Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Midlane 5.1 – Testar (konkursowa)

God tier - straszliwe przepaki

olafteemovolibear

Tier 1 - okropne przepaki

jaycegarenakalishacoryzechogathblitzcrankgaliofiddlesticksmalzahargangplank

Tier 2 - umiarkowane przepaki

swainalistarkatarinazyramorganalulunamisorakanunumordekaisersejuanitariczileansona

Tier 3 - zwyczajne postacie na mida

syndraviktorziggsahrileblanckassadinkarthusfizzbrandoriannatalonzedyasuotwistedfatexerathveigarziggsazir

Czym jest przepak zapytacie? Przepak to postać która swą mocą zdecydowanie wykracza ponad poziom innych bohaterów tudzież w biegach punkt kontrolny a jednocześnie bufet gdzie możesz uzupełnić płyn w camelbaku, zjeść szybki energetyczny posiłek a w razie potrzeby zmienić coś w swoim ubiorze. Zapewne sami dobrze wiecie, która z nich jest poprawna.By może dziwi was takie rozłożenie championów między tierami, zwykle bowiem widywaliście zupełnie inne. Zaufajcie mi jednak, od początku bety jestem w challengerze i wszystkie to tier listy i meta to tak naprawdę oszustwo, wykreowane przez pro graczy z najwyższych dywizji, którzy nie chcą byście dowiedzieli się czym gra się na najwyższych poziomach (Tak, tak transmisje z LCSów też są manipulowane). W końcu gdyby wszyscy wiedzieli czym grać by dostać się do challengera, to szybko wbiliby do wyższych lig i rankedy straciłyby swój sens. Teraz jednak macie szansę poznać PRAWDĘ!

