Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Riot prezentuje informacje o prototypowych wersjach Jayce’a

Świeżo ujawniony kit Apheliosa jest niezwykle oryginalnym pomysłem, jednak jak się okazuje nie jest to pierwsza postać dla której Riot planował przygotowanie więcej niż dwóch form.

Pierwszą taką postacią był Jayce, który zgodnie ze słowami jednego z Rioterów pracujących nad tą postacią w fazie wczesnego prototypu miał do wyboru trzy formy – dwuręczną broń, połączenie miecza i tarczy, oraz zasięgową glewię. Już wtedy problemem było wymyślenie w jaki sposób można byłoby się przełączać pomiędzy taką liczbą form – zastosowanie dotychczasowego podejścia z wykorzystaniem R jak to miało miejsce w przypadku innych tego typu postaci raczej nie byłoby w tym przypadku praktyczne, gdyż dostęp do trzeciej broni zawsze byłby opóźniony. Riot nie chciał wtedy zastosować rozwiązanie z dodaniem do paska umiejętności przycisków odpowiedzialnych za jednorazowy wybór formy bo wtedy każde combo wymagałoby wciśnięcia 4-5 przycisków, wtedy też nie udało się wpaść na taki pomysł jak przy projektowaniu Apheliosa, więc ostatecznie zdecydowano się zredukować liczbę form do dwóch.

Oryginalnie na te formy wybrana została dwuręczna broń i połączenie miecza i tarczy, jednak w tym przypadku problemem stało się odróżnienie tych dwóch form od siebie. Nie zmienia to jednak faktu, że w trakcie tej fazy Riot stworzył kilka interesujących umiejętności – przykładowo na początku obie formy miały dwa różne ulty, pierwszy polegał na tym że Jayce uderzał młotem tworząc falę uderzeniową podrzucającą przeciwników, a druga polegała na tym że Jayce tworzył ścianę, której nie dało się przejść i która blokowała ataki i umiejętności wrogów, następnie postać ta zaczęła iść do przodu odpychając przeciwników. Koniec końców problemem okazał się brak różnorodności pomiędzy dwoma formami, a więc Riot przeszedł do pomysłu podzielenia Jayce na formę walczącą wręcz i zasięgową zaczynając pracę nad taką wersją tej postaci jaką znamy obecnie.

źródło: =https://twitter.com/RiotZiegler/status/1197628459809300485?s=19

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.