Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kolejny polak w LCS – Woolite dołącza do Copenhagen Wolves, EDIT: Kikis rezerwowym

Przed rozpoczęciem tego splitu z drużyny Copenhagen Wolves odeszło dwóch graczy, którzy dotychczas  byli uważani za najlepszych zawodników tej drużyny. Maurice “Amazing” Stückenschneidera i Konstantinos “FORG1VEN” Tzortziou niedawno opuścili szeregi organizacji. W końcu drużyna poinformowała kto zastąpi tych zawodników podczas nadchodzącego LCSa.

Wybór nowego ADC raczej nie powinien nikogo zaskakiwać. Nowym członkiem wilków został nasz rodak  Paweł “Woolite” Pruski, który dotychczas walczył o LCS w barwach Denial eSports.eu (wcześniej Pulse Esports i Heroes Team). Wszyscy się spodziewali, że to właśnie Paweł zostanie nowym Marksmanem drużyny, gdyż zna się on już z pozostałymi członkami teamu, a dotychczas pełnił w CW rolę suba (dodatkowo niedawno grał on duoQ z subem/trenerem drużyny Le Duckiem co także wskazywało na to, że to on zastąpi FORG1VENa).

O ile od początku można było się domyślić kto zostanie nowym ADC tej drużyny to w przypadku obsady jungli było znacznie więcej niewiadomych. W końcu zdecydowano, że Amazinga zastąpi Karim “Aïrwaks” Benghalia znany głównie z występów w Challanger Series w barwach Salade Tomate Oignon (wcześniej występował on także w Eternity Gaming, a przed dołączeniem do CW był członkiem Heavy Botlane).

Zmiany te oznaczają, że w tym splicie w EU LCS zobaczymy aż ośmiu (nie licząc Kev1na) Polaków co oznacza, że w tym splicie nasi rodacy będą najliczniejszą nacją w tych rozgrywkach. Jednak z powodu przejścia Woolite’a do CW znacznie osłabione zostanie Denial, które przed rozpoczęciem nadchodzącego Challanger Series będzie musiało sobie uporać z odejściem dwóch dość ważnych zawodników (pierwszym z zawodników, który opuścił szeregi tego teamu był Kikis).

Obecny skład Copenhagen Wolves prezentuje się następująco:

NetherlandsYoungBuckJoey SteltenpoolTop
SwitzerlandAïrwaksKarim BenghaliaJungle
SwedencowTardViktor StymneMid
PolandWoolitePaweł PruskiAD
Bulgaria UnlimitedPetar GeorgievSupport

EDIT: Okazuje się, że inny Polak – Mateusz “Kikis” Szkudlarek brał (wraz z Airwaksem) udział w testach w drużynie. Niestety, Szwajcar okazał się minimalnie lepszy i to on zgarnął miejsce w CW, a nasz rodak musiał zadowolić się rolą oficjalnego suba w drużynie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.