Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

[Aktualizacja] 10-lecie League of Legends – podsumowanie

Wpis ten stanowi próbę zebrania wszystkich nowości ogłoszonych w ramach obchodów 10-lecia League of Legends. Liczba informacji wypuszczonych w krótkim czasie jest jednak na tyle duża, że istnieje szansa, że jakaś informacja zostanie ostatecznie pominięta.

Arcane – serial animowany

Film pełnometrażowy lub serial w świecie League of Legends to prośba, która pojawia się na ustach graczy praktycznie za każdym razem jak Riot uraczy nas jednym ze swoich niezwykle klimatycznych trailerów. Prośby te w końcu zostaną spełnione bo Riot pracuje obecnie nad stworzeniem serialu animowanego w świecie LoL-a znanego jako “Arcane”. Trailer tego serialu znaleźć można poniżej:

Senna – nowa bohaterka w League of Legends

Dotychczasowe pogłoski i teorie okazują się prawdziwe, a najnowszą bohaterką w League of Legends faktycznie będzie żona Luciana – Senna. Nadejście tego championa zostało zapowiedziane poprzez poniższą animację:

League of Legends: Wild Rift – LoL na telefony komórkowe i konsole

Mobilna wersja League of Legends, której nadejście przewidywane było już od dłuższego czasu i w której przypadku do internetu wyciekła już spora liczba nagrań z rozgrywek, okazała się wersją zarówno przeznaczoną na telefony komórkowe jak i konsole. Według zapowiedzi zamknięta beta tej gry ma być wprowadzana w poszczególnych regionach do końca tego roku, a sama gra ma zostać otwarta dla wszystkich graczy do końca 2020 roku. Te przewidywania dotyczą tylko wersji na telefony komórkowe, jako że wersja konsolowa wydana ma zostać w późniejszym terminie. Zapisy do zamkniętej bety znaleźć można pod tym linkiem, a trailer produkcji został zamieszczony poniżej.

Teamfight Tactics na telefony komórkowe

Praktycznie od momentu wydania TFT większość zainteresowanych graczy domagała się wydania tego trybu w wersji na telefony komórkowe, jako że ich zdaniem był on wprost idealnie stworzony pod tego typu urządzenia. Riot nie pozostał głuchy na tego typu prośby i oficjalnie zapowiedział nadejście mobilnej wersji TFT i do zamkniętej bety tego trybu zapisać można się pod tym linkiem. Gra ma być dostępna dla wszystkich graczy na początku 2020 roku.

Legends of Runeterra – karcianka w świecie League of Legends

O nadejściu karcianki osadzonej w świecie League of Legends gracze również spekulowali już od dłuższego czasu. Teraz oficjalnie ujawniono, że tajemnicze Legends of Runeterra, czyli znak handlowy zarejestrowany przez Riot już jakiś czas temu jest tak naprawdę nazwą właśnie karcianki, która wydana zostanie zarówno na telefony komórkowe jak i komputery osobiste. Zapisy do zamkniętej bety tej produkcji znaleźć możecie na tej stronie, natomiast trailer promujący produkcję został zamieszczony poniżej.

https://twitter.com/i/status/1184285894171213824

“Project A” – taktyczny FPS od Riotu

Riot przyszykował również taktyczny FPS, będący reprezentantem gatunku hero-shooter, który będzie miał rywalizować o uwagę graczy z Overwatchem i podobnymi produkcjami. Póki co nie wiadomo zbyt wiele na temat tego projektu, nie zdradzono nawet jego nazwy ogłaszając go pod roboczą nazwą “Projekt A”. Poniżej znaleźć można materiał wideo oficjalnie ogłaszający nadejście tej produkcji.

Bijatyka w świecie League of Legends potwierdzona

Potwierdziły się też pogłoski o bijatyce osadzonej w świecie League of Legends. W jej przypadku nie zdradzono zbyt wielkiej ilości szczegółów, natomiast zaprezentował krótki klip prezentujący grę w akcji:

“Project F” – tajemniczy dungeon crawler

Kolejną grą ogłoszoną przez Riot jest tak zwany “Projekt F”, o którym wiadomo najmniej. Sama produkcja pokazana została jedynie przez kilka sekund. Tyle wystarczyło, żeby wywnioskować że produkcja ta będzie przedstawicielem gatunku dungeon crawlera nastawionym na rozgrywkę wieloosobową i na dzień dzisiejszy oczywistym wydaje się natychmiastowe skojarzenie tej produkcji z Diablo wydawanym przez Blizzarda. Zgodnie ze słowami Riotu ma być to kolejna gra osadzona w świecie Runeterry,

Lol Esports Manager – kolejna produkcja od Riotu

Już od jakiegoś czasu gracze tworzyli fanowskie wersje gry pozwalającej objąć stery swojej własnej e-sportowej drużyny i poprowadzić ją na szczyt. Już wkrótce będzie istniała taka możliwość również poprzez oficjalną produkcję Riot Games. Gra ma zostać wydana w 2020 roku, z początku skupiać ma się na chińskim LPL i pozwalać ma na wybór strategii dla naszej drużyny, przeprowadzania transferów w ramach przerwy między splitami, a także przechodzenie przez fazę picków i banów. Wraz z rozwojem gry planowane jest rozszerzanie projektu o kolejne regiony.

