Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

S4 World Championship: Samsung Blue – faworyci z Korei

Samsung Blue jest drużyną, która awans na Worldsy zapewniła sobie najwcześniej ze wszystkich zespołów. Wyjazd Koreańczyków na Mistrzostwa był pewny już od momentu, w którym wywalczyli oni promocję do półfinału letniej edycji OGN. Stało się tak głównie dzięki Circuit Points zdobytym przede wszystkim poprzez zwycięstwo w wiosennym splicie koreańskiej zawodowej ligi LoLa.

Historia i sukcesy

Na dobrą sprawę Samsung Blue nie ma długiej historii na zawodowej scenie. Drużyna powstała około roku temu, zatrudniając graczy MVP Blue – Cheonju (obecnie Acorn) (top), Spirita (jungle), Eazyhoona (mid), Defta (adc) i Sense (teraz Heart) (support). Formacja większe sukcesy zaczęła osiągać dopiero w tym sezonie. W składzie doszło do zmian na środkowej alei i w końcu postawiono na tej pozycji na Dade, który pomógł drużynie w zdobyciu obecnej pozycji pierwszej drużyny w Korei.

Ostatni sezon

Samsung BlueW sezonie 4 Samsung Blue startował we wszystkich trzech splitach OGN. Co prawda zimowa edycja nie należała do udanych (przegrana w ćwierćfinale z późniejszymi triumfatorami SKT T1 K i dopiero 3. miejsce w NLB, czyli de facto 7. w OGN), ale już następne występy tej formacji były znacznie lepsze. Blue w znakomitym stylu zwyciężyło w wiosennym splicie oraz zajęło 2. miejsce w letniej edycji, przegrywając w finale z KT Rolster Arrows.

Gracze

IDNameRole
South KoreaAcornChoi Cheon-ju (최천주)Top
South KoreaSpiritLee Da-yoon (이다윤)Jungle
South KoreadadeBae Uh-Jin (배어진)Mid
South KoreaDeftKim Hyuk-kyu (김혁규)AD
South KoreaHeartLee Gwan-hyung (이관형)Support
TOP - Choi ACORN Cheon-ju

AcornAcorn jest uznawany za jednego z najlepszych toplanerów na świecie. Znakomicie posługuje się teleportem, co jest bardzo ważne dla gracza górnej alei w obecnej mecie. Świetnie radzi sobie też w pojedynkach 1v1 na linii. Jego ulubionym bohaterem z obecnej mety jest Kayle. Warto zwrócić uwagę również na jego Maokaia.

JUNGLE - Lee SPIRIT Da-yoon

SpiritSpirit znajduje się nieco w cieniu innych członków drużyny, ale trzeba przyznać, że perfekcyjnie wykonuje “czarną robotę”. Jego współpraca z lanerami jest niemal perfekcyjna. Nie można mieć również zastrzeżeń do jego kontroli w dżungli. Ten zawodnik w innym zespole z pewnością byłby jedną z gwiazd, na których opierałby się zespół, ale w Samsungu Blue ma nieco inne zadania.

ADC - Kim DEFT Hyuk-kyu

DeftZdania odnośnie tego, kto jest obecnie najlepszym ADC na świecie są podzielone. Niektórzy eksperci wskazują strzelca chińskiego Edward Gaming – NaMeia, inni zaś właśnie Defta. Znakami charakterystycznymi koreańskiego gracza są opanowanie oraz mistrzowskie pozycjonowanie, dzięki czemu bajecznie radzi sobie ADC pozbawionymi escape’u, a jego sztandarowym pickiem jest Kog’Maw.

SUPPORT - Lee HEART Gwan-hyung

HeartHeart jest chyba najbardziej niedocenianym członkiem drużyny. Niewiele o nim wiadomo, a i on sam stosunkowo rzadko wychodzi przed szereg, pozostawiając decydujące zagrania kolegom z zespołu. Wspierający Blue jest raczej wyrobnikiem, który robi, co do niego należy, ale rzadko bywa w świetle reflektorów Nie ulega jednak wątpliwości, że jest on bardzo dobrym supportem, choć nieco brakuje mu jeszcze do poziomu jaki prezentuje Mata.

Gwiazda drużyny

Bae DADE Eo-jin

dadeCo prawda zarówno dade jak i Deft są znakomitymi zawodnikami, ale to od midlanera Blue w większej mierze zależy postawa drużyny. Gracz ten jeszcze niedawno był bardzo chimeryczny, równie często jak prowadził swój zespół do zwycięstwa potrafił całkowicie zepsuć grę. Tak było zresztą na Mistrzostwach Świata sezonu 3, gdzie Samsung Galaxy Ozone (obecnie White, jego poprzednia drużyna) bardzo szybko odpadł z rywalizacji. Nie można jednak odmówić dade talentu – byle kto nie zdobywa mistrzostwa OGN dwa razy, nie jest dwukrotnie wybierany MVP splitu oraz nie ogrywa Fakera 2-0 w meczu 1 vs 1. Ponadto znakomity midlaner ma coś do udowodnienia sobie i swoim fanom, mając w pamięci zeszłoroczny blamaż. Warto przyjrzeć się jak ten zawodnik gra Yasuo, Twisted Fatem, Ryzem oraz Zedem, gdyż te postaci są uważane za jego najmocniejsze.

Mecze

finals_world_championship_s4Grupa C rozgrywa swoje mecze 25-28 września.

SamsungSamsung Blue vsOMGOMG – 25.09. 13:00

SamsungSamsung Blue vsfnFnatic – 26.09. 12:00

SamsungSamsung Blue vsfnLMQ – 26.09. 16:00

SamsungSamsung Blue vsOMGOMG – 27.09. 12:00

SamsungSamsung Blue vsfnLMQ – 28.09. 9:00

SamsungSamsung Blue vsfnFnatic – 28.09. 11:00

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.