Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wydarzenia roku 2018 w liczbach

Przed Wami zestawienie najważniejszych wydarzeń mijającego roku.

1

Sezon League of Legends 2018 pobił rekordy, oszołomił fanów i stał się pokazem najbardziej utalentowanych graczy na światowej scenie e-sportowej. Korea Południowa była gospodarzem niesamowitego turnieju, który przyciągnął więcej widzów sportowych niż kiedykolwiek dotychczas. Invictus Gaming zostali pierwszą drużyną z LPL, która uniosła Puchar Przywoływacza. Na koniec sezonu chcemy podziękować naszej społeczności za wsparcie i przyjrzeć się najważniejszym momentom z tego roku.

2

Do danych z tegorocznych Mistrzostw dodajemy nową statystykę oglądalności: średnią liczbę widzów na minutę. Wartość ta reprezentuje przybliżoną wielkość publiczności w każdej minucie transmisji. Jest wykorzystywana w każdym większym wydarzeniu sportowym na świecie przy raporcie oglądalności. Ponieważ League of Legends rozrasta się do wymiarów kolejnego istotnego międzynarodowego sportu, uznaliśmy, że dobrze będzie podzielić się tymi danymi, gdy mówimy o naszym wydarzeniu.

3

W ciągu ośmiu lat poczynione zostały niesamowite wysiłki, żeby rozwinąć infrastrukturę, profesjonalizm i talent we wszystkich regionach rywalizacji. Zwiększony poziom rywalizacji sprawił, że doznaliśmy przełomowych momentów, w wykonaniu zespołów takich jak FNATIC, którzy zaangażowali w grę całą Europę dzięki ich udziale w finale, czy Cloud9, którzy utrzymywali północnoamerykańskich fanów w napięciu swoim występem w półfinałach (po raz pierwszy w historii dla drużyny z NA LCS).

4
5

Łącznie 90 różnych bohaterów League of Legends zostało użytych w ciągu Mistrzostw Świata 2018. To rekordowa liczba w porównaniu z wcześniejszymi Mistrzostwami. Zrównoważona meta pozwoliła profesjonalnym graczom na popisanie się umiejętnościami dzięki rozmaitym strategiom. Dlatego też zobaczyliśmy tyle porywających gier w trwającym miesiąc turnieju.

6

Zróżnicowanie w mecie sprawiło też, że niezwykle ciężko było przewidzieć wynik każdego meczu. Nikt nie zdobył idealnego wyniku w Typowaniu we wszystkich rundach, choć prawie 3 miliony osób wzięły udział.

Mistrzostwa Świata 2018 poprzedzone były dwoma muzycznymi hymnami. Hymny pozwalają na uczczenie zarówno naszych graczy, jak i League of Legends w znaczący i zrozumiały dla wszystkich sposób. Zarówno RISE!, jak i POP/STARS przebiły się do mainstreamowej popkultury. POP/STARS stał się nr 1 na wielu listach przebojów, takich jak Billboard World Digital, Google Play Top Songs, iTunes Kpop czy QQ Music New Song.

7

2018 Mid-Season Invitational

8

W maju drużyna Royal Never Give Up wygrała Mid-Season Invitational, co było zwiastunem wszystkiego, co miało nastąpić w dalszej części tego roku. Było to pierwsze z trzech dużych międzynarodowych wydarzeń, które w sezonie 2018 wygrały zespoły z LPL (chińskiej ligi LoL). Oglądalność MSI 2018 była drastycznie większa niż w przypadku którejkolwiek wcześniejszej edycji tego turnieju.

 

Rift Rivals 2018

W drugim jak dotąd Rift Rivals zespoły z rywalizujących lig stanęły naprzeciw siebie w pięciu osobnych turniejach na całym świecie. Drużyny z LPL (Chiny), LCS (Europa), CBLOL (Brazylia) TCL (Turcja) i OPL (Oceania) zatryumfowały nad swoimi przeciwnikami i zdobyły cenne prawa do przechwałek na resztę roku 2018.

9

 

All-Star Event

Rok zakończył się wydarzeniem All-Star, w których najlepsi progracze i członkowie społeczności z całego świata stanęli do walki w wielu różnych typach gier: jednych bardziej, innych mniej skupionych na rywalizacji. Przed wydarzeniem fani zagłosowali, którzy prosi mają reprezentować ich region. Częścią wydarzenia był też turniej charytatywny 2 na 2, w którym każdy zespół mógł wesprzeć wybraną przez siebie organizację charytatywną poprzez swój udział.

10

Dziękujemy wszystkim fanom, którzy dołączyli do nas w 2018 i sprawili, że był to najlepszy rok w historii e-sportu League of Legends.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.