Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

S4 World Championship: Samsung White – (słabszy?) bliźniak Blue

Samsung White był drugą koreańską drużyną, która zapewniła sobie miejsce na Worldsach. Stało się tak po przekonującym zwycięstwie White w barażu o 2. miejsce w tegorocznej klasyfikacji Circuit Points, gdzie Mata, Imp i spółka pewnie pokonali obrońców tytułu mistrzów świata – SKT T1 K.

Historia i sukcesy

Samsung Galaxy White jest drużyną, która poprzednio występowała pod nazwami MVP Ozone, a następnie Samsung Galaxy Ozone. W stosunku do tamtych czasów w drużynie doszło tylko do dwóch zmian – Guna na supporcie zastąpił Mata, zaś Dade został wymieniony na PawNa. Ta ostatnia decyzja była efektem nieudanych Mistrzostw Świata sezonu 3, więc White będzie grało na najważniejszym turnieju globu po raz drugi, dzięki czemu ich atutem może być doświadczenie na zawodach tej rangi.

Ostatni sezon

Mata & impBez wątpienia można zaryzykować stwierdzenie, że White było najrówniejszą drużyną tego sezonu OGN. Zespół formacji Samsung zajmował bowiem 2. miejsce w zimowym splicie oraz 3. zarówno w wiosennej, jak i letniej edycji koreańskiej profesjonalnej ligi. W tym dwóch ostatnich edycjach White dwukrotnie ponosiło porażkę w półfinałowych starciach z Blue, które jako jedyne potrafiło znaleźć receptę na doskonale dysponowanych przeciwników. Czy Mata i spółka pokonają swoje nemesis na Mistrzostwach Świata? To byłaby chyba najlepsza zemsta za porażki w OGN, jaką White mogłoby sobie wyobrazić.

Gracze

IDNameRole
South KoreaLooperJang Hyeong-seok (장형석)Top
South KoreaDanDyChoi In-kyu (최인규)Jungle
South KoreaPawNHeo Won-seok (허원석)Mid
South KoreaimpGu Seung-bin (구승빈)AD
South KoreaMataCho Se-hyoung (조세형)Support
Jang LOOPER Hyeong-seok

LooperLooper słynie z graniczącego z perfekcją wykorzystania teleportu. Jest stawiany na równi z Acornem lub nieznacznie wyżej od swojego rywala z Blue, dzięki lepszemu opanowaniu wspomnianego czaru przywoływacza. Styl gry Loopera sprawia, że najczęściej gra on “twardymi” postaciami, a jego najmocniejszym bohaterem jest niewątpliwie Dr.Mundo.

Choi DANDY In-kyu

DanDyDandy jest przez wielu uważany za najlepszego obecnie dżunglera na świecie. Składają się na to doskonała współpraca z lanerami, genialna intuicja, pomagająca mu w przewidywaniu ruchów przeciwnika oraz konsekwentne przygotowanie do każdego meczu, związane ze szczegółową analizą sposobu gry jego rywali. Czas, by udowodnił, że jego fani nie mylą się przyznając mu wspomniany wyżej tytuł, a Worldsy są najlepszą ku temu okazją. Przeciwnicy powinni uważać na jego Elise, grę którą doprowadził do perfekcji.

Heo PAWN Won-seok

PawNPawN jest niewątpliwie jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie. Jego umiejętności indywidualne są równie wysokie jak te, którymi dysponują Faker czy Dade, ale styl gry PawNa nie pozwala mu błyszczeć na równi z bardziej znanymi midlanerami rodem z Korei. Zawodnik środkowej alei z White preferuje bezpieczną grę, a jego ulubione postaci opierają się na mocnym poke’u, choć PawN równie dobrze potrafi zagrać bohaterami o zupełnie innej charakterystyce. Co prawda jego najmocniejszy pick, czyli Nidalee wskutek zmian wypadł z mety, ale po tym zawodniku nadal możemy oczekiwać świetnych zagrań. Jaycem, Yasuo, Orianną i nie tylko…

Gu IMP Seung-bin

impImp to gracz, którego można uwielbiać lub nienawidzić. Jest pewny siebie i zdarza mu się nie doceniać przeciwników. Często podejmuje też ryzykowne decyzje, choć trzeba przyznać, że dzięki niesamowitym umiejętnościom indywidualnym wychodzi z nich bez szwanku, najczęściej ratowany przez swojego partnera z dolnej alei – Matę, który dopełnia botlane Samsunga White niesamowitym spokojem w grze.  Imp jest znany z doskonałej gry Tristaną, Kog’Mawem, Twitchem i Vayne.

Gwiazda drużyny

Cho MATA Se-hyeong

MataNiesamowicie ciężko było wybrać gwiazdę Samsunga White. Dandy, imp, PawN czy Looper są jednymi z najlepszych, jeśli nie najlepszymi graczami na swoich pozycjach. Zdecydowaliśmy się jednak wyróżnić Matę. Wspierający White jest obecnie niekwestionowanym królem na pozycji supporta. Zapewnia swojemu zespołowi perfekcyjną kontrolę mapy poprzez świetne wardowanie. Potrafi również znakomicie kontrolować linię, inicjować, a także zapanować nad temperamentem swojego ADC. Mata oprócz nieprawdopodobnych umiejętności indywidualnych zapewnia swojemu teamowi spokój i opanowanie w decydujących momentach. Jest znany głównie z gry Threshem, ale  równie dobrze prezentuje się także innymi supportami.

Mecze

finals_world_championship_s4Grupa A rozgrywa swoje mecze 18-21 września. SamsungSamsung White vs EDGEdward Gaming – 18.09. godz. 11:00

SamsungSamsung White vs AHQAHQ e-sports Club – 18.09. godz. 15:00

SamsungSamsung White vs Dark PassageDark Passage – 19.09. godz. 14:00

SamsungSamsung White vs Dark PassageDark Passage – 20.09. godz. 11:00

SamsungSamsung White vs AHQAHQ e-sports Club – 20.09. godz. 13:00

SamsungSamsung White vs EDGEdward Gaming – 21.09. godz. 16:00

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.