Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Origen i Rogue kompletują rostery na sezon 2019

W ostatni weekend pojawiło się kilka oficjalnych informacji związanych z transferami jakie poczyniły poszczególne drużyny i  tym razem zdecydowaną przewagę wśród tych doniesień stanowią te związane z zespołami z LEC (dawniej EU LCS).

Największe informacje dotyczące europejskiej sceny związane są ze składem na sezon 2019 Origen. Po pierwsze organizacja ta oficjalnie potwierdziła swoje wcześniejsze transfery, a przy tym ogłosiła ona również transfer dwóch ostatnich zawodników do swojego składu. Są nimi jungler Jonas “Kold” Andersen w przeszłości reprezentujący barwy Splyce i Unicorns of Love, a także support Alfonso “Mithy” Aguirre Rodríguez, dla którego będzie to druga po zakończonym w połowie 2016 roku okresie, przygoda w Origen. Mithy w ostatnim czasie występował w barwach amerykańskiego Team SoloMid ta drużyna nie była jednak specjalnie zadowolona z jego usług i ostatecznie pozwoliła mu na swobodne poszukiwanie nowych zespołów. Skład Origen na sezon 2019 prezentuje się następująco:

 • Barney “Alphari” Morris – Top
 • Jonas “Kold” Andersen – Jungle
 • Erlend “Nukeduck” Våtevik Holm – Mid
 • Patrik “Sheriff” Jírů – ADC
 • Alfonso “Mithy” Aguirre Rodríguez – Support

Dość niespodziewanie jako trzeci zawodnik exceL Esports ogłoszony został Marc “Caedrel” Robert Lamont, który pełnić będzie rolę junglera w zespole. Dla przypomnienia zawodnik ten jeszcze do początku sezonu 2018 pełnił w swoich drużynach rolę mid lanera, jednak po niezbyt udanym debiucie na poziomie w LCS w barwach H2k Gaming, przeniósł się on właśnie na pozycję junglera, na której występował on do dnia dzisiejszego. Zawodnik ten dołączy w exceL do marksmana Jespera “Jeskla” Klarina Strömberga i Raymonda “kaSing” Tsanga. Jak się jednak okazuje ze strony exceL czekan as jeszcze wiele ogłoszeń bo organizacja ta planuje przygotować na sezon 2019 dziesięcioosobowy roster, który zezwoli zawodnikom na rozgrywanie wewnętrznych sparingów i zwiększy rywalizację w drużynie.

Tymczasem Splyce oficjalnie ogłosiło finalizację zapowiadanego już w przeszłości transferu top lanera Tamása “Vizicsacsi” Kissa, który w ostatnim czasie występował w barwach FC Schalke 04.Organizacja ta potwierdziła również, że w przeciwieństwie do wielu innych jej zawodników z 2018 roku marksman Kasper “Kobbe” Kobberup nie skorzystał z możliwości poszukiwania nowej drużyny i będzie on częścią rosteru Splyce na sezon 2019.

Tymczasem Rogue zdecydowało się na uzupełnienie swojego rosteru poprzez zatrudnienie mid lanera Chresa “Sencux” Laursena. Ten zadebiutował na poziomie LCS w sezonie 2016 w barwach Splyce w debiucie prezentując się z bardzo dobrej strony, jednak jego późniejsze występy zarówno w Splyce jak i Misfits Gaming nie były już aż tak udanee dla tego zawodnika zarówno pod względem sukcesów drużynowych jak i indywidualnych występów. W sezon 2019 Rogue wejdzie z następującym składem:

 • Kim “Profit” Jun-hyung – Top
 • Mateusz “Kikis” Szkudlarek – Jungle
 • Chres “Sencux” Laursen – Mid
 • Martin “HeaQ” Kordmaa – ADC
 • Kim “Wadid” Bae-in – Support

Bohaterami dwóch ostatnich informacji związanych z LEC są Koreańczycy. Według nieoficjalnych doniesień SK Gaming ma rozpocząć budowę swojego składu od pozyskania koreańskiego mid lanera Choia “Pirean” Jun-sika. Zawodnik ten w sezonie 2017 występował w NA LCS w barwach Team EnVyUs i Phoenix1 nie prezentując się jednak w tym okresie z najlepszej strony, ze sporą dozą zaskoczenia przyjęto zatem informację o tym że sezon 2018 spędzi on w barwach SK Telecom T1, tam jednak przez większość czasu pełnił rolę rezerwowego. Co ciekawe według tych doniesień SK było przed zakończeniem tego transferu zainteresowane transferem naszego rodaka Marcina “Selfie” Wolskiego, jednak ostatecznie nie udało się dopiąć tego transferu i ostatecznie zdecydowano się na sprowadzenie innego zawodnika.

Ostatni transfer w ten weekend na europejskiej sceny dopięło Misfits Gaming mimo faktu iż już wcześniej organizacja ta skompletowała swój roster. Do zespołu dołączy bowiem były Mistrz Świata z sezonu 2013 Lee “PoohManDu” Jeong-hyeon, który od sezonu 2015 pełnił w wielu zespołach rolę drugiego trenera współpracując między innymi z SK Telecom T1. W Misfits również będzie on pełnił rolę drugiego trenera.

Natomiast jedyną informacją związaną z NA LCS jest ogłoszenie, że Echo Fox zdecydowało się na uzupełnienie swojego składu dwoma Koreańczykami. Pierwszym z nich jest mid laner Kim “Fenix” Jae-hun, który występował w tym zespole już w sezonie 2018, jednak dopiero teraz przedłużył on swoją umową z tą organizacją o sezon 2019. Nowym zawodnikiem w Echo Fox jest natomiast jungler Lee “Rush” Yoon-jae, który dał się poznać zachodnim fanom swoimi występami w Team Impulse i Cloud9 i który w ostatnim sezonie pełnił raczej rolę rezerwowego w koreańskim KT Rolster. Jego kontrakt z Echo Fox również obowiązywać będzie do końca sezonu 2019. Skład Echo Fox na sezon 2019 prezentuje się zatem następująco:

 • Colin “Solo” Earnest – Top
 • Lee “Rush” Yoon-jae -Jungle
 • Kim “Fenix” Jae-hun – Mid
 • Apollo “Apollo” Price – ADC
 • Nickolas “Hakuho” Surgent – Support

źródło: =https://twitter.com/echofoxgg/status/1068689910490574848 https://twitter.com/SportsPsycFaBro/status/1069577098954723328 https://twitter.com/AndreGuilhoto94/status/1069592237405847553 https://www.youtube.com/watch?v=_RDWPnXlvx8 https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/a2fg53/welcome_caedrel_to_teamuk_pending_riot_games/ https://twitter.com/Splyce/status/1068964387300331520 https://rogue.gg/news/sencux-set-to-join-rogue-lec-team https://twitter.com/Splyce/status/1069637385938325504

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.