Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Polak nowym midem Gambitu?

Kolejna zmiana dotyka polskiego Denial.EU. Dzisiaj z drużyną pożegnał się ich dotychczasowy midlaner –  Sebastian “niQ” Robak, który jest już trzecim zawodnikiem opuszczającym ten skład w trakcie przerwy między splitami (po Kikisie i Woolite’cie). Krótko po jego odejściu wyciekły informacje o tym, że nasz rodak jest poważnym kandydatem na dawne miejsce Alex Icha w Gambit Gaming.

niQ zmuszony został do opuszczenia D.EU po tym, jak jego kolegom z drużyny nie spodobało się, że opuszczał treningi własnego zespołu na rzecz testów w innych ekipach. Początkowo mówiono, że tym zespołem było Cloud9 Eclipse (na wylocie z organizacji jest podobno ich dotychczasowy mid laner – Febiven), jednak poniższy screenshot opublikowany na fanpage’u Kittza, wskazuje, że mogło chodzić nawet o sam Gambit Gaming.

 

Przypomnijmy, że rosyjski hegemon musi zapełnić dziurę po swojej największej gwieździe – Alex Ichu – który odszedł do ekipy nazywanej “SuperTeamem v2” – nowego składu Ninjas in Pyjamas. Nasz rodak jest jak dotąd jedynym testowanym midem spoza Rosji. Mimo wszystko, jego rosyjski jest prawdopodobnie na poziomie pozwalającym mu porozumiewać się z resztą Gambitu.

Sebastian, który jest w gronie Challangerów na serwerze EUW, byłby już dziewiątym pełnokrwistym Polakiem, którego moglibyśmy oglądać w Summer Splicie LCS EU. Wcześniej informowaliśmy Was o tym, że do chłopaków z Roccatu, Creatona i Selfiego dołączył też jego były kolega z drużyny, Woolite, o czym pisaliśmy tutaj.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.