Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Półfinały Mistrzostw Świata już w sobotę i niedzielę

Finał Worldsów już wkrótce, mistrza świata poznamy 19 października. Tymczasem możemy emocjonować preludium to najważniejszego spotkania – w meczach półfinałowych, które odbędą się 11-12 października z pewnością nie zabraknie fantastycznych zagrań i fenomenalnych zwrotów akcji. Pewne jest jedno – w decydującym meczu Mistrzostw ponownie Korea zmierzy się z Chinami.

Dade & DeftArcyciekawie zapowiada się przede wszystkim bratobójcze starcie pomiędzy zespołami Samsunga. Z tej dwójki to White wydaje się być teoretycznie mocniejszą ekipą, lecz zespół ten ma jedną słabość. Prawdziwym kryptonitem dla tej drużyny jest właśnie półfinałowy rywal – Blue, które w dwóch ostatnich splitach dwukrotnie wyrzucało White za burtę koreańskiego OGNu. Lecz czy Mistrzostwa Świata nie są idealną porą, by przełamywać swoje słabości, a wygrana z odwiecznym rywalem w półfinale najważniejszego turnieju League of Legends najlepszą zemstą za wcześniejsze porażki?

Wydaje się, że sytuacja na każdej z linii będzie istotna dla przebiegu tej rywalizacji, lecz największy wpływ na losy spotkania będzie miała dolna aleja, gdzie zmierzą się dwaj doskonali strzelcy – Deft oraz Imp. Wielkim atutem tego drugiego będzie również support, którym jest nie kto inny jak Mata. Niemniej z pewnością najważniejszym aspektem będzie współpraca całego zespołu, bo właśnie ten element połączony z doskonałym przygotowaniem taktycznym pozwalał Blue zwyciężać teoretycznie silniejszych rywali.

Samsung White vs Samsung Blue – sobota 11.10. godz. 10:15

UziNiemal równie interesująco wygląda potyczka pomiędzy dwoma chińskimi gigantami – obrońcą wicemistrzostwa świata Royal Club (choć w zupełnie odmienionym składzie) oraz bardzo doświadczonym OMG. Po analizie całego sezonu stosunkowo wyraźnym faworytem tego spotkania wydaje się pierwszy z zespołów, który kilkukrotnie pokonywał niżej notowanych rywali w krajowych rozgrywkach. Dobrze prezentuje się także na samych Mistrzostwach, gdyż wygrał grupę B oraz wyeliminował silne EDG. Tymczasem niewiele przesłanek wskazuje na możliwość wygranej OMG. W sumie to argument jest jeden – krwawa maskara jaką Chińczycy urządzili w meczu z koreańskim Najin White Shield, zwyciężając 3-0. Pytanie jednak brzmi czy był to znakomity mecz w wykonaniu OMG czy może słaba forma Koreańczyków?

Z pewnością kluczem do zwycięstwa jest dla Gogoinga i spółki powstrzymanie Uziego. ADC Royal Clubu rozgrywa wspaniałe zawody i niemal w każdym meczu prowadzi swój zespół do zwycięstwa. Bardzo istotna będzie także postawa midlanerów – w tym starciu faworytem jest Cool oraz toplanerów, gdzie rządzić i dzielić powinien wspomniany Gogoing. OMG wygląda bardzo mocno indywidualne, lecz czy przełoży się to na grę całej drużyny? Nie można wszakże zapominać, że SHRC ma w swoich szeregach niesamowitego Inseca, którego zagrania nadal zachwycają.

Royal Club vs OMG – niedziela 12.10. godz. 10:15

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.