Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ulepszone bezpieczeństwo konta + 4win IP boost.

Riot postanowił wysłuchać większej grupy Redditowców, którzy przez ostatnie kilka lat prosili o zmiany zmiany w bezpieczeństwie konta. Obecnie opcja ta dostępna jedynie na serwerach NA oraz cząstkowo na Oce, Br i Turkey (RiotVeruco: “planujemy zaaplikować tą zmianę na serwery europejskie w ciągu następnych kilku dni”). Zmiana ta daje nam możliwość weryfikacji konta email.

Co oznacza to dla użytkowników League of Legends? Wszystkie zmiany wprowadzone na koncie będą wymagały potwierdzenia na zweryfikowanym koncie email. Ktoś pragnie zmienić hasło – potwierdza to na mailu, ktoś chce zmienić maila – również musi wejść na swojego maila w celu potwierdzenia. Nie wiadomo jeszcze, czy po zmianie adresu email na koncie LoL, weryfikacja na byłym adresie będzie dezaktywowania i automatycznie przechodziła na nowy mail, czy też trzeba będzie zrobić to ręcznie – o ile taka możliwość istnieje.

Zmiana ta w ogromnym stopniu poprawia bezpieczeństwo naszych kont. Jest to ogromny krok w dobrą stronę, chciałoby się rzec “GJ RITO”. Należy jednak pamiętać, że system bezpieczeństwa kont w Riot jest w dalszym ciągu jednym ze słabszych w branży, w porównaniu do bezpieczeństwa kont Steam czy Battle.net.

Dodatkowo, aby zachęcić użytkowników do weryfikacji email, po ukończeniu procesu, gracz otrzyma IP boost na 4 wygrane gry.

Na PBE wprowadzono jeszcze więcej zmian dotyczących bezpieczeństwa konta. Najważniejszą z tych zmian jest potwierdzenie SMS, która będzie prawdopodobnie odpowiednikiem authenticatorów na battle.net.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.