Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

IEM 2014, czyli dlaczego warto pojechać do Katowic

Intel Extreme Masters w Katowicach to wydarzenie niezwykłe. Nie tylko dlatego, że po raz pierwszy finały odbędą się w Polsce, ale także ze względu na coraz większe zainteresowanie grami komputerowymi w naszym kraju. Jeszcze kilka lat temu mogliśmy odczuwać pewne zażenowanie, gdy nazywaliśmy siebie graczami. W końcu rozrywka tego typu kategoryzowana była za infantylną i pozbawioną przyszłości. Dziś już nie tylko nie musimy się wstydzić, ale możemy być dumni z tego, że nie porzuciliśmy wtedy własnych zainteresowań. W tym artykule chciałbym przybliżyć Wam, na co powinniście zwrócić uwagę podczas pobytu w Katowicach, bądź co sprawia, że ta podróż do gamingowego świata będzie niezapomnianym przeżyciem.

iem_tlumWidowisko. Po pierwsze widowisko.

Intel Extreme Masters to centrum esportowego świata. Najlepsi gracze z całego globu zjeżdżają się w jedno miejsce, aby móc rywalizować o olbrzymie nagrody. W tym roku pula nagród dla League of Legends to 150 000 dolarów, co doskonale pokazuje o jaką stawkę przyjdzie walczyć najbardziej utalentowanym zespołom. Wśród nich zobaczymy między innymi rosyjskich zwycięzców sprzed roku, Gambit Gaming, niezwykle groźne drużyny chińskie World Elite i Invictus Gaming czy koreańską potęgę KT Rollster Bullets. Nie zabraknie też polskiego akcentu w postaci Jakuba „Creatona” Grzegorzewskiego, który z pewnością pokaże wiele cudownych zagrań. Trzymamy kciuki, Kuba!

Katowicki Spodek będzie miejscem nie tylko wielkich emocji, ale też wspaniałego dopingu. Już rok temu udowodniliśmy organizatorom, że takiej atmosfery nie ma nigdzie na świecie. Wydaje mi się, że najmilej została odebrana sytuacja z sektora Starcrafta, gdy po przegranym pojedynku Polaka z Niemcem, najpierw brawa dostał ten pierwszy, a potem drugi. Gry komputerowe to już nie infantylna rozrywka, a wielki przemysł, który generuje miliardy dolarów. Nie wstydźmy się przyznać, że gry nas „jarają”, a doskonałe zagrania profesjonalistów dodają tylko motywacji do cięższych treningów.Osobistości, czyli jak stanąć z idolem twarzą w twarz.

oceloteNie może Was tam zabraknąć również ze względu na nagromadzenie gwiazd różnego kalibru. Jedni wolą Dariena, inni kibicują Fnatic, a jeszcze inni z zamiłowaniem będą śledzili kolejne poczynania InSeca. Każda z tych osób jest doskonałym powodem, aby pojawić się na tym wydarzeniu. Możliwość spojrzenia w oczy idolowi oraz wzięcia autografu z jego rąk jest czymś bezcennym. Fakt faktem zdarza się, że gwiazdy próbują się maskować, ale niektórzy otwarcie w pełni oddają się fanom. Przykład Ocelote’a, który tak długo rozdawał autografy i próbował spędzić jak najwięcej czasu z fanami, że.. stracił przytomność. Na szczęście nic mu się nie stało, choć wyglądało to naprawdę groźnie.

Warlord C mówi jak jest.

Nie martwcie się. Jeżeli nie lubicie „pro”, a zwykłych rzemieślników, którzy tworzą dla Was najlepsze filmy to.. ich też nie zabraknie. Furorę wśród polskich dziewczyn z pewnością zrobi SivHD, choć nie zabraknie też gwiazd polskiego YouTube’a. Rok temu popularnością cieszył się Gimper czy Rojo, a teraz wszystkich „YTwórców” będzie jeszcze więcej. Dlatego jeżeli brakuje na Waszej półce upragnionego autografu zagrajmera, bądź dowodu, że jednak podaliście rękę xPeke to nie zastanawiajcie się ani chwili dłużej i rezerwujcie termin na przybycie do Katowic.

cosplayIEM jako kopalnia gadżetów.

