Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Mid lane 5.1 – Pex (konkursowa)

Witam przywoływacze!

Przedstawię Wam tier listę środkowej alei. Postacie zostaną ułożone od najmocniejszych (tier 1) do najsłabszych (tier 5)

Lista dotyczy patcha 5.1


 

Tier 1 – Postacie najsilniejsze w obecnym patchu które powinniśmy brać pod uwagę podczas fazy pickowania championów.

Tier 2 -Bohaterowie którym nie wiele brakuje do tego aby znalazły się w czołówce. Postacie nadal bardzo silne które wykonują swoje zadania.

Tier 3 – Zbalansowane postacie które nie odstają ani w jedną ani w drugą stronę.

Tier 4- Championi którzy sprawdzają się w określonych match-upach. Jednak troche im brakuje do wybicia się na wyższe poziomy. Sytuacyjne picki.

Tier 1

ahri azir xerath leblanc zed

Tier 2

katarina lissandra fizz jayce orianna kassadin syndraviktorziggs cassiopeia lux twistedfate

Tier 3

yasuo brand talon akali lulu karthus ryze zyra velkoz swain heimerdinger kennen vladimir veigar

Tier 4

brand mordekaiser karma malzahar diana anivia chogath elise fiddlesticks


Zed zed

Władca cieni jest obecnie najpotężniejszym zabójcą, w dobrych rękach potrafi odmienić losy meczu splitpushując czy też szybkim wyeliminowaniem przeciwnych carry.

Azir azir

Imperator Pustyni jest potężnym magiem który zyskuje na sile głównie w późniejszej fazie gry. Jego żołnierze w połączeniu z jego umiejętnością  piaskowy szturm pozwalają na zadanie potężnych obrażeń jak i pozwalają mu na ucieczkę . Super umiejętność Azira potrafi zmienić oblicze walki.

Talon  talon

Cień ostrza po zabraniu mu uciszenia znacząco stracił na swojej sile ale nadal pozostaje dość potężnym bohaterem który po zdobyciu 2-3 zabójstwa staje się dość trudny to zastopowania.

Xerath xerath

Wyniesiony mag który posiada niesamowity poke. Nie traci na sile w raz z upływem czasu. Oprócz poke’u potrafi także szybko zabić przeciwnika gdy tylko trafi swoim stunem. Super umiejętność pozwala z dość sporej odległości odmienić losy walki gdzie twoi towarzysze są w niebezpieczeństwie.

Lissandra lissandra

Wiedźma lodu posiada niesamowitą ilość CC. Posiada same zalety potrafi doskoczyć do wroga jak i doskoczyć, unieruchomić jak i spowolnić , jej jedyną wadą jest mały zasięg Odłamka lodu.

Lulu lulu

Wróżkowa czarodziejka może nie posiada niesamowitych obrażeń ale za to posiada umiejętności które nadają się do pomagania sojusznikom z racji czego coraz częściej widać ją na przeróżnych turniejach.

Katarina katarina

Złowieszcze ostrze jest postacią przez niektórych uważaną za zbyt OP za sprawą dość silnego zestawu umiejętności. Reset czasów odnowienia umiejętności zapewnia możliwość własnoręcznego wygrania walk drużynowych. Dobrze grana pozwala na szybki skok w dywizjach.

Mordekaiser mordekaiser

Władca metalu posiada zestaw umiejętności które zapewniają mu szybki czyszczenie fal mnionów jak i do szybkiego zabicia bohatera. Jedyną lecz bardzo dużo wadę Mordekaisera jest to że nie posiada on żadnego doskoku/odskoku z racji czego w większości sytuacji nie jest wstanie zabić przeciwnika który będzie trzymał go na dystans.

Kassadin kassadin

Wędrowiec Pustki, postać która była nerfiona miliony razy ale nadal na tyle potężna że jest banowany w większości grach. Postać która potrafi zabić i po chwili odskoczyć w bezpieczne miejsce. Po zdobyciu 6lvl bardzo ciężka do zabicia. Bohater stworzony wręcz do roamowania i niszczenia mało wytrzymałych celów.

Jayce jayce

Obrońca jutra nie jest postacią zbyt łatwą do opanowania, przywoływacze którzy opanowali go do perfekcji stanowią bardzo duże zagrożenie. Jayce bardzo silną w początkowej jak i środkowej fazie gry dzięki niesamowitym obrażeniom porażającej eksplozji połączonej z bramą przyśpieszenia które potrafią wykluczyć z walki mało wytrzymałe postacie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.