Już w nadchodzącym tygodniu rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Świata, a niewykluczone że koreńskie ROX Tigers będące jednym z największych faworytów tego turnieju będzie musiało do niego przystąpić z dość poważnym osłabieniem.
Dokładniej rzecz ujmując w ostatnim czasie Koreańczyk Lee “Kuro” Seo-haeng występujący podstawowym rosterze tej drużyny na środkowej alei zamieścił w ostatnim czasie na swoim Twitterze zdjęcie wskazujące na to, że obecnie przebywa on w szpitalu.
— Seo Haeng Lee (@lolKur0) September 23, 2016
Póki co nie wiadomo dlaczego właściwie się on w nim znalazł i co dokładnie mu dolega i ile może potrwać ewentualna kuracja, w związku z czym ciężko obecnie przewidzieć czy występ tego zawodnika na Mistrzostwach Świata jest zagrożony. Wprawdzie w takiej sytuacji ROX mogłoby skorzystać z usług swojego drugiego mid lanera Hae “Cry” Sung-mina, który miał okazję wystąpić kilka razy w tym sezonie w barwach tego zespołu prezentując się przy tym z nie najgorszej strony, jednak przez większość czasu to właśnie Kuro był podstawowym mid lanerem w tym teamie i jego ewentualna nieobecność najpewniej negatywnie odbiła by się na postawie ROX Tigers na najważniejszym turnieju w tym roku. Niewykluczone, jednak że cała sprawa nie jest aż tak poważna i gracz ten nie będzie zmuszony z powodu problemów zdrowotnych opuścić żadnego meczu na Mistrzostwach Świata. ROX Tigers rozpocznie swoje zmagania na tej imprezie już za tydzień w piątek podejmując wildcardowe Albus NoX Luna.