Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Epickie pojedynki midlanerów w ćwierćfinałach

Dopiero co zakończyła się faza grupowa Mistrzostw Świata, a już za kilka dni czekają nas niezwykle emocjonujące pojedynki ćwierćfinałowe. Tam oczy kibiców z całego globu zwrócone będą przede wszystkim na tych, którzy mają pociągnąć swoje zespoły do wygranej – graczy środkowej alei. W których meczach możemy liczyć na efektowne akcje, a gdzie gracze będą skupieni głównie na defensywie? Kto kogo ogra? Kto okażę się bohaterem, a kto zawiedzie?

PawN vs Bjergsen

BjergerW tym meczu na środkowej alei spotkają się zawodnicy o podobnej charakterystyce. Obydwaj na Worldsach najczęściej wybierają agresywnych bohaterów o możliwości natychmiastowej eliminacji rywali. Duńczyk i Koreańczyk różnią się jednak podejściem do gry. PawN w fazie linii preferuje ostrożność i skupianie się na farmie, natomiast Bjergsen zawsze szuka okazji do zabicia wroga. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że pojedynek między tymi graczami będzie bardzo istotny dla losów rywalizacji między Samsungiem White a Teamem SoloMid. Mimo tego, to na popularnym Bjergerze ciąży większa odpowiedzialność, bowiem to on będzie musiał poprowadzić swój zespół do wygranej w tym arcytrudnym meczu. Sytuacja duńskiego gracza wygląda jeszcze gorzej, gdy weźmiemy pod uwagę aspekt dżunglerów – DanDy jest jednak o co najmniej o klasę lepszym leśnikiem od Amazinga. Trzeba jednak zauważyć, że Bjergsen znajduje się ostatnio w wyśmienitej dyspozycji.

Wydaje się, że kluczowym bohaterem dla obydwu midlanerów będzie Zed, który prawdopodobnie zostanie zbanowany lub wybrany jako pierwszy przez którąś z drużyn. Kontestowanymi postaciami mogą być również Fizz oraz Yasuo.

SamsungSamsung White vs fnTeam SoloMid – piątek 3.10. godz. 10:15

Corn vs U

UW spotkaniu dwóch reprezentantów regionu chińskiego: Royal Clubu i Edward Gaming po raz kolejny naprzeciwko siebie staną Corn z RC oraz U z EG. Ci zawodnicy stoczyli już ze sobą masę pojedynków podczas rozgrywek LPL. Dotychczas zazwyczaj górą był U, gdyż to Edward Gaming najczęściej wychodziło zwycięsko z pojedynków z bardzo solidnymi rywalami. Ani jeden, ani drugi nie jest jednak graczem, który często decyduje się na agresywne zagrania. W fazie linii możemy więc oczekiwać bezpiecznej gry z obydwu stron. Ponadto żaden z tych graczy środkowej alei nie jest centralną postacią swojej drużyny – uwaga kolegów z zespołu najczęściej skupia się na fenomenalnych strzelcach, jakimi niewątpliwie są NaMei oraz Uzi. Rolą zarówno Corna, jak i U jest pomoc ADC swoich formacji, lecz w pojedynku 1v1 stawiałbym jednak na U, który ma znacznie większy champion pool od rywala z Royal Clubu.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że obydwaj midlanerzy będzie chcieli dostać w swoje ręce Oriannę. Jest to bohaterka, którą obaj grali w fazie grupowej najwięcej. Ważną dla losów rywalizacji postacią może być także Zilean.

Royal ClubStarhorn Royal Club vs EDGEdward Gaming – niedziela 5.10. godz. 7:15

Dade vs Hai

Dade vs HaiTen pojedynek będzie niesamowicie istotny dla wyniku spotkania pomiędzy Samsungiem Blue a Cloud 9. Dade wielokrotnie w swojej karierze pokazał, że jest nieprawdopodobnie utalentowanym mechanicznie graczem, tymczasem Hai nigdy nie był szczególnie znany z niesamowitych zagrań, a raczej z dużej wiedzy na temat gry, doskonałego przygotowania taktycznego i szerokiem champion poolu. Na azjatyckich Worldsach obydwaj gracze pokazują jednak zupełnie inną twarz niż tą, do której nas przyzwyczaili. Dade już kilkukrotnie był w tym turnieju ogrywany przez xPeke, a zważywszy na pozycję midlanera Blue w hierarchii zawodników środkowej alei, można by nawet rzec, że Hiszpan ośmieszał Koreańczyka w pojedynkach 1v1. Tymczasem Hai prezentuje się póki co bardzo solidnie i mieliśmy już przyjemność oglądać kilka wspaniałych akcji w jego wykonaniu. Teraz będzie musiał przeciwstawić się naprawdę mocnego rywalowi, jeśli Cloud 9 ma mieć szanse w tym pojedynku. Ciężko powiedzieć czy Amerykanin będzie dążył do gry zabójcami, którymi czuje się najlepiej zważywszy na to przeciwko komu będzie zmuszony grać. Niemniej występ Dade też jest zagadką. Desperacko potrzebuje on zyskać nieco pewności siebie, by później pokazać nam pełnię swojej siły, dlatego bardzo ważny dla tej rywalizacji będzie pierwszy mecz.

Zarówno Hai jak i Dade uwielbiają grać Zedem. Hai ostatnio często sięga też po Yasuo, który jest obecnie chyba najmocniejszym atutem jego koreańskiego przeciwnika. Bardzo możliwe, że to na tych bohaterach skupią się drużyny, gdyż ani Dade, ani Hai nie pokazali do tej pory zbyt szerokiego wachlarzu możliwości. Obydwaj grali póki co niewielką ilością postaci, co dodatkowo może przemawiać za wieloma banami czempionów występujących na środkowej alei.

SamsungSamsung Blue vs ggCloud 9 – sobota 4.10. godz. 7:15

Ggoong vs Cool

GgoongCzwarta batalia na midzie i trzecia, która prawdopodobnie będzie kluczowa dla rezultatu meczu. Faworytetem potyczki pomiędzy środkowymi OMG oraz Najin White Shield jest Cool, lecz różnica umiejętności indywidualnych nie jest pomiędzy tymi graczami duża. Niemniej Cool uchodzi za najlepszego gracza środkowej alei w kraju Wielkiego Muru, natomiast Ggoong potrafi być bardzo chimeryczny, choć jeśli gra na swoim pułapie możliwości, to również może być niesamowicie groźny. Starcie między Azjatami będzie jednak bardzo interesujące również z innego powodu – mianowicie zawodnicy ci są dość podobni pod względem stylu gry. Obydwaj preferują grę bohaterami dystansowymi o potężnych obrażeniach i dużych możliwościach wpłynięcia na walki drużynowe. Co prawda prawdziwie epicki pojedynek w spotkaniu OMG vs NJWS będzie odbywał się na topie (gdzie zmierzą się Gogoing oraz Save, dwaj gracze górnej alei o bajecznych umiejętnościach mechanicznych), ale warto zwrócić uwagę także na midlane, gdzie z pewnością nie zabraknie emocji.

Na jakim bohaterze skupią gracze? Bez wątpienia na Oriannie. Dodatkowo ważną postacią w tej rywalizacji może okazać się Zed, który jest bardzo wysoko klasyfikowany w obecnej mecie.

Najin White ShiedlNajin White Shield vs OMGOMG – poniedziałek 6.10. godz. 10:15

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.