Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Bicie rekordów oglądalności z LEC

Przed rozpoczęciem wiosennych finałów LEC w tę sobotę zrobiliśmy sobie chwilę przerwy, żeby bliżej przyjrzeć się oglądalności w tym sezonie.

Po jedenastu tygodniach zaciętej rywalizacji inauguracyjny, wiosenny split League of Legends European Championship (LEC) osiągnął punkt kulminacyjny w postaci finałów w Rotterdamie.

Podczas gdy G2 Esports, Fnatic i Origen przygotowują się do wyłonienia zwycięzcy na Summoner’s Rift, LEC już odniosło wiele sukcesów, ustanawiając nowe rekordy oglądalności. W artykule, w którym podaliśmy informacje o oglądalności po połowie splitu, napisaliśmy, że wiosenny split cieszył się 50-procentowym wzrostem oglądalności w porównaniu z zeszłym rokiem. Dzisiaj z radością stwierdzamy, że ten trend się utrzymał i LEC w wiosennym splicie oglądano na żywo przez ponad dwa miliony godzin tygodniowo. W dziewiątym tygodniu zmagania oglądało powyżej 355 000 widzów jednocześnie, co znaczy, że rekord oglądalności dziewiątego tygodnia z 2015 roku został z łatwością pobity.

Jako że gra toczy się o tytuł mistrza LEC i szansę reprezentowania Europy na MSI, stawka jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. Koniecznie wejdźcie na watch.lolesports.com, żeby zobaczyć koronację pierwszego w historii mistrza LEC, albo oglądajcie wszystkie mecze na żywo z Ahoy Rotterdam!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.