Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Playoffy LCS EU – przedstawienie drużyn

Już za moment rozpoczynają się play-offy letniej edycji EU LCS – najważniejsza faza rozgrywek dla wszystkich europejskich drużyn. Zadecyduje ona które zespoły będą reprezentować nasz kontynent na Mistrzostwach Świata. Pośród kandydatów do wyjazdu na najważniejszą imprezę sezonu jest też oczywiście polska ekipa – Roccat Team. Dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny sezonu zasadniczego, czyli Fnatic i Alliance wydają się nieco mocniejsze od reszty formacji, ale poziom pomiędzy pozostałymi czterema zespołami jest bardzo wyrównany. Kto zatem zapewni sobie miejsce na Mistrzostwach Świata w Korei? W tym miejscu postanowiliśmy zgromadzić wszystkie informacje o play-offach EU LCS niezbędne każdemu prawdziwemu kibicowi e-sportowych zmagań.

Kto z kim i dlaczego?

Na początek warto przybliżyć system oraz terminarz rozgrywek.

EU LCS play-offs

Dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego mają w pierwszej rundzie wolny los, natomiast zdobywcy trzeciego miejsca SHC zmierzą się z 6. zespołem – Roccatem. Czwarte SK Gaming zostało skonfrontowane z piątym Millenium.

Supa Hot Crew vs Roccat Team – czwartek 7.08. godz. 17:00

SK Gaming vs Millenium – piątek 8.08. godz. 17:00

Fnatic vs Supa Hot Crew / Roccat Team – piątek 15.08. godz. 11:00

Alliance vs SK Gaming / Millenium – piątek 15.08. godz. 16:00

MECZ O 3. MIEJSCE – sobota 16.08. godz. 15:00

FINAŁ – niedziela 17.08. godz. 15:00

Prezentacja kandydatów do triumfu

Allianceall

Europejski “Dream Team” na początku swojego istnienia przeżywał spore kłopoty, jednak już pod koniec poprzedniego splitu zespół zacząć grać zdecydowanie lepiej. W tym momencie wygląda na to, że jest to najmocniejsza formacja na Starym Kontynencie, choć Fnatic gra na podobnym poziomie. Froggen jest niewątpliwie najlepszym europejskim midlanerem, Tabzz oraz Nyph również radzą sobie znakomicie na bocie, Shook zyskał wiele pewności siebie i prezentuje się tak jak można było od niego oczekiwać. Także Wickd jest cały czas w niezłej formie. Czy jednak Alliance poradzi sobie z presją i tym razem zwycięży w EU LCS? Czy może, tak jak w poprzednim sezonie, przepadnie w półfinale? Wydaje się, że każde miejsce poniżej drugiego w wykonaniu tej ekipy będzie dużym rozczarowaniem.

GWIAZDA DRUŻYNY: FroggenFnaticfn

File:Fnatic S4 LCS Spring.jpgObrońcy tytułu są najpoważniejszym rywalem Alliance w drodze do zwycięstwa. Doświadczona drużyna występuje w tym samym składzie już bardzo długo i ich niewątpliwie największym atutem jest znakomite zgranie. Posiadając za sobą występy na Mistrzostwach Świata oraz wzmocniona trzema triumfami w europejskim LCSie drużyna z pewnością ma wszelkie możliwości, by pokonać “Dream Team” Froggena. Mając w swoim składzie genialnego strzelca Rekklesa, znakomitych solo lanerów w osobach SOAZa (top) i xPeke (mid), świetnego supporta (YellOwStaR) i równie dobrego dżunglera (Cyanide) musisz celować w najwyższe cele. Podobnie jak w przypadku Alliance – każda pozycja poza czołową dwójką będzie zawodem.

GWIAZDA DRUŻYNY: Rekkles

Supa Hot Crewshc

Zaskakująco to SHC udało się zakończyć sezon zasadniczy na wysokim, trzecim miejscu. Teraz zespół Marcina “SELFIE” Wolskiego (MVP EU LCS wybrany przez użytkowników Reddita – możecie o tym przeczytać tutaj) będzie musiał udowodnić swoje aspiracje w play-offach. Supa Hot Crew gra dość nierówno, choć w ostatnim czasie zespół ten prezentował się naprawdę dobrze. Bardzo wiele zależy od polskiego midlanera, ale drugą bardzo ważną postacią dla tej drużyny jest strzelec – MrRallez. Skład uzupełniają: świetny toplaner Mimer, niezły dżungler Impaler oraz już trzeci w tym roku support – KaSing. Młoda formacja ma jednak wielkie możliwości i sporą szansę uzyskania miejsca na Mistrzostwach Świata. Walka będzie jednak na pewno zacięta i każdy błąd będzie miał znaczenie. Pytanie brzmi – jak zagrają pozostałe ekipy?

