Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Excel i Misfits kompletują składy na sezon 2020 LEC

Wraz z upływem czasu w okresie między sezonami e-sportowych lig, kolejne zespoły występujące w LEC kontynuują proces przygotowywania swoich składów na sezon 2020.

Pierwszą informacją, która pojawiła się w ostatnim czasie pochodzi od Excel Esports. Organizacja ta oficjalnie poinformowała o tym, że do drużyny powraca koreański mid laner Son “Mickey” Young-min, który przez jakiś czas pozostawał wolnym zawodnikiem po tym jak jego kontrakt wygasł w listopadzie tego roku, jednak teraz związał się on z Excel kontraktem obowiązującym przez sezon 2020. Mickey w poprzednim sezonie był dość kontrowersyjną postacią – jego przyjście do zespołu w letnim splicie spotkało się z dość negatywną reakcją fanów LEC, którzy wypominali Koreańczykowi fakt, że był on dość mocno kojarzony z toksycznym zachowaniem, czy to że mimo kariery trwającej już od kilku sezonów zawodnik ten nie miał na swoim koncie wystarczających wyników by usprawiedliwiało to jego sprowadzenie go do Europy, czyli regionu który nie może przecież narzekać na liczbę talentów zwłaszcza na środkowej alei. Reakcja ta była potęgowana przez słaby początek Koreańczyka, jednak wraz z upływem czasu jego forma szła w górę, a sam zawodnik miał wykazać się pozytywnym nastawieniem się do gry co ostatecznie spowodowało, że organizacja zaproponowała mu przedłużenie umowy o kolejny sezon. Według nieoficjalnych doniesień skład Excel na sezon 2020 ma prezentować się następująco:

  • Ki “Expect” Dae-han – Top
  • Marc Robert “Caedrel” Lamont – Jungle
  • Son “Mickey” Young-min – Mid
  • Patrik “Patrik” Jírů – Bot
  • Tore “Tore” Hoel Eilertsen (wcześniej znany pod pseudonimem Norskeren) – Support

Według nieoficjalnych doniesień swój skład skompletowało również Misfits Gaming. Już wcześniej pojawiły się doniesienia, że zespół ten pozyska dwóch zawodników z Vodafone Giants – junglera Ivána “Razork” Martína i supporta Petra “denyk” Haramacha. Nie są to jedyni zawodnicy, którzy mają dostać od organizacji szansę na debiut na poziomie LEC – do zespołu dołączyć ma również Ronaldo “Ronaldooo” Betea , który w poprzednim sezonie pełnił rolę supporta w drugim zespole Fnatic. W Misfits będzie on pełnił rolę Mid Lanera co może wydawać się dziwne, jednak już wcześniej zawodnik ten występował na tej pozycji, a przeniesienie się do roli wspierającego nastąpiło dopiero w Fnatic. Do drużyny dołączy również koreański bot laner Ju “Bvoy” Yeong-hoon, który w ostatnim czasie występował w argentyńskim Furious Gaming. Według tych samych doniesień jedynym zawodnikiem z poprzedniego, 10-osobowego rostera, który ma pozostać w Misfits jest top laner Danny “Dan Dan” Le Comte

źródło: =https://www.excelesports.com/blog/mickey-renews-with-excel https://www.espn.com/espn/now?nowId=21-41086245-4

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.