Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Elementarz zestawu Apheliosa

Większość bohaterów można stosunkowo szybko podsumować, ale Aphelios nie należy do większości bohaterów. Nauka władania Bronią Wiernych wymaga dyscypliny, skupienia i psychicznej przenikliwości, więc potraktujcie ten elementarz jako pierwszy test waszej wiary na ścieżce do biegłego posługiwania się bohaterem o jednym z najwyższych pułapów umiejętności w grze. (Serio, ta strona zawiera mnóstwo informacji do przyswojenia. Radzimy przeczytać ją co najmniej ze dwa razy).

Zaczniemy od ogólnej struktury zestawu Apheliosa, a potem przyjrzymy się, do czego służy każda z broni.

Jak działa zestaw

Broń, ataki podstawowe i amunicja

Aphelios przerzuca się pomiędzy pięcioma rodzajami broni wyposażonymi w różne ataki podstawowe. Atakuje główną bronią, ale zawsze ma drugą broń, na którą zawsze można się przerzucić za pomocą W.

Aphelios nie może wybrać ani zdecydować, których dwóch broni będzie używać w danym momencie. Każda broń ma 50 sztuk amunicji („Światła Księżyca”). Gdy amunicja do pierwszej broni zostanie zużyta, dostajesz broń następną w kolejce. Pusta broń przechodzi na koniec kolejki, aby się naładować.

Ponieważ Aphelios może przełączać się pomiędzy swoją główną i drugą bronią, kolejność zmian broni w trakcie gry zależy od tego, której broni użyjesz najpierw.

Umiejętności

Aphelios ma tylko trzy klawisze: Q, W i R. W przełącza główną i drugą broń, dając mu właściwie dwie umiejętności. Tak jakby.

Każda z pięciu broni Apheliosa ma swoją umiejętność Q, gdy jest używana jako główna broń. Każde Q nakłada dodatkowe ataki i efekty zależne od drugiej broni. Każde z pięciu Q ma swoją cenę w manie i amunicji oraz własny czas odnowienia (możesz użyć umiejętności Q, zmienić broń, a potem natychmiast użyć drugiego Q). Aphelios automatycznie uczy się Q na 2. poziomie i stopniowo staje się coraz silniejszy w trakcie gry. Działanie każdego Q wyjaśnimy w części dotyczącej broni poniżej.

Superumiejętność Apheliosa, Warta w Świetle Księżyca, wysyła bombę księżycową, która wybucha po trafieniu pierwszego wroga, zadając obrażenia pobliskim wrogom. Następnie Aphelios kieruje ulepszone ataki podstawowe swojej głównej broni przeciwko wszystkim wrogom, którzy znaleźli się w zasięgu eksplozji. Automatycznie uczy się R na 6. poziomie i automatycznie ulepsza ją na poziomach 11. i 16.

Ulepszanie

Ponieważ Aphelios automatycznie uczy się swojego Q i R, swoje 18 punktów ulepszania wykorzystuje nie na umiejętności, a na poprawę statystyk:

  • Obrażenia od ataku,
  • Prędkość ataku,
  • Premię do przebicia pancerza.

Calibrum, Karabin


Calibrum

Calibrum jest bronią Nękającą. Jej podstawowe ataki mają dodatkowy zasięg.

Gdy umiejętności zadają obrażenia za pośrednictwem Calibrum, trafieni wrogowie zostają oznaczeni. Aphelios może prawym kliknięciem wybrać oznaczonych wrogów w dowolnym miejscu mapy, aby następnie zastosować podstawowy atak swojej drugiej broni (lub broni, która nie jest Calibrum, jeśli wymieni Calibrum na swoją drugą broń przed wystrzałem). Ten atak wysadza inne pobliskie oznaczenia, zadając dodatkowe obrażenia oznaczonym celom.


Q Calibrum: Strzał Księżyca

Oddajesz strzał umiejętnością mierzoną, który zadaje obrażenia pierwszej trafionej jednostce i oznacza ją.


Efekt Warty w Świetle Księżyca z Calibrum

Ataki Wartą w Świetle Księżyca oznaczają wszystkich trafionych wrogów. Te oznaczenia zadają większe obrażenia, gdy zostaną wykorzystane.

Severum, Pistolet-kosa


Severum

Severum to broń podtrzymująca zdrowie, która leczy Apheliosa o część zadanych obrażeń. Leczniczy efekt Severum przybiera postać małej tarczy.


