Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Pomiędzy Brązem i Challengerem

“Meta” i wybierani championi różnią się w zależności od dywizji w jakiej gramy. Im wyższa liga tym gracze lepiej wykorzystują zalety postaci, ale też jednocześnie przeciwnicy potrafią je lepiej kontrować. Sprawdźcie przekrojowe porównanie najczęstszych picków w danych dywizjach.

Brąz

ChampionGierWygranychPrzegranych% Wygranych
Morgana80155411793897651,37
Caitlyn78615396643895150,45
Lee Sin69687322243746346,24
Jinx65532338113172151,59
Leona64907350862982154,06
Xin Zhao55880287512712951,45
Thresh53310257532755748,31
Pantheon49588240352555348,47
Lucian48935244922444350,05
Master Yi48050241632388750,29
Blitzcrank48031247522327951,53
Katarina46753245752217852,56
Yasuo45811224712334049,05
Kayle43160235451961554,55
Vayne40833187592207445,94

Srebro

ChampionGierWygranychPrzegranych% Wygranych
Caitlyn73040367413629950,30
Morgana70243366583358552,19
Lee Sin66061308033525846,63
Thresh60760293393142148,29
Leona60595316772891852,28
Lucian52603260462655749,51
Jinx49017253752364251,77
Vayne38170176812048946,32
Blitzcrank36862188071805551,02
Xin Zhao35766182921747451,14
Tristana34930184361649452,78
Pantheon34851171671768449,26
Vi34828178321699651,20
Kayle32843182331461055,52
Yasuo31643152951634848,33

Złoto

ChampionGierWygranychPrzegranych% Wygranych
Caitlyn73693370693662450,30
Thresh72337347363760148,02
Lee Sin70785331593762646,84
Morgana65116341603095652,46
Lucian61395298063158948,55
Leona56328287972753151,12
Jinx39771207691900252,22
Tristana39064208971816753,49
Vayne36629170031962646,42
Vi35561181901737151,15
Renekton32546155721697447,85
Ezreal28732135341519847,10
Blitzcrank28695147391395651,36
Ziggs28492152771321553,62
Braum28152149301322253,03

Platyna

ChampionGierWygranychPrzegranych% Wygranych
Thresh71694343023739247,85
Lee Sin68001319443605746,98
Caitlyn66519336483287150,58
Lucian62473299963247748,01
Morgana55129290152611452,63
Leona41249210662018351,07
Tristana38784206411814353,22
Vi31966163691559751,21
Jinx30186159151427152,72
Jarvan29775156271414852,48
Vayne29275136281564746,55
Ziggs29163157791338454,11
Renekton29021136371538446,99
Orianna26403128481355548,66
Yasuo24891116771321446,91

Diament

ChampionGierWygranychPrzegranych% Wygranych
Thresh46694227232397148,66
Lucian45633219642366948,13
Lee Sin44933216502328348,18
Caitlyn41704213332037151,15
Morgana33758174691628951,75
Tristana24410126811172951,95
Jarvan2086710917995052,31
Lulu1996710542942552,78
Ziggs1971110652905954,04
Vi194579971948651,25
Orianna188899279961049,12
Leona186809460922050,64
Yasuo176698225944446,55
Nami174708861860950,72
Irelia168688643822551,24

Challenger

ChampionGierWygranychPrzegranych% Wygranych
Lucian23671166120149,26
Thresh185196288951,97
Lee Sin180990190849,81
Caitlyn167883784149,88
Morgana134469764751,86
Lulu129169759453,99
Irelia114159754452,32
Yasuo109451957547,44
Tristana98150447751,38
Nami94250144153,18
Elise89346243151,74
Jarvan88745942851,75
Orianna86339946446,23
Gragas79939440549,31
Rengar73735937848,71

Ciekawostki

Morgana

Jest zwyczajnie gwiazdą – począwszy od brązu, aż po challengera utrzymuje bardzo wysokie win ratio w okolicach 53%

Caitlyn

Podobnie jak Morgana – utrzymuje przyzwoite win-ratio (około 50%) na wszystkich dywizjach.

Lee Sin

Bardzo dużo różnica w win-ratio pomiędzy najniższymi ligami i najwyższymi. Brąz-platyna utrzymują win-ratio na poziomie 46%, przy Diamencie i Challengerze wynik ten dochodzi do 50%.

Thresh

Thresh ma pozytywne win-ratio tylko w challengerze.

Lucian

Lucian jest częstym pickiem, jednak przegrywa około 52% meczów.

Lulu


Jej wysoką popularność da się zaobserwować jedynie w Diamencie i Challengerze, gdzie wygrywa około 53% meczy.

Irelia

Podobnie jak Lulu – popularna jest tylko na najwyższych poziomach rozgrywek, gdzie wygrywa 52% meczy.

Ziggs

Raczej nie jest grywany w brązie i srebrze, ale notuje 54% win-ratio i wysoki pick/ban rate od złota w górę.

Vayne

Grywana głównie od brązu do platyny – wygrywa jedynie 46% meczy.

Jarvan

Popularny od platyny w górę, wygrywa 52% meczy.

Tristana

Ma najwyższe win-ratio wśród najczęściej grywanych AD Carry. Rzadko grywana w brązie.

źródło: http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/29ucbl/most_picked_champions_in_soloq_bronze_to

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.