Dzień marksmana – EU LCS tydzień 6, dzień 1
Kolejny dzień rozgrywek EU LCS za nami. Po raz pierwszy od dawna tak duży wpływ na zwycięstwa mieli ADC, którzy w prawie wszystkich przypadkach wyróżniali się na tle swoich zespołów. Wyniki tego dnia były dość przewidywalne, lecz nie zabrakło niespodzianek, a same spotkania w większości były dosyć wyrównane.
Wyniki ostatnich pięciu spotkań
Gambit dość pewnie rozbija pogrążające się w problemach Copenhagen Wolves; ROCCAT po niebywale zaciekłej walce rzutem na taśmę zwycięża SK Gaming; PePiiNeRO o mały włos nie utarł nosa Fnatic swoim Ezrealem z Runeglaivem; Origen popełnia błąd za błędem, dając się pokonać “Jednorożcom”, a H2K podbudowuje się po ostatnich porażkach i wygrywa z Elements.
GMB
1
–
0
CW
MVP: Cabochard (GMB)
(kliknij, aby otworzyć)
ROC
1
–
0
SK
MVP: MrRalleZ (ROC)
(kliknij, aby otworzyć)
GIA
0
–
1
FNC
MVP: Rekkles (FNC)
(kliknij, aby otworzyć)
UOL
1
–
0
OG
MVP: Vardags (UOL)
(kliknij, aby otworzyć)
EL
0
–
1
H2K
MVP: Hjarnan (H2K)
(kliknij, aby otworzyć)
Najczęściej wybierani oraz banowani bohaterowie
Pomimo tak dużej ilości meczów, zawodowcy nadal potrafią nas zaskoczyć czymś nowym na scenie. I tak tego dnia widzieliśmy Tristanę oraz Vayne w roli ADC, Brauma na supporcie czy najnowszego idola mety na soloQ – Ezreala ze Smitem na środkowej alei. Wartym zauważenia jest też fakt, że wśród postaci zbanowanych przez H2K znalazł się też nie kto inny, jak Szermierz Wuju, czyli Master Yi.
Top
Jungle
Mid
ADC
Support
Support
Najczęściej banowane postacie tego dnia
Najbardziej wartościowy gracz
Po ostatnim wysoce rozczarowującym występie H2K pozbierało się w sobie i wywalczyło drogę do zwycięstwa przeciwko Elements, choć nie obyło się też bez błędów indywidualnych. Zawodnikiem, któremu tę wygraną można zawdzięczać, jest przede wszystkim Hjarnan, który na trudnym marksmanie, jakim jest niemobilna Jinx, po raz kolejny pokazał, jak ważne jest pozycjonowanie w obliczu walki drużynowej. To dzięki jego zimnej krwi w trakcie zadawania ogromnych obrażeń rywalom i relatywnie niskiej liczbie pomyłek H2K mogło odbić się od dna.
Podsumowanie
Po pierwszym dniu nastąpiło kilka ruchów i przesunięć w środkowej części tabeli, co nadal otwiera sporo różnych możliwości odnośnie uczestników i kolejności spotkań podczas nadchodzących playoffów. H2K i Origen zażarcie biją się o pozycję wicelidera, GIA oraz UOL wciąż grają bardzo chimerycznie, a ROCCAT póki co konsekwentnie pnie się w górę. Czy któraś z tych drużyn ma jeszcze szansę odebrać Fnatic pewne miejsce na Mistrzostwach Świata?
Klasyfikacja drużyn
League of Legends Championship Series Europe
Miejsce
Logo
Nazwa drużyny
Wygrane
Przegrane
1
Fnatic
11
0
2
H2K
8
3
2
Origen
8
3
4
Giants Gaming
5
6
4
ROCCAT
5
6
4
Unicorns Of Love
5
6
7
Elements
4
7
7
Gambit Gaming
4
7
9
SK Gaming
3
8
10
Copenhagen Wolves
2
9
Twoja reakcja na nasz wpis: