Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Midlane 5.1 – Adam01030 (konkursowa)

Drodzy Przywoływacze!

Chciałbym zaprezentować wam moją autorską Tier Listę Mid Lanerów. Bohaterzy umieszczeni w poszczególnych Tierach są ułożeni przypadkowo.

Lista dotyczy patcha 5.1

Tier 1 – Najsilniejsze postacie, które jeśli nie są zbanowane zazwyczaj są wybierane w pierwszej kolejności. Zdecydowanie najlepsi bohaterowie w danym patchu.
Tier 2 – Grupa solidnych championów, którym niewiele brakuje do doskonałości. Ich wybór często poprowadzi cię do zwycięstwa.
Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.
Tier 4 – Nieefektywni championi, którzy swoim wyborem nie wnoszą praktycznie nic dla zespołu. Ich wybór może być dobry tylko w poszczególnych matchupach.
Tiery pośrednie – W tych tierach umieszczono postacie, które są zbyt mocne, by zostać obniżone, ale mają potencjał by wskoczyć wyżej wraz z niewielkimi zmianami mety lub drobnymi buffami kosmetycznymi.

Tier 1

ahri fizz orianna azir

Tier 1,5

zed lissandra

Tier 2

katarina leblanc syndra yasuo cassiopeia viktor xerath

Tier 2,5

jayce talon akali ziggs

Tier 3

diana kassadin swain twistedfate veigar velkoz annie nidalee

Tier 3,5

anivia brand ezreal galio karma kennen karthus kayle lulu lux malzahar morgana riven heimerdinger ryze vladimir zyra

Tier 4

chogath fiddlesticks kogmaw mordekaiser tristana zilean

azirAzir Opis patcha, w którym usuwane są coraz to kolejne błędy Imperatora Pustyni stał się już jego znakiem rozpoznawczym. Niewątpliwie wyszło mu to na dobre. Pomimo ogromnej trudności Azir stał się postacią, która jest w stanie pociągnąć grę w pojedynkę. Dobry laning phase oraz niesamowite skalowanie w late gamie czynią go bardzo pożądanym pickiem.

fizzFizz Usunięcie bugu na Q, który sprawiał, że umiejętność ta rzucona ze zbyt bliskiej odległości nie aktywowała Lich Bane’a w znaczny sposób poprawiła granie rybką. Cechujący się wysoką mobilnością, kontrolą mapy oraz buffów bohater jest zmorą wielu graczy. Jego zdolność do błyskawicznego kasowania przeciwnych carry bardzo często prowadzi do zwycięstwa a przeciwników do frustracji.

zedZed Pan Ceni zawsze był bardzo solidną postacią lecz ilość sposobów, którymi można go skontrować jest ogromna: Exhaust, QSS, Zhonya, Mikael oraz spopularyzowanie jednej z jego największy kontr Lissandry uniemożliwia mu na wejście to tieru wyżej.

lissandraLissandra Wiedźma Lodu ostatnimi czasy coraz bardziej zyskuje na popularności. Lissandra razem ze swoimi AoE obrażeniami, dużą ilością CC, dobrą inicjacją walk a zarazem mechanizmem ucieczki oraz bardzo silną fazą linii zasługuje na wysokie miejsce w tej liście. Jedyną przeszkodą żeby umieścić ją wyżej jest jej zbyt mały zasięg.

katarinaKatarina Bohaterka, która samą swoją obecnością straszy kolejkę SoloQ. Łącząc jej skillset pozwalający na solowanie przeciwnego teamu oraz mechanikę resetu otrzymujemy bardzo solidnego championa, który w odpowiednich rękach potrafi wygrać każdą grę w pojednykę.

syndraSyndra Nerf na jej główną umiejętność osłabiający jej moc w początkowych fazach gry, choć nie zmieniający nic w late gamie, okazał się być bardzo bolącą zmianą czego dowodem może być win ratio które wynosi około 43%. Teraz uzyskanie killa na linii wymaga dużo większej praktyki i ogrania Syndrą.

cassiopeiaCassiopeia Choć od patcha 4.21 minął już ponad miesiąc gracze zaczynają dostrzegać jej moc dopiero teraz. Wiele zmian wymierzonych w Cassiopeię okazało się być jedną wielka klapą, lecz po drobnych korektach wężyca zaczęła siać prawdziwy postrach na środkowej alei. Im dłużej trwa gra tym silniejsza staje się Cassiopeia gdzie podczas late game’u może spokojnie osiągnąć ponad 1000AP. Nadal jedyną bolączką fanów Wężowego Uścisku zostaje duża podatność na ganki.

xerathXerath Champion, który pomimo zmian w mecie i powrotu asasynów na tron potrafi bardzo skutecznie napsuć im życia. Po zakupie Graala staje się prawdziwy potworem, który swoim zasięgiem i obrażeniami wyczyszcza pole bitwy. Wspaniale spisuje się w walce o wczesnego dragona a w late gamie dobrze grany jest w stanie sam przebić się przez front line przeciwnego teamu.

akaliAkali Ninja, na którą nie lubi grać chyba nikt. Jej chore zdolności do snowballu oraz eliminowania kolejnych przeciwników w ułamki sekundy sprawiają, że jest bardzo uporczywym przeciwnikiem. Żeby wykorzystać jej pełny potencjał musi grać na team pozbawiony hard CC. W innych przypadkach jest ujarzmienie jest bajecznie proste. Nie zmienia to faktu, że pozostaje królową SoloQ.

nidaleeNidalee Bardzo przyjemny i elastyczny bohater, który zasługuje na uwagę. Sprawdza się jako postać poke’ująca ale może poszczycić się bardzo przyzwoitym burstem, którego przeciwnicy często nie są świadomi. Bardzo przydatna kiedy stawiamy naszego AD carry jako główną siłę rażenia. Niestety użyteczność Nidalee maleje wraz z długością gry choć małe bufy mogłyby pozwolić na wskoczenie nieco wyżej.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do moich wyborów piszcie o nich w komentarzach. Postaram się wam odpowiedzieć czemu dany champion znalazł się akurat tam.

Adam01030

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.