

Orianna, uniwersalna postać która od dłuższego czasu jest na szczytach tier list. Sprawdzająca się w większości team compów i w różnych match’upach, posiada prawie wszystko czego potrzebuje mid laner – Mobilnosc, CCki, Ultility, Ogromny dmg, Waveclear, Silne AA, Dobre skalowanie się w late, duże możliwości Zone’u.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

MiQszed

Niesamowicie popularny i pożądany przez wielu graczy Assasin, który niewątpliwie wkrótce doczeka się zmian (zespół Riot Games zapowiedział pewne modyfikacje w patch notesach 5.1). Jego skillset idealnie nadaje się na SoloQ zapewniając mu jeden z najlepszych Snowballi w grze, a bardzo dobra faza lane’owania sprawia, że dotarcie do momentu, w którym Zed rozwija skrzydła jest stosunkowo proste i najczęsciej odbywa się bez większych problemów. Jego genialne predyspozycje w mid gamie (od ok. 12 do 22 minuty) wyjątkowo przydają się we wszechobecnych walkach o smoka, których bilans często odgórnie decyduje o wyniku spotkania. Sprawa komplikuje się w późniejszych etapach gry, gdy przeciwnicy złożą już QSS, Zhonye i tym podobne – wtedy siła Władcy Cieni radykalnie spada i służy on najczęściej jako splitpusher, który jednak z pewnością wykorzysta nieuwagę któregoś z Carrych.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

Adam01030azir

Opis patcha, w którym usuwane są coraz to kolejne błędy Imperatora Pustyni stał się już jego znakiem rozpoznawczym. Niewątpliwie wyszło mu to na dobre. Pomimo ogromnej trudności Azir stał się postacią, która jest w stanie pociągnąć grę w pojedynkę. Dobry laning phase oraz niesamowite skalowanie w late gamie czynią go bardzo pożądanym pickiem.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

Kierleblanc

Jak wiemy LeBlanc to postać bardzo irytująca na linii. Potrafi zabrać pół hp na 2lvl a na 3lvl poprostu nas zabić w mgnieniu oka (o 6lvl nie mówiąc). Ma ona wszystko czego potrzebuje prawdziwy mid laner. Niesamowity roaming, ogromny burst (single target jak i aoe), escape mechanizm oraz konkretne cc przydatne przy gankach (jeśli złapiemy kogoś na łańcuch to ta osoba już będzie martwa zanim zdąży mrugnąć).

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

Maćko123fizz

prawdopodobnie patch 5.1 jest ostatnim, w którym rybak znajduje się na szczycie. Póki co ma on ogromny i co najważniejsze szybki damage – który zabija przeciwnika zanim on nawet spróbuje zabić nas. Zaletą Fizza jest także spory pool itemów – możesz użyć buty na AP pen, tak samo jak na CDR, możesz kupić najpierw Nashor Tooth a potem Lich Bane albo odwrotnie – nie ma to większego znaczenia. Inne duże zalety to nieuzależnienie od blue (co nie znaczy że się nie przyda) oraz możliwość powrotu do gry w late nawet w przypadku dużego przegrania linii.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

shingensanahri

Jakiś czas temu określana jako gorsza wersja LeBlanc. Aktualnie jednak role się odwróciły i to właśnie dziewięcioogoniasta lisica patrzy na rywalkę z góry. Główną przyczyną jest fakt, iż pomimo zbliżonego skillsetu Ahri nie jest tak zależna od początkowej fazy gry. Dodatkowo dobrze rzucony charm w trakcie walk drużynowych bardzo często potrafi rozstrzygnąć losy potyczki.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

