Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Report this polish noob- skąd się bierze nienawiść do Polaków?

Jak zapewne wiecie polscy gracze LoL-a łatwo nie mają. Na prawie każdym kroku są szykanowani, obsypywani obelgami, a ich matkom życzy się śmierci. Ale skąd się to właściwie bierze? Czy Polacy sobie na to zasłużyli? A może są święci i cały świat się na nich uwziął? Dzisiaj chciałbym opowiedzieć Wam trochę o nas, polskich graczach…

Wszyscy bohaterowie są już przywołani, dokonują pierwszych zakupów i wychodzą z bazy. Po chwili pada to magiczne pytanie- “from?”.  Nie chcę kłamać, ale z drugiej strony powiedzieć “Poland”… Zazwyczaj odpowiadam żartobliwie/dziecinnie. Teksty typu “Narnia” czy “Asgard” są u mnie na porządku dziennym. Dlaczego nie przyznam się skąd jestem? Już wyjaśniam.

Nie chodzi o to, że wstydzę się swojego kraju. Tu chodzi o coś więcej. O nastawienie innych krajów do Polski. Gracze z naszego kraju są postrzegani jako feederzy/flamerzy i nooby (z podobnym zachowaniem spotykają się Rosjanie i Turcy). Na takie zachowanie wpływa dużo czynników. Przykładowa sytuacja- Kuba2000PL pickuje ADC, idzie z supportem na bota i gra. W 5 minucie jego pomocnik oddaje First Blooda, a wtedy nasz Kubuś wybucha. “OMFG report this idiot”, “GG surr at 20” “Sona so useless” itp. Przez jakiś czas jest spokojnie. Niestety, w 8 minucie na bota przybywa jungler przeciwników i zdobywa double killa. Nasz adc nie wytrzymuje i wylewa żółć na wszystkich wokół. Flejmi junglera za to, że ten nigdy nie gankuje, mida, który mówi, żeby adc się uspokoił i przy okazji topa (tak, bez powodu). Idzie afk i gra jest już praktycznie przegrana.

Takie zachowanie na pewno prowadzi do swojego rodzaju zawiści do Polaków. Ale przecież nie wszyscy są tacy. Praktycznie każdy kraj ma graczy, którzy nie zachowują się sportowo. Dlaczego akurat my jesteśmy obrażani?Bo stereotypy o graczach PL są już tak utarte, że prawdopodobnie nic ich już nie zmieni. Niezależnie od tego czy nasze drużyny będą odnosiły sukcesy na scenie e-sportowej czy też nie. Całkiem możliwe, że nowy trybunał ukróci zachowanie toksycznych graczy i zmieni myślenie innych o Polsce. Jest promyczek nadziei na to, że kiedyś z dumą będziemy mogli mówić “I’m from Poland”.

A Wy co myślicie o zachowaniu Polaków i o sposobie postrzegania nas przez innych graczy? Dajcie znać w komentarzach. Pozdrawiam

Shikimishi

Powyższy wpis jest mini-blogiem stworzonym przez czytelnika, a redakcja portalu How2Win nie ingerowała w jego treść. Mini-blog jest formą, w której to czytelnicy tworzą treść, którą mogą się podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Dział zawierający wszystkie mini-blogi znajdziesz na stronie głównej w zakładce Społeczność lub bezpośrednio pod adresem https://how2win.pl/category/mini-blog/.

Jeśli także chcesz dołączyć do grona twórców Mini-blogów – zapraszamy serdecznie do skorzystania z formularza dodawania wpisu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.