Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Reddit o Brokenshardzie – “niesamowicie toksyczny”

Brokenshard, obecny trener zespołu Ocelote’a (G2 Gamers), a były gracz między innymi comLexity, w barwach których występował jeszcze w tym splicie w LCS NA, znany był dla szerokiej publiczności jako sympatyczny, uśmiechnięty i raczej mający pozytywny wpływ na społeczność gracz. Dzisiaj za sprawą reddita wyszła na wierzch jego druga, już nie tak pozytywna strona.

Zacznijmy od tego, że izraelski jungler dostał bana na chat aż na 300 gier. W związku z tym na reddicie założony został temat, w którym wypłynęło, że Brokenshard od bardzo dawna zachowuje się niezwykle toksycznie względem innych graczy na SoloQ. Dowodem są między innymi poniższe screeny.

W skasowanym już temacie grono graczy z challangera/D1 przyznało racje jego autorowi, który twierdził, że zawieszenie czatu na 300 gier to niewystarczająca kara dla zawodnika G2 Gamers.Sam bohater afery już ustosunkował się do postawionych mu zarzutów. W swoim poście na facebooku pisze między innymi:

Pomyślałem, że będzie dobrym pomysłem odpowiedzenie na problem “Toxic-sharda” zanim rzeczy wymkną się spod kontroli […]

Przez ostatnie kilka dni męczył mnie bardzo bolesny i niekomfortowy fakt: jestem za słaby aby grać na profesjonalnym poziomie. Jeżeli bym na nim grał, to nie popełniałbym tylu błędów. Naprawdę nie wiem jak wytłumaczyć stojący za tym proces myślowy, ale motywacja do zawodowego grania jest dla mnie jak benzyna oblana ogniem, a ostatnie gry na SoloQ tylko podpalały ten płomień. […]

TL;DR: jestem słaby w tą grę, powinien przestać być tak konkurencyjny w SoloQ, mój duch walki nie umarł, a frustracja stojąca za tym sprawia, że jest mi bardzo trudno pozostać pozytywnie nastawionym.

Przepraszam, że zawiodłem ludzi, ale dajcie mi trochę czasu, zmienie się i zaadaptuje, tak jak zawsze to robię.

Powyższe oświadczenie, wyreżyserowane czy nie, jest na pewno dobrą drogą, aby nie skończyć tak jak Nukeduck i Mithy, którzy stracili prawie cały sezon za podobne zachowanie do tego, które reprezentuje sobą Brokenshard.

W całej sprawie najbardziej razi chyba fakt, jak bardzo nieszczerym człowiekiem jest Izraelczyk, który w wywiadach, przed kamerą w LCS i na social media jest całkowicie innym człowiekiem niż na SoloQ.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.