Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Raport ze Wschodu – zakończenie fazy grupowej w OGN i GPL

Jesteśmy coraz bliżej poznania zwycięzców letnich splitów w koreańskim OGN i południowo-wschodnioazjatyckim GPL. W tych ligach zakończyły się bowiem fazy grupowe, a niedługo poznamy także uczestników Mistrzostw Świata. Szczególnie ciekawie wygląda sytuacja w Korei, w której naprawdę ciężko przewidzieć, komu uda się wygrać letnie rozgrywki, a tym bardziej kto pojedzie na najważniejsze międzynarodowe zawody League of Legends w 2014 roku. Niemniej po fazie grupowej możemy określić, kto jest faworytem, a komu będzie ciężko wygrać ćwierćfinałową rywalizację. Tymczasem w Chinach także robi się coraz bardziej interesująco. Bez zbędnego przedłużania zapraszamy do czytania.

Wydarzenia tygodnia

(OGN) Wyjątkowo słabe SKT T1 K

Zespół Fakera zaprezentował się w fazie grupowej z bardzo słabej strony. Co prawda przegrana z obrońcami tytułu – Samsung Blue była w tej fazie rozgrywek była zakładana jako niemal pewna. Kibiców zwycięzców Mistrzostw Świata sezonu 3 martwią jednak na pewno kłopoty, które miała organizacja z  drużynami Incredible Miracle, które były skazywane na pożarcie w pojedynkach z wyżej notowaną drużyną. Tymczasem forma SKT T1 K jest daleka od ideału i ciężko stwierdzić czy temu zespołowi uda się awansować na Mistrzostwa Świata.

(OGN) Najin z dwoma drużynami w ćwierćfinałach

Awans Najin Black Sword był pewny od jakiegoś czasu, ale losy White Shield ważyły się do ostatniej kolejki. Po słabych występach zdobywców drugiego miejsca w poprzednich rozgrywkach pomocną dłoń wyciągnęła jednak druga drużyna tej organizacji. Dzięki wygranej 2-0 Black Sword nad Jin Air Falcons także White Shield awansowało do następnej rundy. Niemniej zespół ten prezentuje się bardzo przeciętnie i czeka go dużo pracy, jeśli myśli o grze w półfinale.

(OGN) CJ Entus bez drużyny w kolejnej rundzie

Pierwszy raz w historii rozgrywek OGN zdarzyło się, żeby CJ Entus nie posiadało swojego zespołu w ćwierćfinale. Trzeba jednak przyznać, że zarówno Frost, jak i Blaze spisało się poniżej oczekiwań i musiały uznać wyższość rywali po zaciętych meczach. Czy to koniec takich legend jak Shy, Madlife, Flame i Ambition w tej organizacji?

(OGN) SKT T1 S dołącza do SKT T1 K

Po remisie 1-1 w bezpośrednim pojedynku z CJ Entus Frost awansowało do ćwierćfinału. Co prawda w grze młodszego zespołu organizacji SKT T1 widać jeszcze dużo błędów, ale biorąc pod uwagę ciągły postęp tego zespołu to wydaje się, że wraz z KT Arrows ta drużyna jest przyszłością OGN. A o tym jak dobre jest SKT T1 S przekonamy się w kolejnej rundzie, w której jednak nie daje (póki co) temu zespołowi dużych szans.

(OGN) Wielki powrót Cpt. Jacka

Dobre mecze w wykonaniu Jin Air Stealths zaowocowały awansem do kolejnej rundy. Bardzo dobrze spisał się strzelec zespołu – Cpt. Jack, który poprowadził swój zespół do tego wyczynu jednocześnie mszcząc się na swoim byłym zespole CJ Entus Blaze. Niemniej awans do ćwierćfinału wydaje się być szczytem możliwości tej drużyny.

(GPL) Pierwsza porażka TPA

Zakończyła się również faza grupowa w GPL. Na koniec tej rundy zaskakującej porażki doznał zespół Taipei Assassins, który musiał uznać wyższość Saigon Jokers. Niemniej obrońcy trofeum kończą zmagania w grupie z bilansem 9-1, który stawia ich w roli głównych faworytów w dalszej części rywalizacji. Poważnym pytaniem jest jednak jak silne jest TPA na tle reszty świata?

(GPL) Zagrożenie ze strony pretendentów

W zakończonej pierwszej rundzie dobrze spisały się też pozostałe zespoły z Tajwanu (AHQ e-sports Club, AHQ Fighters) oraz organizacja z Wietnamu (Saigon Jokers, Saigon Fantastic Five). Trzeba przyznać, że rywalizacja w GPL będzie w tym sezonie bardzo zacięta i ciężko wskazać zwycięzcę, bo TPA na pewno czuje na plecach oddech rywali.

(LPL) OMG nadal na pierwszych miejscu we wstępnej fazie LPL, ale...

OMG cały czas znajduje się na prowadzeniu fazy grupowej chińskiego LPL. Po raz kolejny ten zespół wygląda bardzo mocno w trakcie trwania sezonu zasadniczego, ale czy uda mu się utrzymać tę dyspozycję wystarczająco długo? W przyszłym tygodniu tą ekipę czekają dwa ciężkie starcia z EDG oraz Teamem WE, interesującym więc wydaje się jak OMG poradzi sobie z równie silnymi rywalami.

(LPL) ...Team WE i Edward Gaming zdecydowanie gonią lidera

Team WE i EDG zajmują ex-aequo drugą lokatę. Warto zauważyć jednak, że te drużyny mają jeden zaległy mecz w stosunku do liderów z OMG, więc w przypadku, gdy rozegrają dobre mecze mogą pokusić się o wskoczenie na pierwsze miejsce.

(LPL) Słabsze występy Royal Club i Invictus Gaming

Trzeba jednak zauważyć, że poniżej oczekiwań spisują się ekipy RC i IG. Tracą one już nieco do czołówki ze względu na porażki w bezpośrednich meczach z najlepszymi zespołami. Niemniej drużyny te mają jeszcze trochę czasu na poprawę swojej dyspozycji, przy czym trzeba pamiętać, że do kolejnej rundy awansują tylko cztery najlepsze formacje sezonu zasadniczego.

Droga do Mistrzostw Świata

Interesujące picki

Czytaj o nich tutaj: Raport ze Wschodu – Brand, Zilean, Xerath, Karma i Riven w profesjonalnych rozgrywkach

Co warto oglądać?

(GPL) Azubu Taipei Assassins vs Insidious Gaming – środa 16.07. 12.00

(GPL) Saigon Jokers vs Saigon Fantastic Five – piątek 18.07. 12.00

(LPL) OMG vs Edward Gaming – piątek 18.07. 13.00

(LPL) LGD Gaming vs Royal Club – sobota 19.07. 10.00

(LPL) OMG vs Team WE – niedziela 20.07. 13.00

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.