Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Midlane 5.1 – MiQs (konkursowa)

Siemka! 🙂
Jestem MiQs – Diament 1/2 w sezonie 4 i postanowiłem zrobić własną Tier Listę – mam nadzieję, że Wam się spodoba!

Podarowałem sobie opis poszczególnego Tieru, gdyż logika podpowiada, że im wyżej, tym bohater jest lepszy 😀

Nie są one też układane alfabetycznie – zwyczajnie wrzucałem je tak, jak mi przychodziło do głowy.

Lista jest na patch 5.1 i bardziej odnosi się do SoloQ, aniżeli gier premade.


Tier 1

cassiopeiaazirxerathfizzoriannaahri

Tier 2

katarinaleblancnidaleezedlissandrasyndrayasuo

Tier 3

akaliezrealjayceluxviktormalzaharkassadinswainbrandtalonanniemordekaiserdianatwistedfateveigarheimerdingervelkozziggsanivia

Tier 3.5

galiokarmakennenkarthuskaylelulumorganarivenryzevladimirzileanzyra

Tier 4

chogathfiddlestickskogmawmalphitetristana


zed Zed
Niesamowicie popularny i pożądany przez wielu graczy Assasin, który niewątpliwie wkrótce doczeka się zmian (zespół Riot Games zapowiedział pewne modyfikacje w patch notesach 5.1). Jego skillset idealnie nadaje się na SoloQ zapewniając mu jeden z najlepszych Snowballi w grze, a bardzo dobra faza lane’owania sprawia, że dotarcie do momentu, w którym Zed rozwija skrzydła jest stosunkowo proste i najczęsciej odbywa się bez większych problemów. Jego genialne predyspozycje w mid gamie (od ok. 12 do 22 minuty) wyjątkowo przydają się we wszechobecnych walkach o smoka, których bilans często odgórnie decyduje o wyniku spotkania. Sprawa komplikuje się w późniejszych etapach gry, gdy przeciwnicy złożą już QSS, Zhonye i tym podobne – wtedy siła Władcy Cieni radykalnie spada i służy on najczęściej jako splitpusher, który jednak z pewnością wykorzysta nieuwagę któregoś z Carrych.

annie Annie
Mała – z pozoru niegroźna – dziewczynka, która jednym naciśnięciem klawisza R potrafi zmieść z powierzchni ziemi całą wrogą drużyną obracając tym samym wynik teamfightu na jej korzyść. Bardzo dobra presja na przeciwniku, którą wywiera bieganie z nastackowanym stunem po midzie zapewnia Ance dość spokojną fazę lane’owania – w takich chwilach nawet jungler nie ma zbyt wiele do gadania, no, chyba, że chce jej oddać double buffa. Annie nie słabnie praktycznie w żadnym etapie gry, a wręcz przeciwnie – w late jest ona głównym elementem układanki pozwalającej na zniszczenie wrogiego Nexusa.

mordekaiser Mordekaiser
Przez wielu mocno niedoceniany pick, który mimo, że nieruszany od bardzo długiego czasu, nadal potrafi napsuć krwi i na równi rywalizować z postaciami z wyższych Tierów. Bardzo dobry burst w late gamie, niezła faza lane’owania, którą zapewnia mu wyjątkowo dobry wave clear oraz pasywka rekompensująca mu wszelkie braki związane z mobilnością i escape mechanizmem sprawiają, że Mordekaiser nie jest takim słabym championem, na jakiego wygląda (choć paradoksalnie wygląda bardzo groźnie i złowieszczo).

malzahar Malzahar
Mimo że znajduje się mniej więcej w środku listy, to potrafi dominować również najlepsze postaci w Lidze – jego faza laningu nie pozostawia wiele do życzenia, a odwiedziny junglera często kończą się darmowym killem dla Malzahara. Jego problemem jest niestety late game, gdzie to brak escape mechanizmu i zatrzymujący go Ult są o wiele bardziej problematyczne, jednak również tu, odpowiednie umiejętności i pozycjonowanie się w walkach sprawią, że nie będziemy musieli się tym aż tak martwić.

