Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dominion Poradnik – Spelle (2/10)

Ta część jest poświęcona spellom oraz ich mocą na Dominionie. Szybkie przypomnienie oraz pełne informacje na temat umiejętności przywoływacza znajdziesz tutaj:  http://leagueoflegends.wikia.com/wiki/Summoner_spell

Na Crystal Scar niedostępny jest Teleport oraz Smite.

Soul Anchor kayle_wallpaper_by_nighthunte-d3cf1ub
5 lipca 2014 roku, Revive zostaje usunięty z Dominiona, a na jego miejscu pojawił się Soul Anchor. Przedmiot ten to jedyny dostępny trinket. Na pierwszym, dziewiątym i czternastym poziomie otrzymujesz do niego stacki. Kiedy zginiesz, możesz go wykorzystać, żeby natychmiast pojawić się na platformie z dodatkowym 125% buffem do prędkości ruchu na 12 sekund. Naraz trinket może mieć tylko dwa stacki. Jeśli dojdziesz do 14 poziomu bez użycia Anchora, stracisz ostatni stack. Dzięki wprowadzeniu trinketu, na Dominionie masz teraz do wyboru dwa summoner spelle (wcześniej zawsze brano revive).  Ważne jest umiejętne wykorzystanie Anchora. Nie zużywaj stacka tylko dlatego, że padłeś. Szukaj okazji do wykorzystania boosta. Wyjątkową sytuacją jest śmierć przed samym 14 poziomem. O wiele lepiej jest wykorzystać buff do prędkości i za chwilę otrzymać kolejny stack, niż go zmarnować.

Garrison

garen_league_of_legends_by_davidrapozaart-d534lwmGarrison (Garnizon) – unikalny dla Dominiona spell. Przydaje się do wzmacniania własnych punktów i osłabiania wrogich. Garnizon jest dość przeciętnym spellem – usunięcie obrażeń, które zadawała umiejętność, miały zostać przywrócone dzięki masterce w 4 sezonie – to się jednak nie stało. Jeżeli nie walczysz w pobliżu wieży, nie masz po co marnować slotu. Zagrywki graczy z high elo najczęściej zdarzają się w jungli.

Exhaust

Exhaust – bardzo mocny spell na Dominionie. Grupa na topie zawsze powinna mieć conajmniej jeden Exhaust.

Ignite

Ignite – spotykany najczęściej u botlanerów, u których dodatkowy damage w walce 1 vs 1 nigdy nie zaszkodzi. Używany zamiennie z exhaustem. Na topie spell mniej przydatny, najcześciej brany przez burst assasynów lub w celu skontrowania konkretnych postaci, np. Mundo lub Swaina.

Clairvoyance

Clairvoyance (Jasnowidzenie) – bardzo przydany spell, jednak tylko dla graczy, którzy mają pojęcie, jak go wykorzystać. Globalna wizja na mapie może być pomocna przy przewidywaniu ganków lub ruchów wroga.

Bariera

Bariera – używana najczęściej przez AD Carry, pozwala im przetrwać teamfighty.

Flash

Flash – alternatywa dla AD Carry, którzy chcą się utrzymać przy życiu. Czasami wykorzystywany przez niektórych championów do wykonania combo z ultimate, np. Fiddlesticks.

Cleanse

Cleanse (Oczyszczenie) – bardzo rzadko wykorzystywany, znów – głównie przez AD Carry. Ewentualnie możesz spotkać Tryndamere’a który z tego korzysta.

singed_wallpaper__coloured__by_placidwhale-d6gd0hb

Ghost

Ghost – przepraszam, ale czy grając swoje pierwsze Dominiony widziałeś kiedyś gracza bez ghosta? Skąd to się bierze? Większość tych osób ma pojęcie, że mobilność na Crystal Scar jest bardzo ważna. Skoro Ghost daje prędkość ruchu, jest to bardzo mocny na tej mapie, co nie? Nie, nieprawda. Od tego na mapie są właśnie kapliczki z boostem do prędkości. Ghost jest zbędny na większości postaci. Może być wykorzystywany do zwiększenia efektywności niektórych AP championów (Syndra, Annie) i sprawdza się niezależnie od picku, ale po prostu jest masa innych, lepszych spelli, które można wybrać.

Heal

celestine_soraka_by_fazie69-d6upx8a Heal – znowu umiejętność, która jest rzadko widywana na Dominionie. Już nie zdejmuje z Ciebie anti-healing efektów. Jedynym plusem jest 30% do prędkości ruchu na sekundę dla Ciebie i innej postaci. To może troszeczkę usprawiedliwiać wybieranie tego spella na większości postaci. Ale tylko troszeczkę.

Clarity

Clarity – Jak wcześniej wspomniałem, na Dominionie jest aura many. Nawet nie próbuj szukać powodu, żeby wybrać to na tej mapie.

 

Nie grajcie tak, proszę.

 

źródło: http://www.lolpro.com/guides/game-play/1434-game-play-guide-dominion/summoner-spells

 

 

 

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.