Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rework Soraki jeszcze w tym roku

Soraka jest jedną z postaci, których stara mechanika jest wyjątkowo ciężka do zbalansowania w mecie pełnej mobilnych postaci. Kolejne porcje nerfów/buffów albo ściągają Sorakę do pozycji w większości niegrywalnego supporta, albo przywracają ją do gry na zbyt mocnym poziomie.

soraka_wip4_by_beastysakura-d5u6cuaOstatni nerf dla Soraki w dalszym ciągu nie rozwiązuje ogromu problemów, jakich przysparza ten champion. Rola ku jakiej przeznaczona była Soraka (perfekcyjny support, którego celem jest zapewnianie sustainu Ad Carry) została dawno zapomniana – obecna meta wymaga od supportów przede wszystkim zapewniania utility – co Soraka robi w nikłym stopniu.

Zauważywszy problemy sam Morello zdecydował wypowiedzieć się o Sorace – zgodnie z jego słowami jej rework zobaczymy jeszcze w tym roku. Co więcej z jego wypowiedzi wynika, że zespół odpowiedzialny m.in. za reworki został znacznie powiększony pod względem liczby osób i obecnie jest on na poziomie teamu odpowiedzialnego za nowych championów.

źródło: http://community.na.leagueoflegends.com/en/c/live-gameplay/HsnUWEuK-morello-its-really-time-for-that-soraka-rework?show=rundown
zdjęcia: Demon Soraka by MaTTcomGO
SORAKA WIP4 by Beastysakura

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.