Q Severum: Rzeź

Zyskujesz prędkość ruchu i gwałtownie strzelasz z głównej i drugiej broni w najbliższego wroga, celując przede wszystkim w bohaterów. Strzały zadane Rzezią działają tak jak ataki podstawowe, ale wyrządzają mniejsze szkody.


Efekt Warty w Świetle Księżyca z Severum

Warta w Świetle Księżyca zapewnia Apheliosowi stały poziom leczenia.

Gravitum, Działo


Gravitum

Gravitum to broń użytkowa, która nakłada na wrogów zanikające w czasie spowolnienie.


Q Gravitum: Zaćmienie

Spowalnia i unieruchamia wszystkich wrogów na mapie pozostających pod wpływem spowolnienia Gravitum. Zaćmienie nie korzysta z drugiej broni Apheliosa.


Efekt Warty w Świetle Księżyca z Gravitum

Ataki Wartą w Świetle Księżyca nakładają znacznie zwiększone spowolnienie.

Infernum, Miotacz Ognia


Infernum

Infernum to broń do zadawania obrażeń obszarowych i czyszczenia fal stworów. Zadaje obrażenia od ataku podstawowego o rosnącej sile i obrażenia od umiejętności oraz tworzy stożek obrażeń za trafionymi wrogami.


Q Infernum: Fala Zmierzchu

Wyrzuca falę ognia zadającą obrażenia wrogom. Następnie atakujesz wszystkich trafionych wrogów atakiem podstawowym swojej drugiej broni.


Efekt Warty w Świetle Księżyca z Infernum

Ataki Wartą w Świetle Księżyca tworzą wokół trafionych wrogów koła obrażeń, zamiast stożków obrażeń za nimi.

Crescendum, Czakram


Crescendum

Crescendum to zadająca duże obrażenia broń bliskiego zasięgu, która zachowuje się jak bumerang. Gdy Aphelios wykona podstawowy atak Crescendum, nie może zaatakować ponownie, dopóki broń nie wróci do niego, ale gdy już ma ją z powrotem, atak resetuje się, Zwiększenie prędkość ataku zamienia się na zwiększenie szybkości lotu Crescendum. Im bliżej celu znajduje się Aphelios, tym krótszy dystans Crescendum musi pokonać — i tym szybciej Aphelios może zaatakować.

Gdy umiejętności lub następujące po nich ataki zadają obrażenia podczas używania Crescendum, przy każdym trafieniu wroga tworzą jego tymczasowe kopie, zwiększając siłę podstawowego ataku Crescendum.


Q Crescendum: Działko Strażnicze

Rozstawiasz działko, które jest wyposażone w Drugą broń Apheliosa.


Efekt Warty w Świetle Księżyca z Crescendum

Jeśli Warta w Świetle Księżyca trafi mniej niż 3 wrogów, następujące po niej ataki wciąż zwiększają obrażenia zadawane podstawowymi atakami Crescendum, tak jakby trafionych było co najmniej 3 wrogów.

Niestandardowy interfejs

Jak widać z powyższego opisu wiele trzeba się nauczyć i kontrolować. Aphelios ma specjalny interfejs, który ułatwia to trudne zadanie.

  1. Umiejętność bierna, informacje dotyczące broni Apheliosa i ulepszania. Opis umiejętności jest tak długi jak ten artykuł.
  2. Główna broń Apheliosa i pozostała amunicja.
  3. Q.
  4. Druga broń Apheliosa i pozostała amunicja. Jeśli trwa czas odnowienia Q, ikona podaje też pozostały czas oczekiwania na odnowienie.
  5. Następna broń, którą otrzymasz, gdy wyczerpie się amunicja do aktualnie używanej broni.
  6. R.

Ponadto, gdy do głównej broni zostanie tylko 10 lub mniej ładunków, z prawej strony ekranu pojawi się wskaźnik pozwalający śledzić bieżący stan amunicji.

Broń Wiernych

Biegłe opanowanie księżycowego arsenału Apheliosa może okazać się jednym z najtrudniejszych wyzwań w League. Czy potraficie poświęcić się do tego stopnia, by podołać temu zadaniu? Przygotujcie się, bo Broń Wiernych pojawi się już w patchu 9.24.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.