Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Polak wybrany najbardziej wartościowym graczem LCS EU

Jeszcze rok temu taki tytuł wydawałby się raczej absurdalny. Czasy się jednak zmieniają, a obecnie Polska jest wiodącym krajem w League of Legends. Jako jedyne państwo mamy swój własny zespół złożony z 5 graczy tej samej narodowości w LCS EU. Oprócz Roccatu, mamy też innych, fantastycznych zawodników, którzy na co dzień grają dla międzynarodowych ekip. Jednym z nich jest Selfie, który został wybrany najbardziej wartościowym graczem Summer Splita w Europie.

PrzechwytywanieNagroda została przyznana nie przez byle kogo. Po każdym z zakończonych spotkań LCS użytkownicy Reddita (największy zbiór społeczności LoLa, i to, o dziwo, w małym procencie składający się z polskich użytkowników) wybierali najlepszego gracza spotkania. W ankietach swoje głosy oddawało regularnie tysiące fanów z całego świata. Najwięcej takich wyróżnień zgarnął właśnie Marcin Wolski.

Selfie wybrany został 11 razy najlepszym graczem meczu w 16 wygranych Supa Hot Crew. Jeżeli nie do końca możemy powiedzieć, że jest najlepszym graczem w Europie, to na pewno dyskusji nie podlega fakt, że żaden inny zespół na Starym Kontynencie nie polega na swoim midderze tak jak SHC na Marcinie.

Nie tylko wybory fanów mówią o wielkości naszego rodaka. Selfie jako jedyny w Summer Splicie przekroczył granicę średnio 17,000 złota na mecz. Przy tym tylko Rekkles zdobywał więcej GPM (gold per minute) od Polaka – 414 do 410 na korzyść Szweda.

O ile możemy się cieszyć z tego jak doceniony został reprezentant naszego kraju, to grozą napawa fakt, że jutro Selfie będzie prowadził swoje Supa Hot Crew w pierwszym meczu ćwierćfinałowym na nasz całkowicie polski Roccat. Chociaż życzymy mu oczywiście jak najlepiej, to dobrze by było gdyby chociaż na jeden dzień zwolnił ze swoją formą 😉

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.