Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Co czeka nas w patchu 4.10 – zapowiedź Riotu

Po raz kolejny Riot uraczył nas prognozą dotyczącą nadchodzącego patcha, dzięki której poznamy więcej szczegółów dotyczących zmian, które będą w tej aktualizacji zawarte.

Witajcie,

Ja jestem Wav3Break i przybyłem tu by dostarczyć wam naszą prognozę związaną z patchem 4.10. Postaram się wyjaśnić jakie problemy znaleźliśmy w gameplayu League of Legends, a także jak właściwie się na nie zapatrujemy. Pamiętajcie, że nie wszystkie problemy, o których wspomnimy w tej prognozie muszą koniecznie znaleźć rozwiązanie w nadchodzącej aktualizacji. Wprowadzenie niektórych zmian może potrwać dłużej. Bez przedłużania więc:

UWAGA: Będę mówił dużo na temat ADC!

4.10 – ” The Marksmen Patch”: Obecnie przyglądamy się wielu rzeczom związanym właśnie z tą pozycją. Mamy nadzieję, że uda nam się w patchu 4.10 zbalansować wiele elementów gry co powinno mieć pozytywny skutek na rolę ADC w grze. Takie aspekty gry marksmanem jak buildy, itemy czy same postacie ulegną pewnym zmianom, które powinny sprawić, że ta championy z tej pozycji wrócą na należne im miejsce carry w late game.

ADC, które według nas są za silne: Uważamy, że te postacie nie są dostosowane do obecnego poziomu ADC w taki sposób, który szkodliwie oddziałuje na całą rolę. Bohaterowie ci sprawiają, że inni marksmani nie są praktycznie zdatni do gry więc oczekujemy, że nasze zmiany przywrócą lekko zakurzone już postacie z powrotem do gry.

1) Twitch

Jak wspomnieliśmy już w zapowiedzi patcha 4.8, Twitch jest bardzo potężnym championem, który znajduje się na naszym radarze od kiedy wrócił do łask zarówno w zwykłych rozgrywkach jak i na e-sportowej scenie. Uważamy, że siła tego szczura we wczesnej fazie gry jest zbyt duża, przez co brakuje rekompensaty za jego świetne skalowanie w późniejszej fazie rozgrywki. Celujemy w zmodyfikowanie jego early game’a w taki sposób aby champion ten był bardziej zbalansowany biorąc pod uwagę jego potężnego late’a.

2) Lucian

Lucian nadal uważany jest za jednego z bezpieczniejszych ADC, który na każdym poziomie jest w stanie wpisać się w niemal wszystkie kompozycje. Poke z użyciem Piercing Lighta  (Q) połączony ze sporymi obrażeniami z pasywki umożliwiają mu zdominowanie wczesnej fazy gry, a przy tym nadal zadaje on spory dmg w late gamie. Gdy połączymy to z faktem iż jest on stosunkowo bezpiecznym marskanem, to łatwo możemy zrozumiemy dlaczego obecnie jest on uważany za jedną z najlepszych na swoją pozycję. Planujemy osłabić trochę jego early game, a przy tym dodać mu trochę zalet i wad objawiających się w różnych fazach rozgrywki.

ADC, które według nas potrzebują trochę “miłości”: Te postacie natomiast według nas nie są już grane, gdyż albo zwyczajnie są obecnie za słabe, albo utraciły swoją “tożsamość”. Chcemy tak zmodyfikować te championy by wszyscy fani ADC mogli z powodzeniem ponownie zacząć ich używać.

1) Sivir

Nasze poprzednie zmiany miały na celu osłabienie jej zdolności do czyszczenia linii, dzięki której mogła ona praktycznie całkowicie unikać interakcji z przeciwnikiem/przeciwnikami na linii. Zauważyliśmy jednak, że choć zmiany te faktycznie osłabiły tę zdolność to przy okazji wpłynęły na jej “tożsamość” potężnego late gamowego AOE marksmena. Chcemy zmniejszyć skupić się na problemach Sivir z maną dzięki czemu będzie mogła ona w późniejszej fazie gry częściej używać Ricocheta (W).

2) Tristana

Tristana jest jednym z klasycznych ADC i obecnie jest także jedną z najsłabszych postaci na tej pozycji. Uważam, że możemy poprawić ją na wiele różnych sposobów nie ponosząc przy tym większego ryzyka, że wymknie się ona z pod kontroli.

Elementy gry wpływające na siłę marksmenów (przedmioty)

1) Warden’s Mail i Randuin’s Omen

Obecnie te przedmioty sprawiają, że bardziej opłaca się zabezpieczać przeciw fizycznym obrażeniom. Chcemy sprawić, że itemy te nadal będą skutecznie wzmacniać defensywę jednak obecnie kombinacja dobrych statystyk z pasywami sprawia, że są one zwyczajne zbyt mocne.

2) Itemy dające lifesteal

W tych przedmiotach dojdzie do wielu zmian, po szczegóły zapraszam tutaj.

 

Problemy nie związane z ADC

1) LeBlanc

Jak już kiedyś wspominaliśmy cały czas pracujemy nad tym by LeBlanc stała się “zdrowsza” dla League of Legends. Nadal podoba nam się jej styl gry i fakt, że wymaga ona sporego skilla, jednak jej moc połączona z tym, że nie posiada ona praktycznie żadnej kontry wymusza na nas przeprowadzanie kolejnych zmian.

2) Reworki

W tym patchu zamierzamy wprowadzić kolejne reworki postaci, które tym razem zaktualizują takie postacie jak: Nidalee i Skarner

 

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.