Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zmiany w amerykańskich drużynach

Przerwa międzysezonowa po Worldsach dobiega końca, drużyny pełną parą przygotowują się do najnowszego sezonu. Skutkuje to zmianami organizacyjnymi w wielu zespołach, wciąż nie wiadomo jaki los czeka rzekomy Superteam (więcej informacji TUTAJ). Jeśli ten powstanie, wywróci to do góry nogami składy większości czołowych europejskich zespołów.

Oficjalne potwierdzenie zatrudnienia Dan Dinha przez Cloud 9.

Pierwszą ważną zmianą jest zatrudnienie Dan Dinha na stanowisku trenera Cloud 9Można się domyślać, iż zespół podejmując taką decyzję, ma zamiar walczyć o zwycięstwo w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, gdyż w minionym sezonie całkowicie zdominowali resztę amerykańskich drużyn, a na mistrzostwach odpadli dopiero w ćwierćfinale przeciwko europejskiemu Fnatic. Były już rezerwowy Team Solo Mid ma im pomóc w osiągnięciu tego celu.

Krótko po ogłoszeniu tej informacji na twitterze wypowiedział się Reginald, kapitan TSMu. Potwierdził on, iż zespół podjął decyzję o zatrudnieniu trenera na pełny etat (link TUTAJ). Dodał też, że będzie on mieszkać razem z zawodnikami w gaming housie. Wątpliwości budzi to, czy kapitan podporządkuje się decyzjom trenera, znany jest bowiem ze swojej niezależności, charyzmy oraz konfliktowego charakteru (niedawna kłótnia z Dyrusem). Nie wiadomo jeszcze kto ma być owym trenerem.Zmiany dotknęły także Team Coast. DontMashMe wydał oświadczenie (LINK), w którym stwierdza, że opuszcza drużynę ze względu na chęć gry na najwyższym poziomie. Obie strony utrzymują, że rozstały się w pełnej zgodzie. Team Coast w tym momencie przygląda się różnym graczom mogącym zastąpić Brandona Phana, najwięcej mówi się jednak o możliwym mariażu tego zespołu z Chaoxem, który cały czas szuka nowego zespołu.

Nadal niewiele wiadomo o dalszych losach SK Gaming. Zespół do tej pory nie znalazł zastępców hyrqBota oraz Kev1na, a mówi się także o potencjalnym odejściu największej gwiazdy drużyny, ocelota. Jak sam napisał na twitterze – podjął już decyzję – nie jest ona jednak nikomu znana.

Wciąż niewiadomo jaką decyzję podjął ocelote.

Wciąż jest jeszcze wiele niewiadomych odnośnie składów zespołów na zbliżający się Sezon czwarty, ale drużyny mają jeszcze trochę czasu na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Jeżeli pojawią się kolejne informacje o zmianach w organizacji drużyn – niezwłocznie was o tym poinformujemy.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.