Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot o zmianach w przedmiotach dających Lethality i przyszłości Cho’Gatha

Na oficjalnym forum League of Legends pojawił się kolejny post z serii, w której opisywane są najnowsze przemyślenia Riotu związane z potencjalnymi zmianami w gameplayu. Tradycyjnie przetłumaczoną wersję tego wpisu znaleźć możecie poniżej.

Witajcie,

Tradycyjne sprostowania

Wpis ten zawiera rozmowy o przyszłych projektach, nad którymi pracujemy lub planujemy pracować,a w związku z tym ich premiera nie jest jeszcze pewna. Sama natura tych zmian może ulec jeszcze zmianie, w zależności od tego co odkryjemy, a same projekty mogą zostać opóźnione lub nawet zawieszone.

Więcej danych związanych z systemem 10 banów

We wcześniejszej fazie tego tygodnia przeprowadziliśmy dodatkową analizę związaną z tym jak system 10 banów wpływa na grę. Szczególnie interesująca była statystyka mówiąca o tym ile unikalnych postaci jest banowanych w grach, która okazała się wyższa niż zakładaliśmy. Dwie kluczowe dane na ten temat znaleźć możecie poniżej, ale pamiętajcie iż jest to tylko średnia i wartości te mogą się różnić w zależności od MMR i serwera na którym gracie:

  • W około 70% gier 9 lub 10 unikalnych postaci jest banowanych
  • W mniej niż 1% gier 5 lub 6 unikalnych postaci jest banowanych

Oczywiście nadal będziemy przyglądać się jak sytuacja w tej kwestii zmienia się wraz z czasem, więc w pewnym momencie możecie spodziewać się kolejnych przemyśleń na ten temat. Ogólnie nadal jesteśmy naprawdę szczęśliwi z tego jak ten system wpłynął na matchmaking, a szczególnie podoba nam się to iż przyspieszył on dostawanie się do gry (pozwólmy graczom spędzić większą część swojego czasu na zabawnych częściach rozgrywki)

Więcej informacji na temat run najpewniej w następnym tygodniu

Przygotowujemy kolejny dev blog na temat nowego systemu run, a dokładniej rzecz ujmując powiemy jak dokładnie system ten będzie działał, omówimy wybrane runy, z których część jest zupełnie nowa, a część jest istniejącymi już specjalizacjami które zostały stosownie przerobione. Ten blog najpewniej ukaże się w przyszłym tygodniu.

Cho’Gath

Wygląda na to, że uda nam się wydać wspomniane wcześniej zmiany w Cho’Gacie wraz z patchem 7.14. Obecnie testujemy modyfikacje, które zmienią jego E z toggle’a na aktywa, który wzmacnia trzy następne auto-ataki Cho dodając do nich kolce AoE zadające magiczne obrażenia zależne od % maksymalnego HP celu i nakładające malejące z czasem spowolnienie. Czas odnowienia tej umiejętności będzie naprawdę mały jeśli będziemy ją levelować. Cele tych zmian zakładają między innymi przyznanie Cho profilu obrażeń bardziej pasującego do molocha (umiejętność mocniejszego ranienia potężnych postaci z front lane’u jeśli są one jedynym celem który dana postać może dosięgnąć), zwiększenie interakcji w korzystaniu z E i dodanie mocy do tego bohatera.

Singed

Ostatecznie okazało się, że zmiany w tym championie nie zostaną wydane w patchu 7.13.  Chcemy sprawić, że budowanie obrażeń będzie lepszym wyborem, ale nie byliśmy przekonani do dotychczasowej listy zmian. Będziemy badać potencjalne zmiany w pasywie Singeda pod kątem patcha 7.14, ale nie ma gwarancji że ostatecznie cokolwiek wydamy (nadal są one traktowane jak zmiany w balansie, a nie aktualizacja postaci, choć takowa mogłaby się w pewnym momencie też przydać).

Zmiany w przedmiotach dających Lethality

Opierając się na obecnym postępie prac te zmiany powinny zostać wydane w patchu 7.14. Kluczowe zmiany spośród tych testowanych to:

  • Serrated Dirk/Poacher’s Dirk – Usunięcie bonusu do prędkości poruszania się poza starciem, a w zamian za to przyznanie pasywa sprawiającego, że po zabiciu dużego miniona, potwora lub championa twoja następna umiejętność zadająca obrażenia wymierzona w wrogiego championa zada dodatkowe 50 obrażeń. Celem jest zoptymalizowanie sposobów użycia tego przedmiotu i usunięcie konieczności dodawania bonusu do prędkości poruszania się poza starciem do każdego itemu, który buduje się z tego przedmiotu.
  • Duskblade -Nie będzie miało dłużej bonusu do prędkości poruszania się poza starciem, obrażenia z pasywa zostanie zmieniona na z góry ustaloną liczbę (a więc będzie to lepszy pierwszy przedmiot), dodanie redukcji czasu odnowienia i bardzo krótkiego spowolnienia nakładanego w momencie gdy Nightstalker zada obrażenia (coś w stylu Q Trundle’a), plus redukcja kosztu. Chcemy by przedmiot ten stał się sensowną alternatywą dla Ghostblade’a jako pierwszy przedmiot na niektóre postacie.
  • Ghostblade – Większy bonus do prędkości poruszania się poza starciem, mniej AD. Przypieczętowanie tego przedmiotu jako strategicznego wyboru mobilności.
  • Black Cleaver -Testujemy wewnętrzny czas odnowienia ograniczający częstotliwość z jaką możesz nakładać stacki na przeciwnika (0.5 sekundy obecnie). Celujemy w to by przedmiot ten był tak samo efektywny dla postaci nakładających stacki powoli/z normalną prędkością, a za to by był on mniej dominującą opcją na postaciach, które ciągle zadają fizyczne obrażenia praktycznie natychmiastowo nakładając maksymalny poziom stacków.

Jak zawsze nie jest to jeszcze finalna lista zmian i w przyszłości pojawi się więcej szczegółów na ten temat.

Na wpis użytkownika który twierdzi iż w przypadku Cho’Gatha E mimo bycia dość nudną umiejętnością jest kluczowym narzędziem dla jego stylu gry gdzie oszczędnie korzysta on z Q i W wyrażając tym samym obawę iż po zmianie modelu tego spella przestanie być to możliwe, sam autor odpowiedział w następujący sposób:

Ostatnia testowana przez nas wersja E kosztowała 30 many i miała czas odnowienia malejący wraz z poziomem. Szukamy również sposobu na dodanie większej ilości satysfakcji do tej umiejętności i zobaczymy czy uda nam się wydać to wraz ze zmianami w gameplayu. Dla przykładu obecnie gdy włączymy E i zaatakujemy cel dźwięk uderzenia odegrany zostanie tylko dla pierwszego trafionego celu, a mimo tego iż same kolce polecą dalej i zadadzą obrażenia żaden efekt dźwiękowy nie zostanie odtworzony. Chcemy zobaczyć czy uda nam się sprawić by ta umiejętność była bardziej przerażająca, a także czy damy radę stworzyć efekty wizualne, które sprawią iż gracze będą czuli satysfakcję z korzystania z umiejętności tej postaci.

Natomiast na pytanie czy rozważali oni wersję umiejętności Cho’Gatha w której część obrażeń zależy od posiadanych przez niego stacków z ulta stwierdził on iż:

Obecna wersja jego E zawiera skalowanie się obrażeń z posiadanymi stackami Feasta 🙂

źródło: https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/developer-corner/demk2EEi-quick-gameplay-thoughts-june-23

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.