nidalee Nidalee
Całkiem niezła postać, a przede wszystkim – przyjemna w grze. Mimo że najprawdopodobniej nie wróci ona do swojego stanu z przeszłości, gdy to potrafiła jedną odpowiednio rzuconą dzidą przechylić szalę zwycięstwa o 180 stopni, to nadal jest to bardzo porządny bohater, którego obrażenia na długim dystansie wcale tak bardzo nie zmalały, jednak ich zaaplikowanie jest znacznie trudniejsze – tu proszę winić ludzi z Riotu (lub dziękować im), gdyż to oni zmniejszyli szerokość dzidy. Ostatnimi czasy Nidalee wraca powoli na środkową aleję, głównie za sprawą wielu zmian wynagradzających ją za grę pod AP (nawet Bjergsen na streamie parę razy się na nią zdecydował i trzeba przyznać, że spisywała się ponadprzeciętnie).

orianna Orianna
Chyba każdy wie z czym wiąże się Ult Orianna w late gamie. Odpowiednio użyty jednoznacznie potrafi przekreślić szanse przeciwnej drużyny na zaistnienie w team fightcie. Również faza lane’owania, a co za tym idzie – wczesne etapy gry nie są dla Mechanicznej Baletnicy żadnym problemem. Ba, często zdarza się, że dominuje ona środkową aleję, a potem zdobytą przewagę przekłada na resztę Summoner’s Rift. Idealny pick dla osób nie mainujących środka mapy, gdyż jest ona bardzo bezpiecznym bohaterem i stosunkowo prostym w obyciu.

lux Lux
Postać prezentująca się bardzo podobnie do Xeratha czy oraz Syndry – jak już uda się jej złapać przeciwnika, to najprawdopodobniej zakończy się to jego śmiercią. Lux jest stosunkowo starym bohaterem, jednak nie można jej odmówić racji bytu w dość wysokim Tierze – potężny Ultimate potrafi przesądzić o wyniku niejednej walki drużynowej oraz użyteczna klatka z Q jest jej jednym z najsilniejszych elementów, którego moc uwydatnia się właśnie w SoloQ – czyli tam, gdzie ludzie często nie grają zbyt uważnie i tego typu skillshoty są o wiele łatwiejsze do trafienia.

lissandra Lissandra
Genialna postać, czego dowodem może być nawet jej frekwencja na profesjonalnej scenie. Lecz nie o tym tutaj mowa – w SoloQ sprawdza się równie dobrze, o ile nie lepiej – jej genialna inicjacja w połączeniu ze stałymi i wysokimi obrażeniami oraz rzucanie bez ustanku efekty CC sprawiają, że Lissandra jest obecnie jednym z najsilniejszych Mid lanerów (choć na górnej linii sprawdza się równie dobrze).

ezreal Ezreal
Ostatnimi czasy nieco wraca do formy w postaci zarówno AP Castera (tu podziękujmy głównie Sivowi HD), jak i zwykłego ADC granego na midzie. Oba te warianty są równie dobre i podobnie spisują się w SoloQ. To, na który się decydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas – AP Ez zapewnia niewątpliwie więcej frajdy, niż jego fizyczny odpowiednik, natomiast ten drugi jest znacznie bardziej bezpiecznym i konsekwentnym wyborem.

heimerdinger Heimerdinger
Ten niski, pocieszny naukowiec powinien znajdować się albo w Tierze 1, albo w ostatnim. Osoby mainujące Heimiego zapewne nie postawiłyby go niżej niż T1. Gdy natomiast znajdzie się on w rękach nieco mniej doświadczonego gracza, jego siła dość znacząco spada i nie jest on już takim problemem dla wrogiej drużyny. Postanowiłem więc postawić na złoty środek i umieściłem go mniej więcej w środku listy.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.