Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Pomiędzy brązem, a challengerem – najczęściej pickowani championi w Korei



O najczęściej wybieranych bohaterach na serwerze EUW i NA pisaliśmy w artykule: Od challengera aż do brązu – najczęściej pickowani bohaterowie. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć Wam statystyki z koreańskiego serwera – sprawdźcie, jak mocno różnią się championi pomiędzy EUW/NA, a najmocniejszym serwerem na świecie – KR.

Brąz

Champion% wygranychGierWygranychPrzegranych
Blitz51,39623832320587303245
Ezreal47,97482156231290250866
Thresh46,40458601212791245810
Caitlyn47,99402508193164209344
Leona50,67371447188212183235
Vayne46,84348218163105185113
Lucian52,75348148183648164500
Malphite50,23346622174108172514
Riven49,24339941167387172554
Katarina52,26321564168049153515
Lee Sin47,84310959148763162196
Zed46,70309441144509164932
Tristana49,94290725145188145537
Amumu53,06275000145915129085
Master Yi46,92265945124781141164

Srebro

Champion% wygranychGierWygranychPrzegranych
Thresh47,741481598707315774283
Ezreal48,571373662667188706474
Blitz52,271272975665384607591
Caitlyn49,201155456568484586972
Lucian53,221049120558342490778
Leona51,32949514487291462223
Riven50,48888489448509439980
Katarina53,18858242456413401829
Tristana50,99817625416907400718
Amumu53,23802766427312375454
Vayne47,55785450373481411969
Malphite50,70766472388601377871
Zed47,48766208363796402412
Lee Sin48,75711964347082364882
Morgana52,28696116363929332187

Złoto

Champion% wygranychGierWygranychPrzegranych
Thresh48,63902894439077463817
Ezreal49,08787618386563401055
Lucian53,63651283349283302000
Caitlyn50,55636622321812314810
Blitz53,21569421302989266432
Riven51,46521277268249253028
Jarvan IV53,11506501269003237498
Tristana51,80485551251515234036
Katarina53,67483373259426223947
Zed48,36458119221546236573
Morgana53,66454674243978210696
Lee Sin49,04416198204103212095
Leona52,55413286217182196104
Amumu53,71397299213389183910
Vayne48,03372357178843193514

Platyna

Champion% wygranychGierWygranychPrzegranych
Thresh48,69335391163302172089
Ezreal48,90264502129341135161
Lucian53,12250221132917117304
Jarvan IV52,90222565117737104828
Caitlyn50,60209726106121103605
Riven51,661865179635590162
Morgana53,571805589672583833
Tristana51,281730518874184310
Blitz52,671704548977880676
Zed48,831647798046284317
Katarina53,621511668105570111
Orianna49,501481297332474805
Lee Sin49,171476577260375054
Gragas47,111424966713075366
Rengar48,991377856750170284

Diament

Champion% wygranychGierWygranychPrzegranych
Thresh49,451210415985561186
Lucian53,10896364759742039
Jarvan IV52,56778684092736941
Ezreal49,23764983766038838
Morgana53,61651603493230228
Riven52,21621423244429698
Caitlyn49,51569252818428741
Lulu52,89539092851225397
Zed49,98536262680226824
Tristana50,94532462712426122
Lee Sin49,10526582585526803
Gragas47,52519432468327260
Orianna49,95517992587425925
Rengar49,68484802408524395
Kog’Maw52,77481552541122744

Challenger

Champion% wygranychGierWygranychPrzegranych
Lee Sin51,301158594564
Thresh52,951118592526
Kog’Maw52,71850448402
Lucian56,24834469365
Elise56,53812459353
Tristana54,70788431357
Lulu57,61729420309
Yasuo47,83667319348
Nidalee55,07612337275
Ezreal47,87564270294
Gragas45,59555253302
Rengar49,00551270281
Twisted Fate53,15540287253
Braum51,96535278257
Zed51,56512264248

Ciekawostki

  • Ezreal  jest najczęściej pickowanym AD Carry w koreańskim SoloQ. Jest raczej ignorowany na scenie zachodniej i wysoce ceniony w Korei. Z drugiej strony w Korei Tristana nie jest uważana za OP pick, podczas gdy jest sporym zagrożeniem na serwerach zachodnich.
  • Kolejny nietypowy pick to Zed – w Korei jest wybierany od brązu aż po krąg pretendenta.
  • Amumu jest częstym pickiem od brązu do złota i ma tam wysokie win-ratio.
  • Master Yi  jest wybierany tylko w brązie (podobnie jak ma to miejsce na NA i EUW).
  • Vayne nie jest zbyt często wybierana w Korei.
  • Morgana jest cenionym pickiem na EUW i NA, podczas gdy w Korei jest popularnym, ale na pewno nie najpopularniejsyzm supportem.
  • Riven jest gwiazdą top lane’a w Korei.

źródło: http://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/2d1vzh/most_picked_champions_in_korean_soloq_bronze_to

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.