Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Relacja z Winter Gaming Gdańsk 2014

15-16 lutego to dni, które zostaną na długo zapamiętane w środowisku pomorskich graczy. Połączenie trzech imprez – Baltic Games 2014, SHC Elements i Winter Gaming Gdańsk dało wspaniały efekt w postaci tłumnie przybyłych uczestników. Trzy wielkie hale na których odbywała się impreza obfitowały w liczne atrakcje, wśród których nie zabrakło rozgrywki dla fanów League of Legends, Doty 2 i Starcrafta.

1780720_463975090369161_1046446855_n

Przygotowania do rozstawienia wielkiej poduchy do skoków

Pierwsze wrażenie zazwyczaj ciężko jest zatrzeć. W przypadku Winter Gaming Gdańsk spojrzenie na ogrom hal dawało poczucie majestatu przygotowanego miejsca. Z wolna rozstawiający się wydawcy, przygotowywane atrakcje oraz powoli rosnące grupy uczestników zwiastowały wspaniałe wydarzenie. Od samego rana toczone były pojedynki na scenie League of Legends – zmagania drużyn komentował Bartek “Tybek” Tybor – znany komentator polskiego ESL. Dzięki streamom na dużych ekranach każdy mógł zobaczyć interesujące go mecze oraz wysłuchać profesjonalnego komentarza (trzeba przyznać, że opóźnienie w ruchu ust komentatora i efektów dźwiękowych było dość komiczne, aczkolwiek nie jest to rzecz, która przeszkadza na dłuższą metę). Część pojedynków w Lola była niezmiernie interesująca – wyrównane boje gromadziły przed projektorami liczne grono fanów League of Legends.

1969244_461523453949355_299449854_n

Niektórzy zyskiwali zupełnie nową perspektywę oglądania widoków. Zdjęcie autorstwa amphoto.pl

Jednakże nie samym Lolem człowiek żyje. Jako, że całość była połączeniem trzech różnych wydarzeń na halach spotkać można było wyjątkowo różnorodne i kolorowo ubrane towarzystwo. Dzięki pokazom street-artu oraz niesamowitym wyczynom ludzi na BMXach w przerwach pomiędzy kolejnymi meczami zwyczajnie było co oglądać. Przyznam szczerze, że pomimo iż event traktowałem wyłącznie w kategoriach imprezy związanej z League of Legends, możliwość wejrzenia w zupełnie inną kulturę przyciągnęła mnie na tyle, że na dwóch halach pozostałych imprez spędziłem stosunkowo dużo czasu.

Wróćmy jednak na chwilę do hali związanej z szeroko pojętym e-gamingiem. Jednoczesne rozgrywki Doty 2, League of Legends oraz Starcrafta zgromadziły liczne grono pasjonatów tych gier. A gdzie pojawiają się pasjonaci, tam także obserwować możemy wielkie firmy. Na targach nie mogło zabraknąć więc stoiska MSI, które dzięki obecności ładnych hostess, komputerów oraz ładnych hostess przyciągało wzrok. Co chwilę organizowane konkursy sprawiały, że tłumek graczy nie odstępował na krok komputerów z zainstalowanym LoLem.

1622686_740950495924802_1352508862_n

Na stoisku MSI spotkaliśmy Madlife’a

Fascynację ekipy How2Win wzbudziło stanowisko ASRocka oraz jego konsultanta. Uwierzcie, nigdy w życiu nie dane Wam będzie wysłuchać tak energicznie przedstawianej płyty głównej z 24 portami SATA. W oczach prowadzącego stoisko widać było prawdziwy zapał i wiarę we własny produkt – takich ludzi zdecydowanie przydałoby się więcej.

Nie zabrakło również gości specjalnych – wśród zaproszonych znalazł się sam Aleksey “White_Ra” Krupnyk – człowiek-legenda wśród e-sportowców. Aleksey (poza tym, że jest niesamowicie przyjaznym i otwartym człowiekiem) jest jednym z esportowców o najdłuższym stażu i mimo 33 lat na karku wciąż bierze udział w turniejach i zawodach. Pomimo niewielkiej ilości czasu (był on rozchwytywany) udało się nam przeprowadzić z nim krótki wywiad, który znajdziecie w artykule: „Sam talent nie wystarcza, najważniejsza jest praca” – wywiad z White_Ra.

Podsumowując – z przyjemnością odwiedziliśmy Gdańskie hale i wzięliśmy udział w dobrze zorganizowanym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że za rok ponownie zobaczymy się w tym samym miejscu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.