Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nukeduck i Mithy zbanowani przez Riot do końca 2014

Uczestnicy zeszłorocznych finałów sezonu trzeciego w barwach Lemondogs – Nukeduck i Mithy, zostali zbanowani z rozgrywek LCS oraz Challanger Series do końca 2014 roku. Powodem zawieszenia jest ich toksyczne zachowanie w SoloQ. Obydwaj zawodnicy są członkami najsilniejszej drużyny na amatorskiej scenie w Europie – Ninjas in Pyjamas.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu napisanym przez Riot aBhorsena, bohaterowie afery byli reportowani w około 30% grach w których brali udział. Inni gracze zgłaszali ich do trybunału głównie za: wulgarny język, negatywne nastawienie oraz werbalne nadużycia. Mithy był również reportowany w około 30 meczach za opuszczenie rozgrywki lub AFK. Pomimo ostrzeżeń Riotu, gwiazdy Ninjas in Pyjamas nie zmienili swojego zachowania.

4094-nipRiot poruszył tą decyzją całą zachodnią sceną LoLa. Chociaż Nuke i Mithy spędzali już drugi Split poza rozgrywkami LCS, to nadal byli uważani za czołówkę graczy w Europie. Niedawno do ich zespołu dołączył były midlaner Gambitu – Alex Ich. Po tym transferze NiP miało zdominować amatorskie rozgrywki Challanger Series i bez problemów zakwalifikować się do LCSa w 5 sezonie.

To nie pierwszy raz, kiedy Riot zawiesił któregoś z profesjonalistów, chociaż jeszcze nigdy nie uczynił tego na raz z dwoma tak popularnymi zawodnikami. Wcześniejszymi ofiarami zawieszeń byli między innymi Shook oraz IWDominate, obecni junglerzy Alliance oraz Curse.

NiP już od jakiegoś czasu nie cieszyło się dobrym wizerunkiem na scenie League of Legends. Pokazuje to też reakcja fanów, którzy w pełni zgadzają się z decyzją Riotu dotyczącą banów. Pamiętamy inną aferę z ich udziałem, gdzie zostali zdyskwalifikowani z relegacji LCSa za niewstawienie się w czasie na kliencie turniejowym do meczów z SHC oraz MYM.

Ninjas muszą jak najszybciej ogłosić zastępców Mithy’ego i Nukeducka. Bardzo prawdopodobne, że na środkową aleję wróci wymieniony wcześniej Alex Ich. Możliwy jest też powrót na scenę ZoroZero – ich byłego toplanera, który zrobił sobie przerwę od zawodowego LoLa. Kandydatem na nowego supporta jest między innymi Voidle, były support Gambitu, który obecnie nie posiada drużyny.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.