amadiPolskaleblanc

Magiczny assasin charakteryzujący się dużą mobilnością oraz ogromnym burstem. Bardzo ciężko ją zgankować, swojego pierwszego dasha może mieć już na 1 lvl’u. Posiada dwie optymalne ścieżki rozwoju, a mianowicie: ulepszanie W oraz ulepszanie Q. W przydaje się bardziej,gdy przeciwnik spycha nas w kierunku naszej wieży i stara zmusić do utraty farmy na rzecz turreta, a Q gdy nie mamy problemów z odpushowywaniem linii i potrzebujemy dmg do zabijania przeciwnego bohatera. Na linii gra się ją stosunkowo bezpiecznie(może zabrać pół HP i sama nic nie stracić), a do tego potrafi świetnie roamować z wykorzystaniem swojego łańcucha. Dzięki Le Blanc jesteśmy w stanie wywierać ogromną presję na przeciwnikach, tym samym zmuszając ich do kosztownych błędów.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

Nexx1289fizz

Szachraj Sztormów zasługuje na najwyższy tier posiada bardzo efektywne dashe można nawet używać kombinacji e+flash co daje nam przeskok przez największe ściany,a także potrafi skomponować swoje e z hydrą zada dodatkowe obrażenia od hydry i swojego e a także jego q skaluje się z ad.Chociaż lepszym rozwiązaniem jest ap fizz moja taktyka polega na zwardowaniu jungli przeciwnika i do tego czasu powinniśmy wbić 2 lv co daje dwa dashe oczywiście to sie = first blood.Sukces jest gwarantowany.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

Maxie3fizz

Jedna z niewielu postaci, która potrafi zabić cel na 2 umiejętności,uciec drużynie i zaśmiać się po drodze. Dodatkowo, na maksymalnym poziomie E, ma dostęp do praktycznie flasha co 6 sek. Jeżeli spotkasz Fizza na yolo queue, a gracz ma rozum i ty jesteś ADC, to wujek Maxie radzi ,,Uciekaj do fontanny, tam Cię nie złapie. Chyba.”

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

FilogZzed

Bez wątpienia jeden z najlepszych zabójców w League of Legends. Jest mobilny, ma duże obrażenia, poke i wave clear. Czyli wszystko to czego potrzebuje zabójca w LoLu. Posiada szeroki wachlarz możliwości gry od Teamfightów po Splitpushowanie. W odpowiednich rękach potrafi sam pociągnąć swoją drużynę do zwycięstwa. W teorii jest łatwo kontrowany przez Zhony’e lub QSSa, lecz przy odpowiednim poznaniu „techniki cieni” Zed poradzi sobie nawet z tym.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

 

Elderhackerzed

niekwestionowany król zabójców. Już od jakiegoś czasu trzyma się w czołówce potentatów środkowej alei, a niedawno wskoczył na sam jej szczyt. Posiada on nie najgorszy początek gry, przyjemne farmienie dzięki zedp pasywie oraz niezłej ilości obrażeń z zedq Q, a im dalej w las, tym więcej Pan Cieni ma do powiedzenia. Myślę, że żadnemu ADC nie podoba się widok szarego ekranu zaraz po starciu z Zedem, podczas gdy sam assasin uciekł dzięki swojemu zedr R.

Kliknij, aby zobaczyć całą listę


 

Testarolaf

Olaf jest niezwykle tankowaty, ma niesamowity sustain, dzięki swojemu E jest w stanie burstować tanków a i z miększymi postaciami radzi sobie świetnie. I ten jego poke (Tak to się pisze?)! Więcej dmg niż ult Katy! Nie wierzycie? Oto czysta matematyka:
Maksymalny (!) dmg z ulta Katy to 750. Cd – 45 sekund, czyli 16,66 dmg co sekundę. Tymczasem Olaf bije 250 przy cd 7 sekund co daje 35,71 dmg na sekundę. Nie wspominam już o skróceniu cd przy podniesieniu topora i niesamowitym przeliczniku z AD. No i sami wiecie jak łatwo przerwać ulta Katarinie…

Kliknij, aby zobaczyć całą listę

Kto stworzył najlepsza tier listę?

Wyniki ankiet zostaną opublikowane po pewnym czasie od zakończenia głosowania. Dziękujemy za oddany głos.
Loading ... Loading ...
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.