Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

S4 World Championship: OMG – kolejne podejście chińskich weteranów

OMG to drużyna, która utrzymuje się na najwyższym światowym poziomie już od kilku sezonów. Ggoing i spółka przejęli pałeczkę od legendarnego Teamu WE i Invictus Gaming i zdominowali chińską scenę League of Legends. Ostatnio jednak drużyna przeżywa kryzys, a na Mistrzostwa zakwalifikowała się w ostatniej chwili, jako 3. formacja z Chin, ledwie pokonując zdecydowanie niżej notowane LGD Gaming.

Historia i sukcesy

OMG znajduje się na e-sportowej scenie od maja 2012 roku. Już od momentu swojego powstania drużyna z powodzeniem rywalizowała z najsilniejszymi rodzimymi zespołami, a także z potężnymi rywalami z Korei. Niemniej do LPL formacja dostała się dopiero po roku istnienia, z miejsca zdobywając pierwsze miejsce w najważniejszych krajowych rozgrywkach w wiosennym splicie. Co prawda zespołowi przytrafiła się porażka w finale chińskich kwalifkiwacji do Mistrzostw Świata z Royal Clubem, ale OMG i tak pojechało na Worldsy. Tam odpadło w ćwierćfinale po raz kolejny przegrywając z RC. Potem nie było lepiej – OMG poniosło klęskę w finale letniej edycji LPL w meczu z Positive Energy. Zadecydowano, że drużyna przystąpi do nowego sezonu w przebudowanym składzie.

Ostatni sezon

OMG 2OMG nie potrafiło jednak wrócić do dawnej dyspozycji. Nowi gracze po świetnym regularnym sezonie zawiedli w najważniejszym momencie – drużyna musiała się zadowolić 3. miejscem po play-offach wiosennego splitu. Do składu został przywrócony Cool, nastąpiło też kilka roszad powrotnych. Sytuacja ustabilizowała się, czego dowodem było niezłe, 2. miejsce w letniej edycji LPL. Choć OMG z pewnością liczyło na więcej do Edward Gaming okazało się nie do powstrzymania. Niestety w ostatnim czasie Gogoing i spółka znów nie grają najlepiej, czego dowodem są męczarnie w barażach i bardzo niepewnie wywalczone 3. miejsce, ostatnie dające szansę występu na Worldsach. Dodatkowo w ostatnim czasie od składu odsunięty zostało Pomelo ze względu na toksyczny wpływ na kolegów. Natomiast jego zastępca – Dada7 prezentował się ostatnio poniżej oczekiwań. Czy w tej sytuacji możemy oczekiwać od OMG dobrego wyniku na Mistrzostwach?

Gracze

IDNameRole
ChinaGogoingGao Di-Ping (高地平)Top
ChinaLoveLingYin Le (尹乐)Jungle
ChinaCoolYu Jia-Jun (余家俊)Mid
ChinaSanGuo Jun-Liang (郭俊良)AD
ChinaDaDa7Fang Hong-Ri (方虹日)Support
Yin LOVELING Le

LoveLingLoveLing jest znany z częstego zmieniania swojego nicku. Bardziej doświadczeni fani e-sportu mogą pamiętać go pod pseudonimami takimi jak “Drug”, “Allen” czy “LoveLin”, zasłynął także z częstej wymiany pozycji na supporta z Pomelo. Jako dżungler natomiast LoveLing jest rozpoznawalny przede wszystkich jako Lee Sin, świetnie czuje się także grając Kha’zixem i innymi agresywnymi leśnikami.

Yu COOL Jiajun

CoolCool jest znany w chińskim regionie jako jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy midlaner. Ma na swoim koncie m.in. MVP letniego splitu LPL 2013. Zawodnik środkowej alei w OMG najlepiej prezentuje się, grając typowymi casterami z dobrym wave-clearem w stylu Ziggsa czy Orianny, ale jego champion pool jest wystarczająco szeroki, by w decydującym meczu wyciągnąć jakiegoś asa z rękawa. Cool ze względu na doskonałe umiejętności mechaniczne nie boi się też zagrać typowymi zabójcami pokroju Zeda czy Yasuo.

Guo SAN Jun-Liang

SanSan pomimo, że nadal uważany jest za jednego z najlepszych graczy na swojej pozycji w Chinach ostatnio wyraźnie spuścił z tonu. Ciężko porównać tego zawodnika ze strzelcem, którego oglądaliśmy w LPL w ubiegłym roku. Można też usłyszeć, że jest przereklamowany. Pomimo tych nieprzychylnych opinii o chińskim ADC, nie można nie przyznać, że w swoim regionie niewielu jest w stanie mu dorównać. Pytanie brzmi jak poradzi sobie ze strzelcami z innych regionów? Czy udowodni krytykom, że mylili się co do jego osoby czy może będzie jednym z powodów klęski OMG? Tak czy inaczej Lucian i Twitch na pewno pomogą mu w trudnej sytuacji.

Fang DADA7 Hong-Ri

Dada7Także partner Sana z dolnej alei – Dada7 otrzymuje ostatnio bardzo nieprzychylne recenzje dotyczące swojej gry. Zastąpił on Pomelo, który powędrował na ławkę w związku z toksycznym wpływem na resztę zespołu. Ale może to San jest przyczyną słabej dyspozycji tych supportów, nie od dziś wiadomo przecież, że ich gra w dużym stopniu uzależniona jest od formy strzelca. A może to Dada7 i Pomelo sprawiają, że ostatnio San wypada dość słabo? Ciężko jednoznacznie to określić, ale pewnym jest, że OMG ma mało czasu, by rozwiązać swoje problemy. Tymczasem Dada7 pozostaje w pamięci chińskich kibiców jako fenomenalny Thresh. Czy udowodni to na Mistrzostwach?

Gwiazda drużyny

Gao GOGOING Di-Ping

GogoingGogoing występuje w OMG od początku swojej e-sportowej kariery – już od ponad dwóch lat. W tym czasie dał się poznać jako genialny toplaner, który jest niesamowicie ważnym elementem drużyny. Gogoing niemal nigdy nie przegrywa swojej linii. a zdobytą przewagę doskonale potrafi wykorzystać w walkach drużynowych. Preferuje grę “twardymi” postaciami takimi jak Renekton czy Shyvana, ale potrafi świetnie dostosować się do zmian w mecie, czego dowodem są jego występy jako Lulu, Gragas czy nawet Soraka! Gra OMG w dużym stopniu opiera się właśnie na Gogoingu, który praktycznie nigdy nie zawodzi, choć jego koledzy ostatnio niezbyt mu pomagają. Niezależnie od formy pozostałych zawodników OMG na pewno czekają nas fantastyczne pojedynki toplanera OMG z Ackermanem, SoaZem czy Acornem.

Mecze

finals_world_championship_s4Grupa C rozgrywa swoje mecze 25-28 września.

OMGOMG vs fnLMQ – 25.09. godz. 11:00

OMGOMG vs SamsungSamsung Blue – 25.09. godz. 13:00

OMGOMG vs fnFnatic – 26.09. godz. 14:00

OMGOMG vs fnFnatic – 27.09. godz. 8:00

OMGOMG vs SamsungSamsung Blue – 27.09. godz. 12:00

OMGOMG vs fnLMQ – 28.09. godz. 13:00

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.