Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Mid Lane Patch 5.1- Nexx1289 (konkursowa)

Chciałbym wam przedstawić moją tier listę na  mid(środkowa aleja) (patch 5.1)  chciałbym dodać jeszcze że zamieszczone postacie dobierane do tierów są losowo.

God Tier – Świetna zarówno aby poradzić sobie z gankiem na inną linie a także na swojej lini i w teamfightcie jednym słowem chodzące carry

Tier 1 – Najsilniejsze postacie, które jeśli nie są zbanowane zazwyczaj są wybierane w pierwszej kolejności. Zdecydowanie najlepsi bohaterowie w danym patchu.
Tier 2 – Grupa solidnych championów, którym niewiele brakuje do doskonałości. Ich wybór często poprowadzi cię do zwycięstwa.
Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.
Tier 4 – Championi którzy mają potencjał aczkolwiek odstawiając górnym tierom mid wyjdzie to lepiej.Niewykluczone że w przyszłości będzie więcej i częściej taki wybór się pojawiał.

God Tier

orianna  fizz  ahri

Tier 1

leblanc ziggs xerath azir   lissandra yasuo

Tier 2

veigar  zed    annie  cassiopeia  katarina akali tristana  kayle lulu diana

Tier 3

velkoz  anivia riven  lux  karthus  malzahar  twistedfate  ryze  brand swain  kennen talon nidalee kassadin ezreal

Tier 4

teemo  morgana leesin pantheon kogmaw  zilean karma nunu sona fiora blitzcrank

fizzFizz Szachraj Sztormów zasługuje na najwyższy tier posiada bardzo efektywne dashe można nawet używać kombinacji e+flash co daje nam przeskok przez największe ściany,a także potrafi skomponować swoje e z hydrą zada dodatkowe obrażenia od hydry i swojego e a także jego q skaluje się z ad.Chociaż lepszym rozwiązaniem jest ap fizz moja taktyka polega na zwardowaniu jungli przeciwnika i do tego czasu powinniśmy wbić 2 lv co daje dwa dashe oczywiście to sie = first blood.Sukces jest gwarantowany.

orianna Orianna The Lady of Clocwork jej imponujący cd a zarówno dmg który potrafi wykonać i jeszcze spowalniać dodatkowo jej brak dasha wynagradzają dwa cc a także przyśpieszenie i to dla całej drużyny jeden dobrze rzucony ult potrafi zadać potężne obrażenia i pozwolić reszcie teamu zadać obrażenia obszarowe co kończy się sukcesem.W dodatku na linii śmiało może wziąć ignite ponieważ ma shielda i w dodatku może ochraniać sojuszników.ahri Ahri Lisica o Dziewięciu Ogonach. Jej jedyną wadą jest to że można nie trafić dwoma skillami.Potrafi zadać niesamowity dmg nie tylko z dfg(deathfiregrasp) sam jej charm zapewnia dodatkowe uderzenie, posiada wspaniały ult który pozwoli nam zadać dmg i jeszcze zadziała jak dash.Kiedy dostanie już kilka ap z zabijaniem minionów i pushowaniem nie będzie najmniejszego problemu szybko wyczyści linię i może udać się na gank. W teamfight wystarczy jeden błąd przeciwnika a walka zamieni się w 4vs5 dodatkowo enemy będzie mocno poobijane.

ziggsZiggs The Explosive Expert ten yordl naprawdę potrafi namieszać obijając z q przeciwnika potrafi także robić z nim co chce detonując swoje w i rozrzucając go na różne strony, gdy dostanie do rąk blue buff to dopiero zaczyna się zabawa nielitośnie potrafi rzucać swoje q bez opamiętania zadawać masakryczny dmg a później dobijać swoim ultem który ma potężny zasięg i bez dobrego flasha ciężko go ominąć.W teamfightcie wygląda tak samo z tym że zadaje jeszcze większy dmg i nawet jeśli nie przeżyje to zdąży wyrzucić cały swój skillset

