Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Wydanie z Neeko

W tym tygodniu mówimy tylko o Neeko, Ciekawskim Kameleonie!

Czy w procesie rozwoju Neeko miała jakieś szałowe umiejętności, które w końcu nie trafiły do gry?

W pewnym momencie miała gniazdo-pułapkę o bardzo dużym zasięgu (jakieś 2000 jednostek) jako swoją superumiejętność. Dużo czasu zajmowało przygotowanie go, ale zadawało też dużo obrażeń. Idea była taka, że zastawiasz pułapkę tam, gdzie myślisz, że pójdzie wróg i przemieniasz się w sojusznika, żeby zwabić w nią przeciwników. Okazało się, że gra przeciw takiej Neeko była niesamowicie frustrująca. Gracze czuli, że nie mogą iść zupełnie nigdzie, bo bali się, czy przypadkiem nie będzie tam jej pułapki.

SolCrushed
projektant gry

Jak Neeko wyglądała na grafikach koncepcyjnych?

Ponieważ dość wcześnie wpadliśmy na pomysł „Vastajanina kameleona”, wygląda ona praktycznie tak samo jak jej pierwotny koncept. We wczesnej eksploracji była dziksza, a wpływ cywilizacji na nią był mniejszy. Wyewoluowała jednak do obecnego wyglądu, ponieważ wciąż się uczyła naśladując innych, a to sprawiło, że jest mniej dzika i wygląda bardziej ludzko.

Skekses
starszy grafik koncepcyjny i projektant bohaterów

Jakie były inspiracje dla Neeko?

Skekses: Jedną z pierwszych inspiracji dla „Vastajanina kameleona” była Leeloo, jedna z postaci z filmu Piąty element. Podoba mi się, w jaki sposób się uczy, jak się porusza i jaka jest wszystkim zainteresowana.

FauxSchizzle: Jeśli chodzi o osobowość, to wzorowaliśmy się też na takich postaciach jak Starfire, Mantis ze Strażników Galaktyki, Eleven ze Stranger Things, X-23, Stitch… bardzo dziwaczni bohaterowie, niczym ryby wyjęte z wody, które mają niesamowity, niewykorzystany potencjał. Często są silniejsi, niż im się wydaje, ale zawsze dobroduszni i otwarci.

Skekses: Wszystko to w połączeniu z rozgrywką w stylu „bohater, który może skopiować wygląd innych bohaterów” było idealną mieszanką, żeby stworzyć Neeko 🙂

Skekses I FauxSchizzle

Czy Neeko jest Vastajanką z ludzką krwią? Czy jest Vastajaszai’rei?

Neeko nie jest czystej krwi Vastajaszai’rei, ale bliżej jej do nich niż większości Vastajów. Plemię Oovi-Kat odłączyło się od reszty Vastajów bardzo wcześnie i mieszkało głównie w odosobnieniu, więc magia jego członków jest czystsza i ma bardziej starożytne pochodzenie, niż w przypadku innych Vastajów. W krwi Neeko jest bardzo, bardzo niewiele ludzkiej domieszki.

Ktoś taki jak Xayah, kto tęskni za czasami, zanim Vastajowie zostali osłabieni przez pakt z ludźmi, byłby pełen emocji spotykając Neeko. Zapewne byłaby nieco zazdrosna, ponieważ energia duchowa Neeko jest tak silna, ale też dałoby jej to nadzieję, że może jednak Vastajowie nie są tak słabi, jak jej się wydawało.

FauxSchizzle
Starszy scenarzysta

Jakie jest ulubione jedzenie Neeko?

Neeko uwielbia próbować nowe rzeczy, ale na chwilę obecną na szczycie listy są zapiekanki z serem — zarówno te dostępne w Valoranie, jak i podobnego typu wypieki z jej plemienia. Ciekawe, kto pierwszy wymyślił przepis na zapiekanki z serem.

FauxSchizzle
Starszy scenarzysta

Co zrobiliście, żeby umiejętność bierna Neeko działała?

Mimo, że mechanika naśladowania pojawiła się w Awanturnikach Czarnego Rynku w przedmiocie Szkiełko Oszusta, to była stworzona przez połączenie istniejącego kodu, a nie nowozbudowanego systemu. Musieliśmy wyprodukować dla Neeko coś, co będzie w pełni wspierać mechanikę przemieniania się. Trzeba było nie tylko stworzyć nowy kod przemieniania, ale też przeprowadzić porządki w istniejących systemach, takich jak interakcje między klonami ze wzmocnieniami i osłabieniami. W skrajnych przypadkach w umiejętności biernej Neeko pojawiają się pewne drobne błędy, które musimy naprawić, ale nowy kod pozwala na rozwiązanie ich na poziomie systemowym i nie wymaga tworzenia miliona specjalnych zapór.

SolCrushed
projektant gry

Dlaczego Neeko musi być w środku walki, żeby użyć swojej superumiejętności, chociaż jest magiem?

Jej zasięg jest dość ograniczony, ponieważ zmiana kształtu i klon były bardziej interaktywne, kiedy musiała ryzykować, żeby grać efektywnie (to się łączy z tym, dlaczego usunęliśmy jej pierwotną superumiejętność „gniazdo-pułapkę”). Nietypowe wymogi do wygranej, jak „wskocz w walkę na przodzie, chociaż jesteś bohaterem walczącym z dystansu”, dodały graczom Neeko więcej informacji zwrotnych, gdy oszukali swoich wrogów.

SolCrushed
projektant gry

…czy Neeko składa jaja?

Przestańcie. O to. Pytać.

(Nie).

FauxSchizzle
Starszy scenarzysta

Dzięki za przeczytanie Spytaj Riot z tego tygodnia. Masz pytania?

Udaj się na stronę Spytaj Riot i zaloguj na swoje konto League. Przeczytaj, co robić, a czego unikać, a potem pytaj śmiało.

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy).

Jednak słuchamy uważnie głosów wszystkich graczy, więc nie wahaj się pytać. Zadbamy o to, aby twoje pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi cię kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.