Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: URF, Poro i Poro-chrupki

Porozmawiajmy dziś o URF, przepisie na Poro-Chrupki i strzelaniu w Poro laserami.

Dlaczego dostajemy różne wersje trybu URF zamiast wprowadzenia go na stałe?

URF pojawił się już dawno, na długo nim wprowadziliśmy rotacyjne tryby gry. Był to primaaprilisowy żart, który okazał się być niesamowicie popularny. Biorąc pod uwagę jego popularność, wielu graczy zastanawia się, dlaczego nie wprowadzamy zwykłego URF częściej. Jest pewien powód, o którym nie wspomnieliśmy jeszcze do tej pory:

URF sprawia, że niektórzy przestają grać w League.

Za każdym razem, gdy uruchamialiśmy zwykły URF, zauważaliśmy dramatyczny wzrost rozgrywanych gier, a następnie spadek do wartości mniejszej niż tuż przed uruchomieniem URF.

Nic w tym nadzwyczajnego, że do gry dołączają nowi gracze, a niektórzy starzy gracze odchodzą — ma to miejsce cały czas. Ale kiedy włączyliśmy URF, sprawy wyglądały inaczej. W Ameryce Północnej, na przykład, za każdym razem, kiedy uruchamialiśmy URF, zauważaliśmy, że grę opuszcza ponad dwa razy stałych graczy niż byśmy się normalnie spodziewali.

Innymi słowy — niektórzy gracze szaleli na URF, a potem nagle przestawali grać w League. A wielkość zmniejszenia ilości graczy wskazuje, że nie są to tylko gracze wracający na URF i rezygnujący z gry potem. Choć spędziliśmy mnóstwo czasu szukając powodów, wciąż nie jesteśmy pewni czy URF powoduje swego rodzaju efekt „kaca”, czy zwykłe gry w porównaniu wydają się zbyt wolne — może to dlatego, że URF jest jak granie w League z aktywnymi kodami. Bez względu na powody — za każdym razem, gdy włączymy URF ogólna liczba rozegranych gier, jak również ilość godzin spędzonych w grze spadają. I nie wracają do poprzedniego stanu przez długi czas lub nigdy.

Staraliśmy się jak tylko możemy, żeby rozwiązać ten problem i jest to jeden z głównych powodów, dla których widzicie jak eksperymentujemy z różnymi wariacjami tego trybu, takimi jak ARURF czy Śnieżna Bitwa ARURF. Mimo, że te tryby również dają ten sam efekt szybkiego wypalenia, co zwykły URF, to nie jest to jednak porównywalne (prawdopodobnie dlatego, że nie widzicie tylko tych samych przykoksanych bohaterów we wszystkich grach).

URF sprawił, że niektórzy przestali grać w League, ale wielu graczom tryb ten naprawdę się podobał. Więc zamiast wyrzucać URF do kosza, będziemy dalej eksperymentować, żeby znaleźć lepszą wersję tego trybu. Dajcie nam znać, co sądzicie o Śnieżnej Bitwie ARURF — wykorzystamy to przy kolejnym pojawieniu się trybu ARURF.

Jaki jest przepis na porowe ciasteczka?

Oto przepis na perfekcyjne Poro-ciastka:

Pyszna mieszanka avarosańsich kur z wolnego wybiegu i organicznych, ziół freljordzkich bez ZMO zawiera wszystkie składniki potrzebne, by Poro mruczał z radości. Poro wolą swoje chrupki na ciepło, więc tym lepiej, jeśli macie pod ręką Żywą Kuźnię.

UWAGA: Przynieście ze sobą więcej, bo nakarmienie jednego Poro sprawi, że całe spuchacenie Poro zjawi się u waszych stóp.

Thermal Kitten
Główny scenarzysta, League of Legends

Dlaczego pozwalacie na znęcanie się nad Poro na Howling Abyss? Czemu laser w fontannie strzela do Poro? :’(

To tylko zabawna funkcja, którą zespół zdecydował się dodać — nie ma tu żadnych niecnych zamiarów! Daaaawno, dawno temu mieliśmy plan, żeby zwęglić je w kreskówkowym stylu, ale w końcu tego nie zrobiliśmy. Lasery w fontannie nie mogą stopić (lub w jakikolwiek sposób zranić) puchatych futrzaków pełnych miłości. <3

L4T3NCY
Główny projektant, Rotacyjne tryby gry

Dzięki za przeczytanie Spytaj Riot z tego tygodnia. Masz pytania?

Udaj się na stronę Spytaj Riot i zaloguj na swoje konto League. Przeczytaj, co robić, a czego unikać, a potem pytaj śmiało.

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy).

Jednak słuchamy uważnie głosów wszystkich graczy, więc nie wahaj się pytać. Zadbamy o to, aby twoje pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi cię kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.