Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

S4 World Championship: Royal Club – misja: obrona wicemistrzostwa

W stosunku do ostatnich Worldsow skład drużyny bardzo się zmienił (z tamtej, wspaniałej “piątki” pozostał tylko Uzi), ale cel pozostał ten sam: mistrzostwo świata. Royal Club wzmocniony nowym sponsorem – Starhorn, co prawda nie zdominował LPL, ale w ostatnim czasie spisywał się bardzo dobrze. Potwierdzeniem tych słów były baraże chińskiego regionu, w których drużyna w dobrym stylu pokonała najpierw Invictus Gaming, a potem OMG i ulegając jedynie fenomenalnemu Edward Gaming zakwalifikowała się do Mistrzostw z 2. miejsca w swoim regionie.

Historia i sukcesy

Royal Club jest stosunkowo doświadczoną formacją. Na e-sportowej scenie istnieje bowiem już od ponad dwóch lat. W tym czasie zespół pokonał drogę od beniaminka walczące o miejsca w dolnej i środkowej części tabeli do jednej z najpotężniejszych drużyn w regionie chińskim. Przełomowy okazał się sezon 3, a dokładniej letni split LPL, kiedy to Royal Club zupełnie zaskoczyło przeciwników i zdominowało rozgrywki, a następnie zagrało w finale Mistrzostw Świata. Tak jak zostało wspomniane wcześniej od tamtego czasu zmienił się jednak niemal cały skład (pozostał tylko Uzi). Wh1t3Zz, Tabe i Lucky odeszli na emeryturę, a Godlike (obecnie Ackerman) postanowił przenieść się do LMQ.

Ostatni sezon

Royal Club 2Pierwsze zmiany personalne wypadły bardzo blado (a także m.in. przeniesienie Uziego z ADC na mida), toteż SHRC zdecydowało się zwerbować dwóch koreańskich wyjadaczy – Inseca oraz Zero. Do doświadczonych graczy dołączyło dwóch, stosunkowo mało znanych, chińskich zawodników – Cola oraz Corn. Mieszanka świeżości i umiejętności sprawiła, że Royal Club wrócił na właściwe tory po dość słabym wiosennym splicie (6. miejsce). W lecie odmieniona drużyna zajęła 3. miejsce w play-offach i dzięki temu zapewniła sobie miejsce w barażach, a tam po dobrych spotkaniach w swoim wykonaniu SHRC zapewniło sobie awans na Worldsy.

Gracze

IDNameRole
ChinaColaJiang Na (江南)Top
South KoreainSecChoi In-seok (최인석)Jungle
ChinacornLei Wen (雷文)Mid
ChinaUziJian Zi-Hao (简自豪)AD
South KoreaZeroYoon Kyung-sup (윤경섭)Support
Jiang COLA Na

ColaCola przed dołączeniem do Royal Clubu przez dziewięć miesięcy występował w mało znanej drużynie Kx.Cash. Tam właśnie został wypatrzony przez SHRC i po nieudanej dla formacji wiosennej edycji LPL otrzymał ofertę dołączenia do zespołu. Swojej szansy nie zmarnował, z miejsca stając się cenną postacią w drużynie. Doskonale czuje się, grając Jaxem, Shyvaną czy Irelią.

Lei CORN Wen

cornWspaniałe występy Corna w Teamie King również nie uszły uwadze szukającego optymalnego ustawienia Royal Clubowi. Drużyna obecnego midlanera SHRC kilkukrotnie występowała na większych turniejach, raz zwyciężając i dwukrotnie przegrywając z najlepszą obecnie chińską drużyną – EDG. Tak samo jak Cola Corn dołączywszy do zespołu spełnił pokładane w nim oczekiwania i bardzo pomógł swojej formacji w zdobyciu miejsca na Mistrzostwach Świata. Chiński gracz środkowej alei dysponuje bardzo szerokim champion poolem, ale z obecnej mety chyba najlepiej czuje się jako Yasuo.

Jian UZI Zihao

UziUzi jest ostatnim graczem z fantastycznej “piątki” Royal Clubu z sezonu 3. Jest on z pewnością fenomenalnym strzelcem, jednym z najlepszych na świecie, ale jego charakter często staje mu na przeszkodzie do osiągania jeszcze większych sukcesów. Uzi jest bowiem dość nerwowy i bardzo emocjonalnie reaguje na każdą sytuację. Doskonałym przykładem jest sytuacja z ostatnich dni – obrażenie się na drużynę i rezygnacja (zapewne napisana pod impulsem chwili) z udziału w Mistrzostwach, na które chiński ADC pewnie i tak pojedzie. Podsumowując – jeśli Uziemu uda się zapanować nad swoim trudnym charakterem to ma realną szansę stać się najlepszym strzelcem na świecie i po raz kolejny pokazać na Mistrzostwach swoje umiejętności, deklasując zarówno Defta jak i NaMeia. Źle dla rywali zapowiadają się gry, w których Uzi będzie mógł zagrać jako Vayne lub Lucian.

Yoon ZERO Kyung-sup

ZeroZero jest doświadczonym i dość znanym w koreańskim regionie supportem ze względu na niemal dwuletnie reprezentowanie formacji KT Rolster – najpierw w drużynie Arrows, a następnie w zespole Bullets. Przez ten nie zapisał się jednak w pamięci kibiców jako specjalnie utalentowany wspierający, choć z pewnością losowy zawodnik nie występowałby w OGN przez tyle czasu. Zero dołączył do Royal Clubu w pakiecie z Inseciem i znacząco zmienił podejście chińskich supportów do wardowania, pomagając drużynom z tego regionu w dogonieniu Korei w tym aspekcie. Jego najlepiej opanowanymi postaciami są Thresh oraz Nami. Koreański wspierający często potrafi też zaskoczyć wyborem zupełnie nieoczekiwanych postaci takich jak Cassiopeia czy LeBlanc.

Gwiazda drużyny

Choi INSEC In-seok

InsecTego zawodnika nie trzeba przedstawiać. Nie ma chyba na świecie fana e-sportu, który nie znałby Inseca, przede wszystkim jako prekursora nieprawdopodobnych zagrań Lee Sinem. Obecny dżungler Royal Clubu dołączył do chińskiego zespołu po bardzo nieudanym wiosennym splicie w OGN w barwach KT Rolster Bullets, skąd został wyrzucony. Koreański leśnik znakomicie odnalazł się jednak w LPL i wydatnie pomógł SHRC w powrocie do czołówki chińskich rozgrywek. Pozostaje jednak pytanie czy na Mistrzostwach Świata Insec znów będzie dzielił i rządził? Jego ukochany Lee Sin został przecież skutecznie znerfiony, a dżunglerzy na całym świecie dogonili go pod względem umiejętności indywidualnych. Czy może Insec powróci w chwale z kolejnym niewiarygodnym zagraniem? Yasuo lub Zed w dżungli? To dla Koreańczyka nic nowego, ale może zaprezentuje on którąś z tych postaci szerszej publiczności.

Mecze

finals_world_championship_s4Grupa B rozgrywa swoje mecze 18-21 września.

Royal ClubStarhorn Royal Club vs Taipei AssassinsTaipei Assassins – 18.09. godz. 14:00

Royal ClubStarhorn Royal Club vs fnTeam SoloMid – 18.09. godz. 16:00

Royal ClubStarhorn Royal Club vs slkSK Gaming – 19.09. godz. 13:00

Royal ClubStarhorn Royal Club vs slkSK Gaming – 20.09. godz. 12:00

Royal ClubStarhorn Royal Club vs fnTeam SoloMid – 21.09. godz. 11:00

Royal ClubStarhorn Royal Club vs Taipei AssassinsTaipei Assassins – 21.09. godz. 13:00

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.