Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Midlane 5.1 – FilogZ (konkursowa)

Witajcie czytelnicy!

Przedstawiam wam moją Tier Listę Midlanerów na patch 5.1

Tier 1 – Czysta śmietanka ligi. Najlepsze postacie, które poradzą sobie z niemal każdym przeciwnikiem i każdym matchupie.

Tier 2 – Silne postacie, które wkrótce mogą trafić do Tier 1 za sprawą buffów bądź nerfów innych postaci.

Tier 3 – Dobre postacie, które jednak mogą zostać łatwo skontrowane i sprowadzone do parteru. Idealne na “last picka”

Tier 4 – Postacie dobre tylko w niektórych matchupach w przeciwnym razie są co najwyżej przeciętne.

Tier 5 – Bohaterowie, którzy działają tylko w rękach największych zapaleńców. W przeciwnym razie mecz kończy się szybkim “surr 20”

Zaznaczam, że kolejność postaci w Tier Listach nie ma znaczenia!


Tier 1

zed ahri azir fizz orianna leblanc

Tier 2

kassadin syndra viktor xerath ziggs cassiopeia yasuo lissandra

Tier 3

twistedfate diana akali katarina talon veigar anivia annie lux karthus lulu nidalee velkoz jayce

Tier 4

quinn galio malzahar brand zyra kayle karma riven vladimir zilean ezreal ryze swain fiora jarvaniv pantheon tryndamere kennen

Tier 5

mordekaiser tristana teemo heimerdinger chogath morgana urgot


zed Bez wątpienia jeden z najlepszych zabójców w League of Legends. Jest mobilny, ma duże obrażenia, poke i wave clear. Czyli wszystko to czego potrzebuje zabójca w LoLu. Posiada szeroki wachlarz możliwości gry od Teamfightów po Splitpushowanie. W odpowiednich rękach potrafi sam pociągnąć swoją drużynę do zwycięstwa. W teorii jest łatwo kontrowany przez Zhony’e lub QSSa, lecz przy odpowiednim poznaniu “techniki cieni” Zed poradzi sobie nawet z tym.

ahri Lisiczka w aktualnym patchu to jedna z najpotężniejszych postaci na środkowej alei. Cechuje ją mobilność i olbrzymie obrażenia za sprawą jej Charma, który zwiększa obrażenia aż o 20%! W połączeniu z Deathfire Graspem mamy już 40% co pozwala dosłownie niszczyć tanków. Niestety w patchu 5.2 Riot usuwa wspomniane wyżej DFG i zmienia charma Ahri przez co może ona wypaść z czołówki.

fizz Jakiej postaci nie chcemy ujrzeć nafeedowanej? Na pewno nie Fizza. Ten mały śledź potrafi w dosłownie kilka sekund “zjeść” przeciwnych Carry. W dodatku potrzebuje on do tego raptem dwóch, może trzech przedmiotów. Poza ogromnymi obrażeniami cechuje go duża odporność na ganki, za pomocą swojego Trickstera potrafi wywinąć się z najgorszych sytuacji. Dodajmy do tego możliwość unikania umiejętności przeciwnika i otrzymujemy jedną z najmocniejszych postaci w Lidze.

leblanc Po usunięciu uciszenia LeBlanc zniknęła z Mida na kilka dobrych patchy. Co jest powodem tak wysokiego miejsca? Przede wszystkim zmiany w mecie m.in nowa jungla czy też nerfy innych postaci. Praktyczny brak early ganków za sprawą nowej jungli ułatwia jej dyktowanie tempa na linii.
LeBlanc podobnie jak Fizza i Ahri cechują olbrzymie obrażenia jednak nasza Oszustka posiada jedną szczególną cechę, którą są tzw. “Juke” (chyba każdy widział ten film) a dzięki niedawno zbuffowanej pasywce i “W” ułatwia jej to tylko zmylanie przeciwników.

kassadin Jedna z najbardziej znienawidzonych postaci w League of Legends. Z resztą nie bez powodu, bo nie każda postać może się pochwalić Flashem co kilka sekund.
Nasz Wędrowiec Pustki radzi sobie w zasadzie z każdym przeciwnikiem na linii i tak naprawdę powinien obawiać się jedynie przeciwnego leśnika, który może szybko ostudzić jego temperament. Po skompletowaniu swoich podstawowych przedmiotów zamienia się w istną maszynę do zabijania.

viktor Dosyć niedawno zreworkowana postać, która jedynie na nim zyskała. Co prawda nadal nie jest to najbardziej mobilna postać w grze, zaś nadrabia to swoimi ogromnymi obrażeniami. We wczesnej fazie gry jest podatny na ganki jednak z czasem zamienia się w prawdziwego potwora, który przy pomocy swojego lasera potrafi zabrać 1/2 paska zdrowia przeciwnych Carry.

yasuo Bohater, który po wyjściu był banowany w niemal każdej grze. Nerfiony wiele razy, aż wreszcie nadszedł taki moment gdy potrzebował buffa.
Właśnie po tym buffie Yasuo wraca do czołówki środkowej alei. Oczywiście nie jest on aż tak potężny jak w momencie w którym został wydany jednak nadal potrafi sporo namieszać za pomocą swojego Ultimate oraz słynnemu Wind Wallowi. Należy zaznaczyć, że postać ta wymaga sporego ogrania aby wykorzystać cały jej potencjał.

ziggs Ten mały kotopodobny stwór jest znany ze swoich “wybuchowych” akcji. Ostatnio dosyć rzadko wybierana postać, która za pomocą swojego Poke i kontroli Objectivów takich jak Smok czy Nashor potrafi wygrać nie jedną grę. Zwłaszcza świetnie współgra z nowym Nashorem, kiedy przychodzi czas na oblężenie wież przeciwnika. W przypadku kiedy to przeciwna drużyna oblega nasze wieże do akcji wkracza niesamowity Wave Clear Ziggsa, który potrafi przeciągnąć niejedną grę. Co prawda stracił on na nerfie Athene jednak wciąż jest to bardzo dobry pick.

annie Postać ta w ostatnim czasie wraca na pozycje Supporta. Na midzie najczęściej spotykana w solo kolejce. Zaletą Anki jest to, że w czasie early game praktycznie nie da się tracić minionów za sprawą jej “Q” które w momencie last hitu zwraca nam całą manę i o połowę skraca Cooldown (który wynosi i tak 4 sekundy).
Dodatkowo jej wysokie przeliczniki (wszystkie równe lub większe 0.8) sprawiają, że Annie złoży na kombo niemal każdą postać na midzie. Co prawda posiada niskie zasięgi jednak combo Flash+Tibbers potrafi zakończyć życie przeciwnej drużyny w kilka sekund.

akali Królowa SoloQ – tak można nazwać Akali. Jej olbrzymie obrażenia w połączeniu z jednym z najbardziej irytującym Ultimate tworzą z niej bardzo dobrego zabójce. W teorii jest bardzo łatwo kontrowana przez pink wardy, czerwone trinkety czy nawet exhausta. Jednak w praktyce Akali najczęściej po prostu “zamiata” SoloQ, i nawet w sytuacji kiedy przegrała linie nadal potrafi uprzykrzać życie przeciwnym Carry.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.