Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Aktualizacja bohaterki: Akali, Skryta Zabójczyni

AKALI

SKRYTA ZABÓJCZYNI

Gdy Akali odeszła z Zakonu Kinkou, określiła swój styl walki jako wykraczający poza nauki Shena. Nie rozcina już wrogów kamą w ułamku sekundy. Zamiast tego ioniańska Skryta Zabójczyni wykorzystuje taktykę walki podjazdowej: wciąż zmienia pozycje, gdy uderza, wycofuje się w cienie, a potem uderza ponownie.

UMIEJĘTNOŚCI

B

PIĘTNO ZABÓJCZYNI

Zadanie obrażeń bohaterowi za pomocą umiejętności tworzy wokół niego pierścień. Kiedy pierścień się tworzy, Akali zyskuje krótkotrwałą premię do prędkości ruchu w jego kierunku. Gdy Akali do niego wkroczy, otrzyma kolejną premię do prędkości ruchu, tym razem w kierunku wroga.

Wejście do pierścienia również wzmacnia jej kamę, zwiększając zasięg i obrażenia kolejnego ataku. Atak przywraca również niewielką ilość energii.

Q

TECHNIKA PIĘCIU CIĘĆ

Akali rzuca pięć kunaiów, które lecą wąskim łukiem, zadając obrażenia wrogom znajdującym się bezpośrednio przed nią i spowalniając tych znajdujących się na granicy zasięgu.

Jeśli zostaną rzucone na prawie maksymalnej ilości energii, Akali uleczy się o pewien procent zadanych obrażeń.

Na 5. poziomie Technika Pięciu Cięć zadaje dodatkowe obrażenia stworom i potworom.

W

OSŁONA ZMIERZCHU

Akali przywraca energię i tworzy chmurę dymu, która powoli rozprzestrzenia się na obszarze w kształcie pierścienia. Znajdując się w dymie, Akali jest ukryta i ma zwiększoną prędkość ruchu.

Będąc ukrytą, Akali jest niewidoczna i nie może zostać ujawniona ani namierzona umiejętnościami bądź atakami, włącznie z wieżami.

Akali może kilka razy wyjść z chmury dymu, aby nieznacznie wydłużyć czas działania Osłony Zmierzchu.

E

SALTO SHURIKENA

Akali wykonuje salto w tył i rzuca shuriken przed siebie, oznaczając pierwszego trafionego wroga i zadając mu obrażenia. Shuriken może również trafić i oznaczyć chmurę dymu z Osłony Zmierzchu.

Akali może ponownie użyć Salta Shurikena, aby doskoczyć do oznaczonego celu, zadając obrażenia przeciwnikom, którzy znajdują się na jej drodze.

R

SKRYTOBÓJCZE WYKOŃCZENIE

Akali doskakuje do dwóch razy, z krótką przerwą pomiędzy. Pierwszy doskok zadaje obrażenia fizyczne i na chwilę ogłusza, a drugi zadaje obrażenia magiczne zależne od brakującego zdrowia wroga.

GRA JAKO AKALI

Akali to doświadczona zabójczyni, która walczy w ciągłym ruchu, co niezwykle urozmaica jej styl rozgrywki. Tajemnica Akali to pierścień wytwarzany przez Piętno Zabójczyni. Przekraczając ciągle jego granicę, sprawisz, że twoja kama nie zatrzyma się nawet na chwilę, a zadawane obrażenia będą śmiercionośne dla wrogów. Salto Shurikena i Skrytobójcze Wykończenie oznaczają cel Piętnem, gdy doskakujesz do przodu lub do tyłu, aktywując wzmocnioną kamę. Po ponownym użyciu umiejętności połącz umiejętność bierną z Techniką Pięciu Cięć, aby zadać śmiertelną dawkę obrażeń.

W przypadku Akali zabicie wroga trwa dłużej niż u innych zabójców — Osłona Zmierzchu pomoże ci jednocześnie zmienić pozycję i uniknąć kontry. Bardziej zaawansowani akolici wykorzystają ją w połączeniu z innymi umiejętnościami Akali, aby tworzyć pierścienie, wkraczać do nich i je opuszczać. Nawet kiedy skończy ci się energia, a wrogowie spróbują ukarać cię za nadmierną pewność siebie, sprytne użycie Osłony Zmierzchu sprawi, że będą tylko nękać cienie.

„Tylko jedna zasada ma znaczenie —
wrogowie mają nie wyjść z walki cało”.

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-champion-akali/pl_PL/63965efc30ed7f0c41c17d7c2fbdd350812a16b1/assets/img/content/akali/collage.jpg

PORADY

  • W przypadku Techniki Pięciu Cięć Akali ma wiele możliwości. Może zachować ją na później, kiedy będzie miała wystarczająco dużo energii, by utrzymać się w alei; wykorzystać tę umiejętność o krótkim czasie odnowienia dwukrotnie, raz za razem, aby zmaksymalizować obrażenia kosztem wszystkich punktów energii albo połączyć ją z umiejętnością bierną, aby podwoić obrażenia od wzmocnionej kamy.
  • Podobnie jak Salto Shurikena nie zawsze służy do zwiększenia mobilności, celem Skrytobójczego Wykończenia nie zawsze jest zabicie przeciwnika. Użyj Salta z bliskiej odległości, aby szybko zadać obrażenia, albo oddal się od celu i przygotuj się do wzmocnionej kamy z pomocą Skrytobójczego Wykończenia.
  • Przerwy między elementami Skrytobójczego Wykończenia zapewniają czas na wykonanie serii wściekłych ciosów, lecz również zwiększają podatność na kontratak. Jeśli zależy ci na szybkim zabiciu wroga, wykonaj pierwszy doskok wcześnie — poświęcisz ogłuszenie, ale twój kolejny ruch będzie dla wroga prawdopodobnie ostateczny.

„Sprawiam, że problemy znikają”.

DODATKI

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.