Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Rekkles – kierunek Alliance?

Pojawiają kolejne pogłoski na temat Rekklesa. Według najnowszych informacji Rekkles miał prowadzić rozmowy z Alliance na temat możliwego dołączenia do ich składu.

Gdy Fnatic i Alliance odpadły jeszcze podczas fazy grupowej na mistrzostwach świata, rzeczywistością stał się fakt, że drużyny potrzebują zmian. Obecnie źródła w obydwu organizacjach podają, że AD Carry Fnatic – Martin “Rekkles” Larsson odbył niedawno rozmowy z Alliance na temat zastąpienia nim obecnego strzelca tej formacji – Erika “Tabbza” van Helverta.

Pertraktacje najprawdopodobniej rozpoczęły się zaraz pod odpadnięciu obydwu formacji z Worldsów. Nic jeszcze nie jest pewne i jeśli transfer ma zostać dokonany, musi zostać wyjaśnionych parę kwestii. Najważniejszą są kontraktu. Kontrakty obecnych zawodników Alliance mają niedługo wygasnąć, jednak gracze Fnatic mają umowy dwuletnie. Oznacza to, że Alliance musiałoby wykupić pozostały Larssonowi czas w kontrakcie.

Transfer może więc dojść do skutku, jednak wiele zależy od kosztów. Istnieje również opcja, że Alliance zaoferuje Tabbza w zamian za pokrycie części kosztów wykupu. Z tego co wiadomo Alliance chce dokonać transferu najszybciej jak to możliwe, więc czas nie działa na korzyść organizacji.

“Drużyna jak i włąściciele zdali sobie sprawę podczas mistrzostw z tego, że to dolna aleja potrzebuje aktualnie wzmocnień. W obliczu tego Rekkles stał się potencjalnym celem numer jeden” podaje osoba związana z Alliance. Larsson niewątpliwie jest łakomym kąskiem. W ostatnim sezonie był zdecydowanie najlepszym AD Carry w Europie z rekordową ilością zabójstw w trakcie pojedynczego splittu oraz drugim, najwyższym KDA w historii League of Legends.

Źródło związane z Fnatic dodaje: “Odbył już wstępne rozmowy z Alliance na temat dołączenia. Nie jest to dla niego łatwa decyzja, jednak zwycięstwa liczą się dla niego najbardziej i uważa, że Alliance zapewni mu największe szanse by osiągnąć sukces, którego tak pragnie.”

Zawodnicy grający na najwyższym poziomie informują, że gracze Fnatic i Alliance grali ostatnimi czasy parę meczy sparingowych, jednak zawodnicy na dole zostali zamienieni, zarówno support jak i ADC.

Jak podawaliśmy w newsie Rekkles żegna się z Fnatic?, Szwed usunął na Facebooku informację jakoby jest marksmanem Fnatic. Wszystko jednak uspokoił wpis na oficjalnym Twitterze Fnatic:

Czyżby wobec tego Martin miał pozostać w formacji? Nawet jeśli wpis przedstawia prawdę, to opuszczenie szeregów Fnatic przez Szweda wciąż może być realne. Źródło bliskie graczowi podaje, że nawet jeśli nici wyjdą z transferu, Rekkles może i tak opuścić Fnatic w celu założenia własnego teamu, najprawdopodobniej z Nicolajem “Incarnati0n” Jensenem. Wszystko w tej kwestii zależy jednak od tego decyzji Riotu w kwestii apelacji od dożywotniego zawieszenia na profesjonalnych rozgrywkach.

“Martin dobrze zna Nicolaja i uważa go za najlepszego midlanera na zachodzie.” oprócz tego źródło dodaje “W idealnym świecie ci dwaj od dawna już graliby razem i wciąż liczą na to, że to się ziści. Rekkles chce być w drużynie, które pragnie zwycięstwa równie mocno jak on. Jest gotów zrobić wszystko, byle tylko wygrywać.”

Jeden z przedstawicieli Fnatic – Patrik “cArn” Sattermon wypowiedział się na temat zaistniałej sytuacji: “Trudnym zadaniem jest ustosunkowywanie się do spekulacji i plotek.” Sattermon dodał również: “Oczywistą rzeczą jest, że chcemy kontynuować współpracę z Martinem w tym jak i kolejnych latach.”

Przedstawiciele Alliance w czasie publikacji pozostawali nieosiągalni, toteż nie wypowiedzieli się na ten temat.

Tabzz na swoim asku napisał, że nie wie on nic o planach zastąpienia go przez Rekklesa:

Are you leaving alliance and rekkles joining? I mean I do not want you to leave but theres rumours on reddit etc

if such plans are in motion then they would have been discussed without me as i have no knowledge of any such thing happening nor have I been told

Rekkles is 100% leaving, so some people assume that you may retire. Lets hope that not true.

well I have no plan of retiring. Even if Alliance takes Rekkles for some reason, I’ll still want to join a strong team that can offer me a good work environment

źródło: http://www.dailydot.com/esports/rekkles-alliance-fnatic

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.