Żyjemy w Polsce, więc nie mogło zabraknąć także nawiązania do poławiaczy fantów. Tak duża impreza jak Intel Extreme Masters przyciąga wzrok wielu firm. Już wiele tygodni wcześniej rozgrywa się prawdziwy bój o jak najlepszej miejscówki, aby móc zaprezentować się swoim fanom jako poważny gracz na rynku akcesoriów komputerowych. W tym roku nie zabraknie także masy dodatkowych atrakcji. Do zgarnięcia standardowo od smyczek, przez różnego rodzaju kubki czy podkładki na kartach graficznych skończywszy. Kto wie, może to właśnie Ty staniesz się tym szczęśliwcem, który wróci do domu z nowym laptopem? Nie przejmujcie się swoim wizerunkiem i bierzcie udział we wszystkich możliwych formach aktywności. Podnoście rękę, gdy będą tego chcieli i odpowiadajcie, najlepiej prawidłowo, na zadawane pytania. Ten gamingowy karnawał to czas zabawy, więc dajcie od siebie jak najwięcej, aby otrzymać jak najwięcej.

IMO konkurs cosplay też jest formą takiej rywalizacji. Dlatego jeśli możecie to się przebierzcie, aby dać jak najwięcej radości fanom swojej ulubionej gry. Nie, ok, za Gragasów podziękujemy.

Chociaż… czy możliwość spotkania ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach nie jest właśnie esencją katowickiego szaleństwa? W końcu będziecie mogli z kimś pogadać o League of Legends, a nie tylko poczatować! Tak, istnieje świat poza ekranem komputera! Ha!After, czyli co potem.

Przypuszczam, że część z Was przyjedzie do Katowic z dosłownie drugiego końca Polski. To nic złego, ale trzeba tak zagospodarować czas, aby spędzić go jak najwięcej z przyjaciółmi. Dlatego też postaraliśmy się zadbać o to, abyście Wy nie musieli się nudzić nawet po zakończeniu oficjalnej części programu Intel Extreme Masters.

W piątek będziecie mieli możliwość przyjść na nasze afterparty w klubie Cybermachina. Nie zabraknie fajnych nagród, interesujących gości i przede wszystkim, dobrej muzyki. Chcemy się dobrze bawić i zdobywać energię wśród tłumu LoLmaniaków. Możecie nas nazwać energetycznymi Vladimirami, ale prawda jest taka, że jesteśmy po prostu oddanymi członkami społeczności.

Na sobotę zaplanowaliśmy podobną imprezę w Cybermachinie. Razem z Czarkiem będziemy mieli pełne ręce roboty, aby rozdać Wam te wszystkie gadżety. Mamy jednak nadzieję, że przyjdziecie tam przede wszystkim po to aby się dobrze bawić i spotkać z redakcją Waszego ulubionego portalu o League of Legends! Prawda, że jesteśmy ulubieni?

Niedziela to już zupełnie inna bajka. Tym razem nie będzie już czasu na zabawę do późnych, porannych godzin przy muzyce Instaloka, bądź The Yordles. Niedziela to dzień finałów, więc i imprezy szczególnej. Bar of Legends IEM adresowane jest do osób, które nie zdobyły biletu na ostatni dzień gamingowego spektaklu lub są zmęczone nieskończonym tłumem zombie-graczy. Bar of Legends to sprawdzona formuła podczas której będziecie mogli przy napojach alkoholowych oglądać rozgrywki ze Spodka, brać udział w konkursach i turniejach, bądź porozmawiać ze specjalnymi gościami. Wszystko w cenie jednego biletu. Brzmi kusząco? Zapraszamy na jedno z trzech wydarzeń, które mogą jeszcze bardziej wzbogacić Wasze doznania z Katowic.

Cóż..
To co, widzimy się w piąteczek?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.