Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Dominion Poradnik – Kompozycje top lane (4/10)

W tej części przedyskutujemy kilka przykładowych kompozycji dla górnej linii. Pamiętaj, że teamcomp na Dominionie skupia się na dobieraniu 4v4. Bot laner nie bierze udziału w większości walk. (Wskazówka: jeżeli wrogi team ma na bocie Nocturne’a, nie walcz zbyt blisko botu, bo ten może dołączyć do fightu).

Protect-the-ADC Comp

vayne lulu maokai jarvan

Ta kompozycja opiera się na trzymaniu wroga daleko od Vayne. W jej miejsce może wejść jakikolwiek ADC, jednak łowczyni sprawdza się najlepiej dzięki jej Tumble o odepchnięciu. Lulu i Maokai mogą zagrozić przeciwnikowi dzięki AP. Na Dominionie supporty skupiają się bardziej na kupowaniu damage. Kończą swoje buildy tak samo szybko jak inni gracze. Mao jest bardzo często spotykany na topie w wielu teamcompach.

Brick-Oven Comp

jarvan brand annie sejuani

Ten skład skupia się tylko na jednej, pięknej rzeczy. Jarvan łapie dwóch/trzech przeciwnikiem w ulta, Brand i Annie zsyłają na nich apokalipsę. Tak po prostu. Jarvan/Brand/Annie to combo, do którego można dołożyć jakąkolwiek postać. Sejuani dokłada do tego AoE.

Poke Comp

zyra ezreal janna maokai


Ta drużyna obija przeciwnika zanim w niego wejdzie. Zyra posiada prawdopodobnie najlepszy poke w grze, a także jest jednym z najsilniejszych championów na mapie. Ezreal i Janna również mają czym atakować przeciwnika. Maokai w late game skupia się na ochronie drużyny.

Disengage Comp

xinzhao gragas janna maokai

Kompozycja świetna przeciwko drużynom z hard engage. Ultimate Xina, Gragasa i Janna nie dopuszczą przeciwnika do drużyny. Nawet jeżeli do tego dojdzie, ult Maokaia dołoży wrogowi soczysty damage.

Triple Assassin Comp

talon fizz ahri sejuani

Drużyna skupia się na wyłapywaniu i ściąganiu wroga. Fizz i Ahri mogą bardzo skutecznie zniszczyć przeciwnika. Do tego Talon może wspomóc niewidzialnością. Słabością jest walka przeciwko drużynie, która nie ma jasnych dla assasynów celów. Najbardziej skuteczna jest w grze z bruiser compem, który nie ma zbyt dobrej obrony.

Sprawdź poprzednie części poradnika

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.