Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Mecha Shyvana?

W ostatnim czasie w społeczności League of Legends powstają coraz to nowsze teorie dotyczące tegorocznego Ultimate Skina. Zaprezentowana poniżej teoria została zamieszczona na oficjalnym forum LoLa i według niej tegorocznym skinem za 3250 RP będzie “Mecha Shyvana”

Jak pewnie wiece jakiś czas temu na serwerze testowym PBE pojawiła się stosunkowo tajemnicza ikona przywoływacza.

Jak możemy zauważyć na ikonie przedstawiony jest skin z serii Mecha, jednak nie jest to żadna z istniejących skórek należących do tejże serii ( Mecha Kha’Zix, Mecha Malphite i Mecha Aatrox). Oko jest inne , kształt głowy jest inny i skin zaprezentowany na ikonie ma coś w rodzaju łusek. Łuski? Tylko dwa znane nam championy posiadają łuski (nie liczę Rammusa, gdyż jego design kompletnie nie pasuje do konceptu Mecha), a są nimi Shyvana i Renekton. Głowa przedstawiona na ikonie wygląda na zdenerwowaną, a gdy na nią patrzymy na myśl od razu przychodzi jakiś rodzaj gada.

Teoretycznie obie postacie pasowały by do tego opisu jednak oczy Renektona w ogóle nie przypominają tego uchwyconego na ikonie. Kształt głowy Shyvany w smoczej formie za to idealnie pasuje do tego z ikony. Oko mogło się dopiero co zaadaptować z jej ludzkiej formy.

Skończmy mówić o tej ikonie i przejdźmy teraz do splash arta Mecha Aatroxa.

Możemy zauważyć tu coś dziwnego. Gdy przyjrzymy się splash artowi Mecha Malphite’a to w tle możemy zauważyć właśnie Mecha Aatroxa przygotowującego się do wyruszenia. Jeśli chodzi natomiast o splash art Mecha Aatroxa to w zaciemnionej części możemy zauważyć jakąś figurę, która wbrew temu co niektórzy sądzą nie wygląda na most. Figura ta ma na sobie coś w stylu lamp/LEDów, które przykuły moją uwagę.

Jeśli się temu przyjrzymy to kształt może przypominać jakiegoś rodzaju odrzutowiec, który jest wykorzystywany do latania. Jeśli przyjrzymy się nawet bardziej tej figurze to nad tym dziwnym czymś przypominającym odrzutowiec zauważymy konstrukcję mającą kształt skrzydeł. Dodatkowo za tymi pseudo LEDami możemy zauważyć ogromny ogon.

Jestem tak podekscytowany tą teorią, że nawet przygotowałem grafikę, która wyjaśnia dlaczego tegoroczny Ultimate skin nie będzie skórką do Kha’Zixa czy Skarnera.

Poniżej znajdziecie jeszcze grafikę przedstawiającą dokładniej elementy tajemniczej figury, które wcześniej opisałem.

Okazuje się, że w podobnym kierunku poszła także teoria stworzona przez jednego z użytkowników Reddita (jednak ten użytkownik stara się tylko dowieść, że powstanie skin o nazwie “Mecha Shyvana”, a nie że będzie to Ultimate).

  • Kha’Zix

Niestety Kha otrzymał pierwszy skin z rodziny “Mecha” i poświęcono mu najmniej pracy jeśli chodzi o dopracowanie detali czy lore’a. Na jego splash arcie brakuje numeracji, ale według mnie jest on po prostu numerem 1 w tej serii skinów (czytajcie dalej, a zrozumiecie o co mi chodzi).

  • Malphite

Na jego splash arcie umieszczona jest liczba 6. Pochodzi ona od aktualnej liczby skórek posiadanych przez tą postać.  Shamrock Malphite, Coral Reef Malphite, Marble Malphite, Obsidian Malphite i  Glacial dają razem 5, a gdy dodamy Mecha Malphite’a otrzymamy 6.

  • Aatrox

W jego splash arcie zawarta jest dwójka. Justicar Aatrox jest obecnie jego jedynym skinem, więc Mecha Aatrox będzie drugi w kolejności.

Jednak obok niego na hangarze umieszczona jest sporych rozmiarów piątka. Dodatkowo obok tego hangaru znajduje się tajemniczy kształt, który jest Shyvaną, a dokładniej rzecz ujmując Mecha Shyvaną.

13 umieszczona na klatce piersiowej Mecha Aatroxa odnosi się do dnia jego powstania. Super Galaxy Rumble stworzył Mecha Aatroxa w 2013-06-13. 13 odpowiada też dniowi, w którym został on wydany dzięki Riotowi. W tej niekanonicznej historii Super Galaxy Rumble stworzył Mecha Aatroxa po tym jak Creator Viktor i jego roboty z serii Batllecast zniszczyły Bandle City.

  • Shyvana

Obecnie champion ten posiada dokładnie 4 skiny więc jak już wspomniałem piątka zaprezentowana na hangarze idealnie tutaj pasuje.  Figura ukazana w ciemniejszej części splash arta skórki do Aatroxa posiada skrzydła, długi ogon i coś jakby silnik umożliwiający lot.

Kilka tygodni temu na PBE pojawiła się tajemnicza ikona ukazująca część głowy i jedno oko jakiegoś robota z serii Mecha. Gdy przyjrzymy się jej dokładnie zauważymy, że kształt głowy idealnie pasuje do jakiegoś gada lub smoka.

Mecha Shyvana mogłaby być nowym Ultimate Skinem jednak wydaje mi się, że wskazówki są zbyt oczywiste by tak się stało.

  • Spekulacja Full Metal Jayce, Heimerdinger, Ziggs, Super Galaxy Rumble i Creator Viktor

Jak niektórzy z was może wiedzą Jayce i Viktor są wrogami. Obie postacie niekanonicznie wydają się być także połączone albo z robotami z serii Mecha albo z Battlecast.  Jayce jednak nie ma na razie skórki, która pasowała by do tej tematyki choć posiada on Full Metal skina. Oznaczałoby to, że skórki z serii Full Metal, Mecha i Battlecast są ze sobą ściśle powiązane. Creator Viktor stworzył serię Battlecast, a wiemy że Super Galaxy Rumble stworzył Mecha Aatroxa.

Heimer i Ziggs są bliskimi przyjaciółmi Rumble’a, a Heimer jest naukowcem podobnie jak Viktor czy Jayce. Ziggs był partnerem Heimera w tworzeniu Mecha Malphite’a. Niestety nie wiele powiedziane jest w historii Malphite’a.

O co właściwie mi chodzi? Jeśli Jayce i Viktor są wrogami, a Mecha Shyvana nie zostanie stworzona przez nikogo z trójki Super Galaxy Rumble, Heimer i Ziggs, to właśnie Jayce będzie jej stwórcą.

Full Metal Jayce będzie najprawdopodobniej połączony z serią Mecha na tej samej zasadzie co Super Galaxy Rumble, co może okazać się niezłym pomysłem biorąc pod uwagę, że seria Full Metal opiera się na ludziach w pełni opancerzonych nie będących cyborgami.

Numeracja Mecha:

Kha’Zix przypisany ma numer 01.

Aatrox przypisany ma numer 02.

????? przypisany ma numer 03.

????? przypisany ma numer 04.

Shyvana przypisany ma numer 05.

Malphite przypisany ma numer 06.

 

 

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.