Omówienie postaci:
Mam znajomego, na którego wszyscy mówią Wodzu. Jest to powód zarówno jego szamańskiego wyglądu, sposobu życia jak i mądrości życiowych które wygłasza. Pewnego dnia zapytałem go: “Wodzu, jakie są najsilniejsze postacie w LOLu?”. Nie odpowiedział mi, tylko zapadł w zadumę. Po paru dniach medytacji ogłosił werdykt: “Teemmo, Olaf i Volibear”. Z początku nie wierzyłem, zastanawiałem się czemu tak właśnie jest, jednak po wielu miesiącach rozgrywki spłynęło na mnie objawienie
olaf: Olaf jest niezwykle tankowaty, ma niesamowity sustain, dzięki swojemu E jest w stanie burstować tanków a i z miększymi postaciami radzi sobie świetnie. I ten jego poke (Tak to się pisze?)! Więcej dmg niż ult Katy! Nie wierzycie? Oto czysta matematyka:
Maksymalny (!) dmg z ulta Katy to 750. Cd – 45 sekund, czyli 16,66 dmg co sekundę. Tymczasem Olaf bije 250 przy cd 7 sekund co daje 35,71 dmg na sekundę. Nie wspominam już o skróceniu cd przy podniesieniu topora i niesamowitym przeliczniku z AD. No i sami wiecie jak łatwo przerwać ulta Katarinie…
volibear: W potyczkach 1 na 1 praktycznie dysponuje 130% zdrowia dzięki swojemu pasywowi (Kumuluje się ze SV!). Dodatkowo ten miś oprócz wytrzymałości posiada chory dimejdż (520 + 30% zdrowia – Może sięgać nawet 1000, co eliminuje praktycznie całego ADC z gry) potwornego slowa i przyspieszenie na Q które doskonale kombuje się z Zileanem, który jak wiadomo był jedną z najlepszych postaci w poprzednim sezonie (Nie licząc tej trójcy, rzecz jasna).Ponadto duele z nim na linii są z góry skazana na porażkę, dzięki jego Q, które przerzuca cię w sam środek fali minionów gdzie nie wiesz czy walczyć, czy uciekać. Możesz już tylko iść się zabić.
teemo Jak wiadomo, większość graczy domaga się usunięcia tego karła z gry, nie bez powodu. Ten mały Yorld posiada ogromny dmg który może zadać z dość dużego dystansu i nawet gdy cię nie zabije, to masz pewność, że ty nie zabijesz jego, dzięki jego grzybowej ochronie, chorej mobilności (W) i oślepieniu. Powiedzcie szczerze, czy kiedykolwiek wygraliście linie na Teemo? Jeśli tak, to tylko dlatego, że grał nim jakiś noob, a nie poważny gracz.
jayce Postać która dzięki kombinacji dwóch swoich umiejętności dysponuje wybuchem na pół mapy. Czy ktoś kto może wysadzić w powietrze pół Summoners Rift, posiada ulta Lee Sina na zwykłem skillu i jest w stanie castować swoje ultimate co chwilę jest zbalansowany? Odpowiedź pozostawiam wam.
shaco Myślisz, że walczysz w uczciwym meczu 5 na 5? NIE! Z Shaco gra przeradza się w okrutną rzeźnię w której dziewięciu bohaterów bezlitośnie morduje piątkę przeciwników. Farmisz sobie spokojnie na midzie? NIE! Gdzie jest Shaco? Zaczynasz się bać. W twojej głowie rodzą się ponure wizje sojuszników mordowanych przez twojego przeciwnika z linii przy jednoczesnych wyrzutach “thx for ss noob”. Idziesz więc w kierunku bota, na pomoc swoim towarzyszom broni. Wchodzisz w krzaki. A tam czterech Shaco – dwie pacynki, klon i ten prawdziwy. I już wiesz, że jesteś bez szans.
gangplank Po zmianach w swoim ultimate, budując się w moc umiejętności, ten pirat jest w stanie w walkach drużynowych zamordować piątkę przeciwników przy użyciu tylko i wyłącznie swojego R. Co mówicie? Zabicie całego wrogiego teamu od tak, to nic wielkiego? Nie chcecie wiedzieć jaki sustain zapewnia mu jego W… Jaką mobilność oferuje mu E… A jak zbuduje Lich Bane’a… Te jego Q! Wtedy można już tylko się poddać. Jedyną szansą jest wygranie gry, zanim ten item trafi w jego ręce (Buduje go jeszcze szybciej dzięki choremu przyrostowi złota z pasywki na swoim strzale z pistoletu!). W 10 minut nie jest łatwo dopushować się do nexusa.
garen Po patchu 5.2 zapewne zniknie z tego tieru, jednak dopóki DFG pozostawało w grze, dzięki kombinacji z jego ultem Garen był w stanie zabić każdego co bardziej kruchego oponenta przy jednoczesnym zachowaniu tankowatości i wwywalonej w kosmos regeneracji zdrowia która w połączeniu z brakiem many umożliwia mu niemal nieskończone pozostawanie na midzie.
blitzcrank Tona utility, mobliność, ccki i chory dmg. Pff, to jeszcze nic wielkiego. Prawdziwym atutem tego robota jest obszarowe uciszenie, co jak wiemy jest najbardziej toksyczną rzeczą w całej grze. Riot już pacyfikuje postacie które niegdyś siały postrach na Summoners Rift, a teraz są tylko cieniem swoich dawnych wersji. Tak, o tobie mówimy Viktorze… Jednak dopóki Blitzcrank nie dostaje reworka to wraz z sobie podobnymi jest jednym z najlepszych postaci na mida. Na plus wyróżnia go niesamowite skalowanie z maną i ap oraz synergią z Lich Bane’m który oprócz mocnej pasywy oferuje te dwie statystyki!
galio Naturalna kontra na wszystkich miderów dzięki swojej pasywce. Ponadto, niczym Gangplank swoim ultem potrafi wysolować całą przeciwną drużynę. I tak jak on posiada niesamowity wręcz sustain na W? Jeśli mam być szczery, to niezbyt lubię Galio. Jest on zwykłą kopią Gangplanka wykonaną chyba tylko w celu zwiększenia liczby przepaków w grze i co za tym idzie wpływów z zakupów skinów (Każdy szanujący się pros musi posiadać Gatekeeper Galio, jeśli chce, by w ogóle brano go na poważnie).
mordekaiser Kolejna z postaci która wyróżnia się niesamowitym sustainem (Dłuższe pozostanie na lini = więcej złota = więcej itemów = większy dmg = więcej killi = więcej baronów = lepszy push = wygrana gra). Dzieje się tak oczywiście dzięki hextech revolverowi który jest core itemem na tej postaci. Dodatkowo, niczym Akali nie wymaga żadnego skilla poza waleniem głową w klawiaturę, bowiem nie posiada ani jednego skillshota. Jego ult sprawia, że walki rozgrywane są 6 na 4, a poza chorymi obrażeniami jest również tankowaty niczym sam Wielki Przepak Volibear dzięki swojej złamanej pasywce.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.