Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Zawodnik SK Gaming zawieszony za rasizm

Dzisiejszego dnia Svenskeren, jungler SK Gaming został oficjalnie zawieszony na 3 najbliższe mecze podczas mistrzostw, została też nałożona na niego kara pieniężna wysokości 2500$.
SvenskerenDnia 15 września Dennis “Svenskeren” Johnsen podczas gry na tajwańskim serwerze wielokrotnie niestosownie zwracał się do innych graczy uczestniczących w jego meczach. Do tego należy dodać fakt wybrania niestosownego, obelżywego wobec Azjatów nicku – “TaipeiChingChong”. Wobec takiej postawy Riot nie został obojętny i wykluczył Duńczyka z 3 najbliższych meczy, co na pewno zaboli jego drużynę, której sytuacja w grupie i bez tego jest ciężka. Kara jest tak dotkliwa, gdyż Riot chce pokazać, że takie zachowanie nie będzie tolerowane, tym bardziej na takiej imprezie jak Mistrzostwa Świata.

Nie był to pierwszy raz gdy Johnsen zachowywał się w ten sposób. Wielokrotnie zwracał się wulgarnie w stosunku do innych graczy w SoloQ. Nie zachowywał się też odpowiednio względem innych graczy na profesjonalnej scenie oraz względem fanów. Pomimo, że ostatnie ostrzeżenie otrzymał jeszcze w czerwcu jego postawa się nie zmieniła, za co został też ukarany. Jeśli Sven nadal będzie postępował w ten sposób to niedługo może podzielić losy Nukeducka i Mithyego. .

SK Gaming wystosowało już oświadczenie względem zaistniałej sytuacji, które możecie przeczytać tutaj.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.