Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Porównajcie swoje połączenie z Raportem o lagach

Przedstawiamy Raport o lagach — Nowe narzędzie techniczne

W skrócie: Raport o lagach to nowe narzędzie, które porównuje wasze połączenie z League z innymi połączeniami w okolicy, aby sprawdzić, który dostawca internetowy i jakie ustawienia sieci są najlepsze.

Internet jest mroczny i pełny przerażających rzeczy. Jeżeli nieraz macie problemy z połączeniem, jedną z pierwszych rzeczy, które robicie, to próbujecie dociec, co jest nie tak. My też nie raz zadawaliśmy sobie te egzystencjonalne pytania: czy to mój usługodawca? Jakie ustawienia rutera mogę zmienić? Czy to winna mojego współlokatora, który siedzi cały dzień na torrentach? Jaki jest sens życia?

W ramach kolejnej kampanii podczas naszej chwalebnej krucjaty przeciwko lagom, rzucamy światło na sedno problemów z połączeniem internetowym dzięki Raportowi o lagach — narzędziu, które skanuje niezliczone połączenia z League of Legends na całym świecie, żeby znaleźć najlepsze rezultaty w waszej okolicy.

Chcemy, aby Raport o lagach pozwolił wam optymalnie wykorzystywać Internet. Ma to być nowe i proste narzędzie, które pokaże wam najlepsze sposoby łączenia się z League używane przez ludzi z waszej okolicy, żebyście mogli podjąć świadomą decyzję, jeśli chodzi o wybory związane z Internetem. Zobaczcie go i dajcie nam znać, co myślicie! Bardzo chcemy nadal ulepszać ten szalony eksperyment, więc im więcej danych i konstruktywnej krytyki od was dostaniemy, tym lepszy on będzie.

  • Czym jest to narzędzie? Raport o lagach to strona internetowa, która pozwala przyjrzeć się jakości połączeń internetowych wykorzystywanych do gry w League of Legends, oszacowanej na podstawie danych z faktycznie rozegranych gier. Zawiera także kilka wskazówek podpowiadających, jak najlepiej wykorzystać swoje połączenie, a także informacje na temat tego, co stanowi główny powód opóźnień i jak rozwiązać ten problem.
  • Jak to działa? Zebraliśmy dane z milionów gier w League of Legends, aby umożliwić graczom porównanie swoich połączeń z League z połączeniami oferowanymi przez innych dostawców w okolicy.
  • Dlaczego powinno mnie to obchodzić? Zastanawialiście się kiedyś, jak wasze połączenie wypada w porównaniu z innymi graczami korzystającymi z usług tego samego dostawcy? Zastanawialiście się kiedyś, jak wasz dostawca wypada w porównaniu z innymi dostawcami usług internetowych? Jeśli tak, to na pewno spodoba wam się Raport o lagach.
  • Mam niski wynik! Na wynik jakości połączenia może wpłynąć wiele czynników, jednak najbardziej wpływają na niego wysoka utrata pakietów i wysoki jitter. Jeżeli wasz wynik jest dużo niższy niż wynik waszego usługodawcy lub innych usługodawców w waszym regionie, mamy sporo rekomendacji w sekcji „Co mogę zrobić?”.
  • A co z narzędziem do testowania pingu? Raport o lagach jest trochę inny — nie jest to narzędzie, które pozwala sprawdzić ping na bieżąco przed wejściem do gry, ale da wam tę przewagę, że będziecie w stanie ocenić, jak dobre jest wasze połączenie ogólnie i czego możecie się spodziewać na bazie waszych wcześniejszych gier. Przyszłe próby czegoś takiego jak tester pingu będą cenniejsze dzięki bazie, którą daje Raport o lagach. Chociaż nie mamy żadnych informacji na ten temat w chwili obecnej, zdecydowanie nie zakończyliśmy jeszcze zadania obnażenia i zniszczenia lagów we wszystkich ich formach.

Udajcie się na stronę Raportu o lagach i dajcie nam znać, co myślicie!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.