lissandraLissandra The Ice Witch ta wiedźma posługując się niesamowitym dmg jak i cc potrafi od 6 poziomu decydować o tym czy przeciwnik będzie w stanie cokolwiek zrobić czy zostanie zjedzone jego 1/3 hp z samego ulta.Gdyby nie była tak manożerna to trafiłaby do godtier dostając blue i mając duże zasoby many nie trzeba się martwić o miniony ponieważ nasze q zadając duży dmg jak orianny ma strasznie krótki cd dodatkowo potrafi inicjować walki wchodząc z pazuru czyli e rzuci się na nią cały enemy dzięki czemu łatwo każdego zestunować zadać dmg i dzięki zhonyi dostaniemy 2.5 sec nietykalności po czym możemy albo zestunować jakiegoś przeciwnika i zadać duży dmg albo użyć na sobie i po tym czasie użyć drugiego stuna w dodatku obszarowego.Oczywiście to wszystko wymaga wyćwiczenia i kontroli nad sytuacją.

yasuoYasuo Pokutnik  Świetnie się spisuje dostając dwa itemy pod cryt jeszcze bt dający nawet spory life steal i dodatkową tarcze potrafi działać cuda. Współpracując dodatkowo z championami takimi jak nami czy malphite jest w stanie dodatkowo podnieść cały enemy a jeśli ma nastackowane q to po wylądowaniu jeszcze raz podbić.Takie kombinacje bardzo potrafią namieszać a sojusznicy chętnie wybierają postacie współpracujące z nami.

katarina Katarina Pani ostrzy jeśli mamy bardzo dobre wyczucie to wtedy można działać wszystko, nie ma lepszej zabawy od zabijania każdego po kolei uderzając spontanicznie czasem nawet jak dzieci w klawiaturę.Nawet jeśli przegramy linie to double kill na dolnej lini rozwiązuje problemy a także pomaga teamowi. Niestety jeśli jest w przeciwnej drużynie ktoś kto potrafi nas z daleka zablokować to nie mamy szans na przeżycie lub stracimy sporą ilość życia dlatego i przy unikaniu i przy zabijaniu trzeba mieć wyczucie ale frajda zawsze jest.

veigar Veigar Panicz Zła Jeśli nie mamy “unikalnego dasha” czyli tak jakby przeskoku to ta postać jest w stanie nas uwięzić zadać jakiś tam dmg z nie wymaksowanego “w” po czym zabić używając reszty skilli, stał się on jedną z postaci takich jak katarina bądź akali które potrafią niszczyć niższe ligi. W późniejszej grze mając dfg jesteśmy w stanie z nim i samym ultem zabić przeciwnika i spokojnie odejść.

annie Annie Dziecko Ciemności ta mała dziewczynka jest w stanie urządzić piekło wysyłając na przeciwników cały skillset dodając do tego dfg.Jej świetną cechą jest skill q który po dobiciu resetuje część cd a także zwraca mane do tego przed gankiem lub po prostu próbą zainicjowania lub gnębienia przeciwnika jest użycie e oraz w nie musimy do tego używać targetu.Dodatkowym trikiem jest nastackowanie 3 skilli na pasywie użycie q i w locie dorzucenie tarczy z e co daje na przeciwniku ogromną presje a także zdziwienie w niższych ligach bądź ci którzy tego nie wiedzą mogą to potraktować jako cheat oczywiście zrobią zamieszanie i wiadomo że to zadziała na naszą korzyść. Gdy przeciwnicy staną razem i będą szli w takim szyku możemy rzucić nasze ulti a później cały skill set to powinno poskutkować wygraną.

lux Lux Pani Jasności Nigdy nie trace chęci grania tą postacią jej niszczycielska siła jest tak ogromna że nawet w roli supporta potrafi zrobić prawdziwe tornado albo kilka spalonych flashy , gdy była grana na lcs ci którzy to widzieli powinni pamiętać to do dzisiaj gdy nazbiera ap potrafi złapać w samą klatke dwie osoby na pełnym hp i zabić z r. Jej świetne ganki albo nawet pomoc z dystansu potrafią prowadzić grę do zwycięstwa niestety jej wadą jest to iż nie ma mobilności a jej skille wymagają celności.

W razie ciekawości lub pytań chętnie napisze jeszcze zalety innych bohaterów ale to już w komentarzach dziękuje za poświęcenie uwagi ponieważ sie namęczyłem

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.