Film dokumentalny o League of Legends na Netflixie

League of Legends Origins (Geneza League of Legends) to film dokumentalny wypuszczony na Netflixie opowiadający z różnych perspektyw historię sukcesu LoL-a i Riot Games. Film ten znajdziecie tutaj.

Aktualizacja: Riot opublikował teaser dla filmu dokumentalnego, a także wyjaśnił, że produkcja będzie dostępna nie tylko na Netflixie, ale również na innych platformach streamingowych. Pełna lista platform prezentuje się poniżej

 • Netflix
 • iTunes
 • Playstation®
 • Google Play
 • Microsoft
 • Amazon (do wypożyczenia lub zakupu – tylko Wielka Brytania i USA)
 • FandangoNOW (tylko USA)
 • Vudu (tylko USA)

Nowe albumy League of Legends na Spotify

Z okazji 10-lecia League of Legends, Riot w sposób znaczący wzbogacił również bibliotekę utworów związanych z grą dostępnych na serwisie Spotify. Cała bibliotekę związaną z LoL-em znaleźć możecie pod tym adresem.

Klasyczny URF

W związku z celebrowaniem 10-lecia League of Legends począwszy od 28 października aż do 8 listopada na serwerach live udostępniony ma zostać klasyczny URF, zawierający pełne Champion Select które dostępne było w tym trybie gry podczas jego pierwszego pobytu na serwerach live. Zapowiedź tego trybu gry zamieszczona została poniżej:

Nagrody dla graczy

W związku z 10-leciem League of Legends nagrodzeni zostaną również gracze – począwszy od 17 października, przez 11 kolejnych dni Riot będzie rozdawał prezenty wszystkim osobom, które zdecydują się na rozegranie jakiejś gry. Wśród nagród znajdują się:

 • Dzień 1: Rocznicowa ikona, emotka i skórka na wardy
 • Dzień 2: 6300 Niebieskiej Esencji
 • Dzień 3: Masterwork Chest + Hextech Key
 • Dzień 4: Rzadkie jajo Małych Legend
 • Dzień 5: 3000 Pomarańczowej Esencji
 • Dzień 6: 4 Odłamki Skórek
 • Dzień 7: 25 Punktów Prestiżu
 • Dzień 8: 200 Tokenów Mistrzostw Świata 2019
 • Dzień 9: 2 Gemstone’y
 • Dzień 10: Losowa Legendarna Skórka
 • Dzień 11: Specjalna skórka – Annie-versary wraz z pasującą ikonką

Aktualizacja: Riot wyjaśnił, że odebranie nagród nie będzie wymagało od nas codziennego uruchamiania gry. Zamiast tego misje przyznające te nagrody dostępne będą przez okres od 17 października do 19 listopada, jeśli natomiast w danym dniu przejdziemy misje, na pojawienie się kolejnej będziemy musuieli poczekać do kolejnego dnia.

Nowy zestaw postaci TFT

Już wkrótce w TFT wprowadzony zostanie 2 zestaw postaci zawierający około 50 champiów (w tym zarówno zupełnie nowe postacie dla samego trybu jak i odświeżone wersje niektórych postaci), a także spora liczba zupełnie nowych pochodzeń. Według obecnego planu zmiany mają zawitać na PBE 22 października, a już 5 listopada zawitają one na serwery live. Z oficjalnego ogłoszenia można wywnioskować, że wśród nowych pochodzeń będziemy mieli takie pochodzenia jak: Aquatic, Infernal czy Poison, a wśród nowych postaci znajdą się Nautilus, Syndra, Nami, Vladimir ze skórką i Aurelion Sol z nowym skinem.Przewiduje się również, że dodane zostanie pochodzenie Desert, nowe klasy Summoners i Mystics, a także takie postacie jak Nasus, Jax, Renekton, Thresh, Master Yi, Ezreal, Sivir, Diana, Kog’Maw, Zyra, Lux, Annie, czy Olaf.

Przedsezon 2020

W ramach celebracji ogłoszono również ogromne zmiany jakie zajść mają w League of Legends w nadchodzącym przed-sezonie. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy do dedykowanego wpisu.

Dawnbringer Karma – charytatywna skórka

Podczas celebracji 10-lecia Riot ogłosił również nową skórkę – Dawnbringer Karmę i wszystkie przychody z tej skórki mają iść na konto Riot Games Social Impact Fund, czyli charytatywnej fundacji Riot Games. Skórka ta prezentuje się następująco:

Podsumowanie

Riot przygotował również krótki materiał wideo podsumowujący wszystkie wydane nowości:

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.