Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

S4 World Championship: Najin White Shield – pogromcy SKT T1 K

Droga Najin White Shield na Mistrzostwa Świata była kręta i wyboista. Po znakomitych występach na początku sezonu przyszedł bowiem spadek formy i letni split OGN był bardzo słaby w wykonaniu White Shield. Niemniej zgromadzone wcześniej Circuit Points pozwoliły tej drużynie na udział w barażach, a w tych NJWS spisało się wyśmienicie, kończąc zawody z wynikiem 9-1 i pokonując kolejno KT Bullets, KT Arrows, a na samym końcu eliminując obrońców Mistrzostwa Świata – SKT T1 K.

Historia i sukcesy

Najin White Shield jest jednym z najstarszych zespołów w Korei, a występowali w nim tacy gracze jak chociażby MaKNooN, Locodoco, Expression czy Wolf (obecny support SKT T1 S). Pomimo tego White Shield dopiero w tym sezonie dołączyło do czołówki i włączyło się do walki o czołowe lokaty, odkąd w barwach tego zespołu możemy oglądać obecnych reprezentantów – Save’a, Watcha, Ggoonga, Zefę oraz Gorillę.

Ostatni sezon

Najin White ShiedlTak jak zostało wspomniane wcześniej Najin White Shield początek zimowej oraz wiosenną edycję OGN może zaliczyć do udanych, choć 4. miejsce w zimie oraz 2. na wiosnę mogły być zawodem dla graczy, którzy na pewno liczyli na jeszcze lepsze rezultaty. Zupełny spadek formy nastąpił jednak w letnim splicie. NJWS bardzo męczyło się już w fazie grupowej i korzystając głównie ze słabości rywali, szczęśliwie awansowało do ćwierćfinału. Początkowo porażka 2-3 z KT Rolster Arrows była zupełną klęską White Shield, ale teraz można spojrzeć na to nieco inaczej bowiem Arrows ostatecznie zwyciężyli w całym letnim splicie. Ostatecznie zespół formacji Najin został sklasyfikowany na 5. miejscu pod względem zdobytych Circuit Points i przystąpił do baraży głodny sukcesu. White Shield zdeklasowało tam kolejnych, bardzo mocnych rywali i zapewniło sobie miejsce na Worldsach. Ciekawe, którą twarz NJWS zobaczymy na Mistrzostwach – czy będzie to wielkie zwycięstwo czy może spektakularna klęska? White Shield pokazało już w tym sezonie, że zarówno pierwsza, jak i druga opcja są równie prawdopodobne.

Gracze

IDNameRole
South KoreaSaveBaek Young-jin (백영진)Top
South KoreawatchCho Jae-geol (조재걸)Jungle
South KoreaGgoongYu Byeong-jun (유병준)Mid
South KoreaZefaLee Jae-min (이재민)AD
South KoreaGorillAKang Beom-hyeon (강범현)Support
Cho WATCH Jae-geol

WatchWatch jest znakomitym graczem, ale nie wytrzymuje konfrontacji z najlepszymi koreańskimi leśnikami: Dandym, Spiritem czy KaKaO. Wynika to z jego niewielkich braków w kilku aspektach, żeby wspomnieć tylko kontrolę dżungli. Oczywiście pomimo to Watch nadal jest dżunglerem z najwyższej półki i trzeba na niego uważać, szczególnie gdy dostanie w swoje ręce Elise lub Nunu.

Yu GGOONG Byeong-jun

GgoongGgoong jest niewątpliwie świetnym graczem środkowej alei, ale wielu ekspertów to w nim upatruje niemożność przeskoczenia przez Najin White Shield na kolejny poziom i zdominowania koreańskich rozgrywek, wśród nich jest m.in. MonteCristo, który uważa go za nieco przereklamowanego. Niemniej nie można odmówić Ggoongowi talentu. Obecnie jego największym problemem jest wypadnięcie jego najmocniejszych bohaterów (Nidalee, LeBlanc) z mety, choć nadal może czarować nas swoją grą jako Ahri, Orianną czy Zedem.

Lee ZEFA Jae-min

ZefaW Korei Zefa w roli strzelca znacząco ustępuje jedynie Deftowi. Wydaje się, że prezentuje podobny poziom do impa czy słaszego ostatnio Pigleta. Pomimo, że jest on najstarszym graczem na koreańskiej, profesjonalnej scenie to dysponuje świetnymi umiejętnościami mechanicznymi, co pozwala mu bardzo szybko reagować na akcje przeciwników. Jego ulubionym ADC jest Caitlyn, choć bardzo dobrze gra również Twitchem czy Lucianem.

Kang GORILLA Beom-hyeon

GorillAGorillA jest zawodnikiem, który na pozór zupełnie się nie wyróżnia, ale jego styl opiera się głównie na ochronie swojego ADC. Dlatego też często możemy zobaczyć go grającego postaciami takimi jak Nami, Janna czy Sona, zaś jego ulubionym wspierającym jest Lulu, który doskonale pasuje do jego preferencji, choć niestety ostatnio wypadła z mety. Support White Shield dobrze czuje się również jako Thresh lub Braum.

Gwiazda drużyny

Baek SAVE Young-Jin

Save  Ocena umiejętności gracza górnej alei w dużym stopniu zależy od oceny całej drużyny. W czasie wiosennego splitu OGN, kiedy to Najin White Shield dotarło aż do finału Save był uznawany za najlepszego gracza na swojej pozycji w koreańskiej profesjonalnej lidze. Potem przyszedł jednak spadek formy całego zespołu i w letniej edycji OGN toplaner nie błyszczał już tak jak na wiosnę. Niemniej, odkładając na bok drużynę i patrząc indywidualnie na Save’a to trzeba przyznać, że jego umiejętności nie ustępują nawet Flame’owi, który w Korei uznawany jest za wzór pod tym względem. Co prawda z teleportem Save radzi sobie nieznacznie gorzej niż chociażby Looper to nadal pozostaje niesamowicie niebezpiecznym graczem, na którego rywale muszą zwrócić uwagę, zwłaszcza, gdy dostanie w swoje ręce Shyvanę lub Ryze’a.

Mecze

finals_world_championship_s4Grupa D rozgrywa swoje mecze 25-28 września.

Najin White ShiedlNajin White Shield vs KaBuM e-sportsKaBuM! e-sports – 25.09. godz. 12:00

Najin White ShiedlNajin White Shield vsallAlliance – 26.09. godz. 11:00

Najin White ShiedlNajin White Shield vsggCloud 9 – 26.09. godz. 13:00

Najin White ShiedlNajin White Shield vs KaBuM e-sportsKaBuM! e-sports – 27.09. godz. 11:00

Najin White ShiedlNajin White Shield vsallAlliance – 27.09. godz. 13:00

Najin White ShiedlNajin White Shield vsggCloud 9 – 28.09. godz. 12:00

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.