logo

Istotna zmiana w systemie losowania skórek została wprowadzona na serwery live

W ostatnim czasie na serwery live weszła dość znacząca zmiana związana z jedną z funkcji warsztatu hextech. Co jednak dokładnie zostało zmienione?

Wszystko zaczęło się od tego jak jeden z graczy wysnuł przypuszczenia iż losowanie skórki na stałe przy użyciu trzech odłamków skinów nie jest do końca uczciwe, jako że szanse na wypadnięcie drogich skórek (kosztujących 1350 RP lub więcej) miała być znacząco niższa. Gracz ten zdecydował się wykorzystać darmowe RP jakie przyznawane są na serwerze testowym PBE by przeprowadzić eksperyment mogący potwierdzić/obalić tę tezę i jego wyniki prezentują się w następujący sposób:

Na podstawie tego eksperymentu wydawało się, że losowanie to faktycznie nie jest uczciwe dlatego też ów gracz zdecydował się na opublikowanie tych wyników.

Do tego tematu odniósł się następnie jeden z pracowników Riotu stwierdzając, że choć liczby które wyszły w tym eksperymencie nie są do końca adekwatne do faktycznego stanu rzeczy to system losowań faktycznie był dotychczas nieuczciwie ustawiony. Problem ten zdecydowano się jednak szybko naprawić i już teraz na serwerach live  weszła poprawka sprawiająca, że teraz wszystkie skórki, których nie posiadamy (za wyjątkiem mitycznych skórek które można odblokować tylko poprzez warsztat hextech) mają równą szansę na wypadnięcie nam z losowania.

źródło: https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/general-discussion/f4Pv2bm9-skin-rerolls-are-highly-weighted-no-1350-skins-data-inside?comment=0014

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.
Top