GWIAZDA DRUŻYNY: SELFIE

SK Gamingslk

Po pierwszej połowie letniego splitu SK Gaming był uznawany za murowanego faworyta do zdobycia biletów do Korei. Niemniej, potem coś się posypało w tym zespole. Zupełnie wyparowała genialna gra taktyczna drużyny, zawodnicy poruszali się po mapie bardzo ospale, często też byli ogrywani w sytuacjach 1v1 czy 2v2. W ostatnich dwóch kolejkach można było jednak dostrzec błysk nadziei dla tej ekipy. SK Gaming zdaje się wracać do formy, tylko czy zdąży poprawić swoją dyspozycję do rozpoczęcia play-offów? Od początku bowiem ten zespół czekają bardzo ciężkie pojedynki. Dużo będzie z pewnością zależeć od weteranów na dolnej alei: ADC CandyPandy oraz jego wspierającego – nRateda. Szczególnie znakomite zagrania tego drugiego są bardzo ważnym elementem dla SK. Do poziomu botlane’a muszą dorównać sololanerzy – Jesiz (mid) oraz Freddy122 (top). Wszyscy na pewno liczą też na agresywny styl dżunglera Svenskerena, który niejednokrotnie pozwalał zespołowi na zdobycie wczesnej przewagi.

GWIAZDA DRUŻYNY: nRated

Milleniummul

M_LoLRywalem SK Gaming w pierwszym spotkaniu będzie Millenium. Jest to chyba najbardziej chimeryczny i nieprzewidywalny zespół w europejskich rozgrywkach. Nie można go jednak lekceważyć. Millenium, gdy zagra dobre spotkanie, jest w stanie pokonać każdą drużynę z EU LCS, choć z drugiej strony może też przegrać z każdym z pięciu pozostałych zespołów, gdy trafi na gorszy dzień. Nie sposób przewidzieć jak zaprezentuje się ta drużyna w play-offach, ale z pewnością jej siła leży w midlanerze Kerpie i strzelcu Creatonie. Od nich zależy to jak gra cała drużyna i kiedy prezentują się gorzej – Millenium często przegrywa. Bardzo mocnym punktem formacji jest również znakomity toplaner Kev1n. Dżungler Kottenx oraz support Jree pełnią role nieco bardziej skierowaną ku wspieraniu gwiazd ekipy, niemniej niejednokrotnie udowodnili, że sami też są świetnymi graczami. Postawa Millenium jest więc chyba największą zagadką play-offów letniej edycji EU LCS 2014, wielu jednak widzi w tej drużynie poważnego kandydata, by zagrozić Alliance i Fnatic.

GWIAZDA DRUŻYNY: Kerp

Roccat Teamrocc

Polacy zajęli w sezonie zasadniczym 6. pozycję – ostatnią premiującą do gry w play-offach. Niemniej na pewno byli znacznie lepszym zespołem aniżeli Gambit czy CW. Po bardzo mizernym początku splitu potrafili się pozbierać i ostatnie kolejki pokazały, że mogą walczyć z najlepszymi drużynami jak równy z równym. Wielką siłą Roccatu są zaskakujące taktyki i sprawne użycie zupełnie nieoczekiwanych postaci. Co Polacy przygotują na play-offy? Na pewno czeka ich niesamowicie ciężkie zadanie, ale mają realne szanse na zdobycie trzeciego miejsca i tym samym biletu na Mistrzostwa Świata. Najważniejszą postacią zespołu jest Jankos – znakomity mechanicznie dżungler, który bardzo często decyduje o obliczu zespołu – gdy gra dobrze, Roccat wygrywa, lecz gdy ma słabszy dzień, Polacy najczęściej nie potrafią przeciwstawić się przeciwnikowi. Równie istotny dla drużyny jest znakomity support – Vander. Overpow, którego genialne pozycjonowanie się jest warte podkreślenia, ostatnio zmaga się z brakiem regularności, ale niewątpliwie także jest bardzo dobrym zawodnikiem. Duży postęp uczynił też w ostatnim czasie Celaver. Tymczasem Xaxus wydaje się chwilowo najsłabszym ogniwem zespołu, ale ten toplaner nieraz pokazał już, że dysponuje nieprzeciętnymi umiejętnościami, więc jego powrót do formy wydaje się być kwestią czasu.

GWIAZDA DRUŻYNY: Jankos

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.